Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Premjeras Andrius Kubilius: paminklas KGB smogikams Maskvoje – absurdas

Andrius Kubilius
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: BNS
0
A A

Premjeras Andrius Kubilius absurdu vadina prieš kelerius metus Maskvoje pastatytą paminklą specialiųjų KGB dalinių smogikams, tarp jų ir 1991 metais dalyvavusiems operacijose Vilniuje.

„Be abejo, yra absurdas tokie paminklai ir, kaip žinoma, Užsienio reikalų ministerija reagavo specialia nota, nes paminklas Sausio 13-osios žudikams visiškai netelpa į jokius rėmus“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė A.Kubilius.

Jis prasitarė turįs vilties, kad Rusijos vadovybė ateityje tinkamai įvertins Sausio 13-osios įvykius.

„Aš tik galėčiau pasakyti, kad matau tam tikros dinamikos požymių Rusijos požiūryje į šiek tiek senesnę istoriją, į stalinizmo nusikaltimus. Tai man teikia vilčių manyti, kad pamažu mums kantriai kalbantis galima pasiekti, kad Rusijos vadovybė pamatytų savo pareigą tinkamai vertinti ir tai, kas įvyko Sausio 13 dieną“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Jis sakė praėjusių metų lapkritį parašęs laišką Rusijos premjerui Vladimirui Putinui, kuriame pabrėžė „faktą, kad Rusijos vadovybei sugebėjus tinkamai įvertinti stalinizmo nusikaltimus Katynėje, turime galimybę tikėtis, kad panašiai bus įvertinami ir kiti to paties sovietinio režimo nusikaltimai, tik ne 1941, o 1991 metų“.

„Pasiūliau, kad Rusijos vadovybė skirtų atstovą, su kuriuo mes galėtume apie tai kalbėtis, ir sakiau, jog Sausio 13-osios dvidešimtmetis yra tinkama proga Rusijos vadovybei rasti tinkamų atjautos žodžių ir moralinės, ir ne tik moralinės kompensacijos būdų“, – sakė A.Kubilius.

Jis sakė kol kas negavęs atsakymo raštu iš Maskvos.

„Tai aptarėme ir su Rusijos ambasadoriumi čia, Lietuvoje. Manau, kad toks dialogas šia tema yra prasidėjęs, jis turi tęstis, mes esame kantrūs, matome Rusijos pusėje kai kurių, gal ir nedidelių, žingsnių tinkamesnio istorijos suvokimo link. Aš turiu vilties tikėtis, kad sulauksime ir to, ko mes siekiame“, – kalbėjo premjeras.

1991-ųjų sausio 13-ąją sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14-a, nukentėjo daugiau kaip 1 000 beginklių žmonių. Sovietų kariai tada neišdrįso pulti Aukščiausiosios Tarybos, kuri 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbė, kad atkurta Lietuvos nepriklausomybė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min