Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paliktas smėlis teršia miesto orą

Dėl miesto tvarkdarių aplaidumo, anot savivaldybės, pernai mieste oro tarša 30 dienų viršijo leistinas normas.
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Dėl miesto tvarkdarių aplaidumo, anot savivaldybės, pernai mieste oro tarša 30 dienų viršijo leistinas normas.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Sostinės valdžia siunčia perspėjimo signalus gatvių tvarkdariams – šiemet oro užterštumas mieste jau 8 dienas viršijo leistiną normą, todėl tvarkytojų prašoma neatidėliojant pradėti iš gatvių valyti žiemą išpiltą smėlį, kurio dulkės teršia orą.

Vilniaus gatvėse per žiemos sezoną buvo išpilta apie 14,6 tūkst. t druskos ir smėlio mišinio. Panašiai tiek pat teršalų, sušluotų iš gatvių, miesto tvarkdariams teks išvežti į sąvartyną.

„Pavasarį druska ištirpsta, tačiau nešvarus gruntas ir smėlis gatvėse lieka. Visa tai reikės išvežti“, – sakė gatves valančios bendrovės „Grinda“ darbų vykdytojas Vidas Kemeža.

Baiminamasi, kad laiku iš gatvių neišvežus smėlio, pasikartos praėjusių metų scenarijus, kai mieste 30 dienų užfiksuota leistinas normas viršijanti oro tarša.

„Šiemet jau 8 dienas senamiestyje ir Kareivių gatvėje fiksuojamas per didelis oro užterštumas. Manome, kad orą teršė deginamas kietasis kuras, senamiestyje daugelis namų turi savo katilines“, – aiškino savivaldybės Teritorijų tvarkymo poskyrio vedėja Irena Mikalauskienė.

Veš, kai išdžius

Gatvių valytojai tikina, kad smėlio išvežimo darbai prasidės tik išdžiūvus gatvėms.

„Viskas pajudės po 2-3 savaičių. Gerai išvalyti gatves galima tik tada, kai sausa. Kraunant smėlį į krūvas, visada kyla daug dulkių. Nuo to pabėgti neįmanoma“, – sakė įmonės „Stebulė“, tvarkančios dalį miesto gatvių, vadovas Stanislovas Tamulevičius.

Pasak jo, dalį darbų stabdo ir savivaldybės skolos. Miestas tvarkdariams negrąžina pinigų dar už praėjusių metų darbus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Smėlis
Parašykite atsiliepimą apie 15min