Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pamokymai iš prezidentūros: ką reikės nuveikti Ukrainos vadovui

Lietuvos Respublikos Prezidentės patarėjas užsienio politikos klausimais Laurynas Jonavičius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Lietuvos Respublikos Prezidentės patarėjas užsienio politikos klausimais Laurynas Jonavičius
Šaltinis: Žinių radijas
0
Skaitysiu vėliau
A A

Naujajam Ukrainos prezidentui Petro Porošenkai reikės susidoroti su labai svarbiais uždaviniais – pirmiausia, taikos atkūrimu šalyje, teigia prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas užsienio politikos klausimais Laurynas Jonavičius.

„Kasdien girdime, kaip susišaudymuose žūsta žmonės, numušami malūnsparniai, važinėja tankai ir šarvuočiai. Taikos atkūrimas yra vienas iš pagrindinių uždavinių, kuris tikrai nėra lengvas ir taip paprastai įgyvendinamas“, – „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ kalbėjo L. Jonavičius.

Kariniai veiksmai sudavė stiprų smūgį Ukrainos ekonomikai, tad reikės atkurti ir ją.

Be to, jo teigimu, kariniai veiksmai sudavė stiprų smūgį Ukrainos ekonomikai, tad reikės atkurti ir ją. „Antras svarbus uždavinys yra ekonomikos atkūrimas, stabilizavimas, skolų išmokėjimas ir biudžeto subalansavimas. Didelis vaidmuo čia teks ir Europos Sąjungai, kuri ir dabar skyrusi milijoninę paramą Ukrainai. Visgi tą paramą reikia įsisavinti, teisingai panaudoti, todėl naujasis prezidentas turės daug ką nuveikti šitoje srityje“, – kalbėjo D. Grybauskaitės patarėjas.

L. Jonavičius sakė, kad daug problemų Ukrainoje kyla dėl to, kad nėra aiškios sistemos, todėl prezidentas esą turės vykdyti konstitucinę reformą.  „Kad pradėtų realiai veikti įstatymo viršenybė, kad būtų galima lengviau kovoti su korupcija – tai būtinas darbas naujajam prezidentui“, – sakė jis.

Anot jo, Ukrainai taip pat lieka pasirašyti asociacijos sutarties su Europos Sąjunga laisvos prekybos dalį, užbaigti vizų liberalizavimo procesą.

Žinių radijas
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min