TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Palangos tilto rekonstrukcija sukėlė įtarimų

Palangos tilto rekonstrukcija truks iki gegužės 15 dienos.
I.Ozturhan/15min.lt nuotr. / Palangos tilto rekonstrukcija truks iki gegužės 15 dienos.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pernai lapkritį prasidėjusi Palangos tilto rekonstrukcija kelia nerimą budria akimi valdininkų užsakymų vykdymą stebintiems pajūrio miesto gyventojams ir praeiviams.

Į 15min.lt kreipėsi skaitytojas, suabejojęs rekonstruojamo tilto darbų kokybe. „Nuėjęs prie renovuojamo Palangos tilto supratau, kad brangiai kainuojanti renovacija – šuniui ant uodegos... Mat, impregnuota mediena yra dedama ant neimpregnuotų murlotų. Kažkas sudarė niekam tikusį projektą, ar kažkas už tuos impregnavimui nepanaudotus pinigus atostogaus Karibuose? Apmaudu…“ – piktinosi vienas pilietis.

Meras nieko blogo nerado

Esą niekas jam į rūpimus klausimus nesiteikė atsakyti ir telefonu: „Paskambinau telefonu, nurodytu ant renovatorių lentelės, esančios šalia tilto. Deja, projekto vadovas man iškart piktai pasakė, kad nieko, niekam ir bet kam neaiškins“.

Šiuo klausimu pakalbintas naujasis Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus sakė kaip tik antradienį ryte vaikščiojęs rekonstruojamu tiltu ir domėjęsis darbų eiga. Jis patikino, kad darbų kokybė atitinka sutarties sąlygas. „Pagal sutartį, mediena turi būti paruošta. Kiek aš pats mačiau, nes apžiūrėjau tokias tilto vietas, kur eiliniai žmonės neprieina, ir buvau užlipęs ant tos dalies, kuri jau restauruota, ten mediena yra impregnuota. Lentelės buvo išklotos ant maumedžio medienos“, –  pasakojo Palangos meras.

Maumedžio subtilybės

Mero žodžius patvirtino Palangos savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Vytautas Gerikas. „Visas atraminis pagrindas, t.y. laikančioji konstrukcija yra padaryta iš maumedžio, o grindinys, kuris klojamas ant to maumedžio ir kuriuo vaikščios žmonės – iš impregnuotos pušies arba eglės. Maumedis turėtų tarnauti dvigubai ilgiau“, – komentavo V.Gerikas. Pasak jo, maumedis atraminei tilto daliai formuoti pasirinktas dėl jo didelio atsparumo atmosferos poveikiui ir jo esą papildomai impregnuoti nereikia.

„Maumedis yra Sibiro medis, priskiriamas kietmedžiui, ir jo natūralios savybės kaip medžio yra didelis atsparumas atmosferos poveikiui. Jei maumedį papildomai impregnuosime, pirmiausia jį reikia gerai išdžiovinti, kitaip mediena neįgers impregnanto. Bet tokiu atveju pasikeičia jo kaip medžio savybės ir jis pasidaro nebe maumedis, o kaip kokia lietuviška pušis, praranda natūralias savybes. Maumedis savaime sakais užsikonservavęs ir taip impregnuotas“, – medienos subtilybes paaiškino specialistas. 

Šiuo metu keičiama ne tik tilto konstrukcija, bet ir šviestuvai. Rekonstrukcijos pabaiga numatyta gegužės 15 dieną iki vasaros sezono atidarymo. Projekto vertė – 1,7 mln. litų, kuriuos kaip paskolą paėmė Palangos savivaldybė.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min