TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Palangos vizija: tarptautinis kurortas su gerai išvystyta turizmo infrastruktūra

Palangos Tiltas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Palanga
Šaltinis: 15min
0
A A

Palangai, kaip kurortui, vienas svarbiausių dalykų yra tapti kuo mažiau priklausomai nuo sezonų, kalbėdamas apie miesto plėtrą pabrėžė meras Šarūnas Vaitkus. Jis tikino, kad tam tikslui pasiekti jau nuveikta nemažai darbų. Ateityje, anot mero, Palanga turi tapti gerai išvystytu tarptautiniu kurortu – būtent todėl artimiausius metus visos pastangos bus dedamos vystant pagrindinių trijų sričių – sporto, gydymo ir pramogų – infrastruktūrą.

– Kokius pagrindinius tikslus žvelgiant iš miesto plėtros perspektyvos keliate Palangai artimiausiu metu?

– Svarbiausi Palangos tikslai yra nurodyti strateginiame plane, miestas turi tapti tarptautiniu kurortu su gerai išvystyta turizmo infrastruktūra. Pagrindinės trys kryptys, kurių link judame – sportas, gydymas ir pramogos.

– Kokie svarbiausi darbai vystant Palangą kaip kurortą yra nuveikti per pastaruosius keletą metų?

Pagrindinės trys kryptys, kurių link judame – sportas, gydymas ir pramogos.

– Per pastaruosius trejus metus Palangos infrastruktūra pasikeitė radikaliai ir į gerąją pusę. Supratome, kad reikia siekti kuo mažesnio priklausymo nuo sezonų. Taigi per pastaruosius metus poilsiautojai pradėjo atrasti Palangą ne tik vasarą, bet ir kitu metu.

Juos pradėjo traukti ne tik gamta, bet ir objektai, kuriuos per minėtus tris metus Palanga sugebėjo pasistatyti. Savivaldybė su valstybės pagalba restauravo ir atidarė puikią kultūros erdvę – kurhauzą. Žmonės pasiklausyti koncertų atvažiuoja ne tik vasarą, bet ir žiemą. Beje, jei būna tikrai geri koncertai, žiūrovai užpildo visas 250 vietų, jų netgi trūksta.

Pradėjome vystyti sporto infrastruktūrą, kurorte atidarytas didžiulis sporto kompleksas. Jame suteikta galimybę išbandyti įvairiausias sporto šakas. Beje, Palangoje šiais metais bus rengiamas Vlado Garasto taurės turnyras taigi – sporto infrastruktūros vystymas jau duoda vaisių.

– Jei kalbėtume konkrečiai, ko dabar Palangai labiausiai trūksta, ką nuveikti planuojate artimiausiu metu?

– Reikėtų paminėti, kad šiuo metu renovuojamas Palangos stadionas, kuriame jau greitai galės žaisti futbolininkai.

Kitas iššūkis – rekonstruoti vasaros estradą į uždarą koncertų salę, tai planuojame padaryti iki kitų metų pabaigos. Nauja salė talpins 2200 žiūrovų. Tai taip pat rodo, kad Palanga keičia savo veidą ir siekia tapti poilsiautojams įdomi ne tik vasarą.

Kalbant apie dar vieną kryptį – gydymą, Palangoje vietoj buvusių gydyklų turi atsirasti didžiulė sanatorija.

Mieste vyksta ir kitokio – inžinerinės infrastruktūros – pobūdžio pokyčių. Atnaujinamos gatvės – šiemet baigta Juratės gatvės rekonstrukcija. Tai bus alternatyva J.Basanavičiaus gatvei – mes siekiame padalinti tą pagrindinei gatvei tenkantį srautą. Taip pat rekonstruota Meilės alėja, o dabar ruošiamas projektas pilnai Birutės parko rekonstrukcijai.

Savivaldybė savaip prisideda prie daugiabučių renovacijos. Jei namas yra renovuojamas, savivaldybė iš karto planuoja skirti lėšų iš biudžeto aplinkai šalia to namo sutvarkyti.

– Kaip Palangoje vyksta daugiabučių renovacijos procesas, kaip motyvuojate gyventojus jam ryžtis?

– Taip pat, aišku, kaip ir visoje Lietuvoje, Palangoje vykdoma daugiabučių namų renovacija. Šiuo metu renovuojama yra 16 namų, antro etapo metu planuojama modernizuoti 58 daugiabučius. Baigus šiuos du etapus bus renovuota 40 proc. Palangos daugiabučių.

Savivaldybė savaip prisideda prie daugiabučių renovacijos. Jei namas yra renovuojamas, savivaldybė iš karto planuoja skirti lėšų iš biudžeto aplinkai šalia to namo sutvarkyti. Kitaip tariant, mes tada pasirūpiname aplink esančia infrastruktūra. Tai – ir paskatinimas ryžtis renovacijai, ir siekis atnaujinti miestą.

– Ar Palangoje užtenka žaliųjų ir rekreacinių zonų? Ar galima miestą pavadinti žaliu?

Palanga – žalias miestas. Niekas to nepaneigs. Esame sutarę, jei tenka kirsti medį ar išrauti kokį kitą augalą dėl miesto plėtros dalykų, senumo ar pan. tai būtinai turime persodinti jį kur nors šalia, jei nėra vietos šalia – tada kur kitur. Iš tiesų, mes rūpinamės tuo žaliuoju veidu, nes be to, matyt, kurortas nebūtų patrauklus.

Aplinkos ministerija skatina racionalų ir darnų miestų vystymą. Priimtas naujasis teritorijų planavimo įstatymas – rimtas žingsnis nechaotiškos miestų plėtros link. Tam, kad miestų infrastruktūra būtų vystoma dar darniau ir sklandžiau, rengiamas ir Infrastruktūros įstatymas, kuris turi būti rima pagalba ir postūmiu vykdyti darnią plėtrą.

Aplinkosaugininkai pabrėžia, koks svarbus yra tvarus miestų vystymasis. Chaotiška miesto plėtra daro neigiamą įtaką žmonių gyvenimo kokybei bei gali rimtai pakenkti aplinkai, kultūros paveldui, saugomoms teritorijoms ir gamtai.

Parengta bendradarbiaujant su LR aplinkos ministerija

AM-logo-bendras
 
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min