Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 28d. 15:03

Palūšės paplūdimiuose tiršta žmonių, bet tualetų neranda: vietos valdžia spręs problemą

Palūšės sezono atidarymas valtinėje
Palūšės valtinės/Mildos Kiminiūtės nuotr. / Palūšės sezono atidarymas valtinėje

Vilnietė Kristina, su šeima apsilankiusi Palūšės maudyklose, iš pradžių jas labai pamėgo, tačiau vėliau poilsį gamtoje apkartino tualeto paieškos. Ji sako, kad vasarą į pliažą prie Lūšių ežero susirenka labai daug žmonių, tačiau moteris mano, kad gamtinius reikalus jie atlieka ežere, nes nuorodų į tualetus nėra. Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centro ir Ignalinos rajono savivaldybės atstovai sako problemą žinantys ir ieškantys sprendimo būdų.

Kristina pirmą kartą į Palūšės kaimelį Ignalinos rajone užsuko tik trumpam išsimaudyti, todėl nieko nepasigedo. Tačiau per Jonines su šeima maudyklose pasiliko ilgesniam laikui ir suprato, kad niekas nežino, kur galima atlikti gamtinius reikalus.

„Atvažiavom, atsisėdom, ten labai fainas pliažiukas, žolytė nupjauta, daug žmonių pietauja, žaidžia su vaikais, bet kur tualetas?“ – savo išvyką prisimena Kristina.

Ji teigia, kad jokių nuorodų apie kur nors esamą tualetą neradusi, o ir kiti atvykę poilsiautojai gūžčiojo pečiais.

Tiesa, vėliau ji rado nuo maudyklos apie 300-500 metrų nutolusį informacijos centrą, kuriame galima atlikti gamtinius reikalus, bet poilsiautojai to nežino, ar taip toli eiti nenori.

„Visi sėdi pliaže ir nėra jokių nuorodų, nei jokių pastatytų tualetų, tai klausimas, kur visi eina, visi į ežerą. Man gaila ežero, prieš 20 metų suprantu, kad visi eidavom į ežerą, bet ne šiais laikais“, – sako ji.

Problema atsakingoms institucijoms žinoma

Dėl šios situacijos Kristina kreipėsi į Aukštaitijos nacionalinį lankytojų centrą, kuris jai pasakė, kad problema yra žinoma, tačiau ją turi spręsti Ignalinos miesto savivaldybė.

Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos direktorius Gedas Kukanauskas 15min patvirtino tą patį, kad tiek šių parkų direkcija, tiek Ignalinos rajono savivaldybė yra susipažinusi su situacija.

Man gaila ežero, prieš 20 metų suprantu, kad visi eidavom į ežerą, bet ne šiais laikais.

„Tualetai yra tiek prie Pirmosios, tiek prie Antrosios Palūšės maudyklų, taip pat tualetais galima pasinaudoti Palūšės valtinėje, Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centre, Palūšės bibliotekoje, kavinėje.

Akivaizdu, kad dėl ypač padidėjusio lankytojų skaičiaus esamų pajėgumų nebepakanka, todėl Ignalinos rajono savivaldybė šią problemą pažadėjo išspręsti artimiausiu metu rasdama laikinų sprendimų“, – situaciją komentuoja G.Kukanauskas.

Jo žiniomis, savivaldybė ateityje planuoja Palūšėje įrengti viešą tualetą, o tam ieškoma geriausių sprendimų. Tačiau sako, kad tai nėra tik Palūšės, bet ir kitų kurortinių vietų problema.

15min susisiekus su Ignalinos rajono savivaldybe, Administracijos direktorė Jūratė Balinskienė patvirtino, kad ir jiems ši diskusija žinoma. Jos teigimu, savivaldybės teritorijoje esančios maudyklos, kiek įmanoma, yra aprūpinamos biotualetais, o ateityje siekiama jų įsigyti daugiau.

Apie planus Palūšėje įrengti viešą tualetą savivaldybė taip pat patvirtino, tačiau sprendimas nepriimtas.

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Palūšės valtinė – baras
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Palūšės valtinė – baras

„Buvo tokie planai, jeigu bus įmanoma, jeigu leis finansai. Dabar ten yra pagal Europinius standartus atnaujinti nuotekų ir vandentiekio tinklai, tai galima būtų tokį dalyką padaryti. Bet aišku problemos su apšildymu, žiemos veikimu“, – sako savivaldybės administracijos direktorė.

Žada pasirūpinti nuorodomis

Ji antrina G.Kukanauskui, sakydama, kad šalia minimos maudyklos yra veikianti biblioteka, valtinė bei parko direkcija, kur poilsiautojai tikrai gali pasinaudoti tualetu.

„Aišku, gal ir nuorodų šiek tiek trūksta <...> Pasirūpinsim mes tomis nuorodomis, ten gi nesudėtingas dalykas, bet žmonėms nuorodų visada maža. Žmonės kitą kartą gal nemato ar nenori jų matyti. Bet manau, kad problemos čia nebus“, – patikina J.Balinskienė.

G.Kukanauskas apgailestauja, kad į atgimimą išgyvenančią Palūšę atvykstantys poilsiautojai turi susidurti su šiomis problemomis, bet patikina, kad vandens kokybė yra stebima, o artimiausiu metu Aukštaitijos nacionaliniame parke atsiras nauja lauko informacinė infrastruktūra.

„Norime atsiprašyti lankytojų už laikinus nepatogumus ir tuo pačiu patikinti, kad vandens tyrimai maudyklose atliekami reguliariai bei atitinka higienos reikalavimus“, – sako jis.

Komentarai: 11

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

26:29
01:19
00:31

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai
Parašykite atsiliepimą apie 15min