Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pamario miškus 55 metus puoselėjo Lietuvos totorius iš Dzūkijos

S.Bairašauskas
A.Aleksėjūnienės nuotr. / S.Bairašauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Auksinio ąžuolo lapo ženklas, penktadienį Šilutėje prisegtas prie miškininkystės veterano Stepo Bairašausko švarko atlapo, yra Generalinės miškų urėdijos pripažinimo ir pagarbos simbolis už svarų šio žmogaus indėlį į valstybinių miškų sistemos stiprinimą.

55 metai – toks S.Bairašausko bendras darbo stažas, iš jų pamario miškuose – 52. Pastaruosius du dešimtmečius jis vadovavo Šilutės miškų urėdijai. Tiesa, veterano šaknys – Dzūkijoje, Adamonių kaime, Alytaus rajone, Lietuvos totorių bendruomenėje.

Vakar S.Bairašauskas buvo solidžiai pagerbtas Šilutėje, savam kolektyve, kuris jį pasveikino 55-erių darbo ir 75-erių gyvenimo metų sukakties proga.    

Apie dvidešimt metų Bairašauską pažįstu,  jo  atkaklumas ir principingumas bei drąsa  tebeimponuoja.

„Esu dėkingas žmonėms, su kuriais teko dirbti“, – kukliai šypsojosi  Lietuvos šviesuolio vardą už Lietuvos miškų saugojimą pernai pelnęs S.Bairašauskas. Šį apdovanojimą jam skyrė Japonijos ambasada ir M.K. Čiurlionio fondas. Prieš dešimtmetį jis gavo LR ordiną „Už nuopelnus Lietuvai“.  

Lietuvos Žaliųjų judėjimo vadovas Rimantas Braziulis, vakar atvykęs į Šilutę, į  S.Bairašausko pagerbimo iškilmes, sakė  jam santūrius pagarbos žodžius. Už pilietinę poziciją, už tai, kad viešojo intereso gynybos urėdas niekada neimitavo, o realiai veikė. Kad Kuršių marių prieigos nebūtų išdalintos įtakingiems veikėjams sklypais.

 „Apie dvidešimt metų Bairašauską pažįstu,  jo  atkaklumas ir principingumas bei drąsa  tebeimponuoja“, – komentavo šių eilučių autorei.

Ne tik R.Braziulis, bet ir Generalinės miškų urėdijos atstovas Andrius Vancevičius, naujasis Šilutės  urėdas „tvarkietis“ Vaidas Bendaravičius  pripažino – be S.Bairašausko įžvalgumo ir pastangų vargu ar būtų pavykę išsaugoti kai kurias pamario teritorijas visuomenės, o ne godaus intereso reikmėms.

Prieš porą metų Aplinkos ministro įsakymu S.Bairašauskui buvo suteiktas Aukščiausiojo laipsnio nusipelniusio aplinkosaugininko ženklas.

Urėdijos kieme pasodino ąžuoliuką

S.Bairašauską likimas į pamario kraštą, Kintų girininkiją, atvedė 1962 metais. Čia, dešiniajame Kuršių marių krante, itin jautriose, pavasarinių potvynių murkdomose miškingose teritorijose, jis kaupė profesinę patirtį ir grūdino charakterį.  Kad bet kokiomis aplinkybėmis atstovėtų gamtą tausojančias pozicijas. Ir jam tai pavykdavo.

Klaipėdos apskrities 3-iosios Jūrų šaulių rinktinės Šilutės 8-oji kuopa už iniciatyvos palaikymą ir bendradarbiavimą urėdui S.Bairašauskui ir girininkui R.Tamašauskui reiškė padėką.

Ir ne tik tai. Prieš keletą metų Švėkšnos seniūnijos miškuose, talkinant  vietos girininkijai, buvo atkurtas čia veikusių pasipriešinimo sovietų okupacijai būrių „Rambyno pilis“ ir „Geležinis vilkas“ bunkeris. Klaipėdos apskrities 3-iosios Jūrų šaulių rinktinės Šilutės 8-oji kuopa už iniciatyvos palaikymą ir bendradarbiavimą urėdui S.Bairašauskui ir girininkui R.Tamašauskui reiškė padėką.

Penktadienį į Šilutės urėdiją pagerbti miškininkystės veteraną S.Bairašauską atvyko būrys sveikintojų  ne tik iš oficialių įstaigų, vietos politikų, Seimo narių Artūro Skardžiaus ir Kęsto Komskio atstovai, bet ir  mažų kolektyvų pasiuntiniai. Vaikų darželių „Ąžuoliukas“, „Pušelė“ ir „Raudonkepuraitė“ vadovės padainavo jubiliatui apie ąžuolus ir sakė ačiū už paramą mažiesiems.

Šilutės urėdijos kieme nuo šiol  lapos 2010 metais  iš gilės paties S.Bairašausko sodyboje sudaigintas, iki dabar  augintas ir  jau beveik jo paties ūgį  pasiekęs ąžuoliukas. Žalias ir gyvas  profesinio kelio atminties ženklas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min