Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 26d. 11:01 , Atnaujinta: 2021 spalio 26d. 13:44

Paneigė A.Širinskienės žodžius: I.Šimonytė ir A.Armonaitė pavaldžios įstaigos sąskaita nepusryčiavo

Ingrida Šimonytė ir Aušrinė Armonaitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Ingrida Šimonytė ir Aušrinė Armonaitė
Premjerės Ingridos Šimonytės, ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės ir „Verslios Lietuvos“ atstovai paneigė Seimo opozicionierės „valstietės“ Agnės Širinskienės paskleistą informaciją, kad už Vyriausybės narių pusryčius Dubajuje mokėjo ministerijai pavaldi viešoji įstaiga „Versli Lietuva“. Pasak atstovų, tai – melagiena. Nepaisant to, A.Širinskienė vis tiek žada kreiptis į Vyriausiąją tarnybinę etikos komisiją (VTEK), kad ši išsiaiškintų, kas dalyvavo pusryčiuose, ar nebuvo supainioti vieši ir privatūs interesai. Savo ruožtu valdantieji konservatoriai A.Širinskienės veiksmus ketina skųsti Seimo etikos sargams.

Premjerės atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė patikino, kad I.Šimonytė ir A.Armonaitė A.Širinskienės minimuose pusryčiuose Dubajuje nedalyvavo.

„Premjerė ir ministrė tuo metu buvo lėktuve, skrendančiame į Lietuvą. Iš viešbučio 24 dieną išvyko 6.45 val.“, – 15min nurodė ji.

Anot R.Jakilaitienės, tos dienos rytą vyko Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) Verslo forumo antroji diena.

Renginį organizavo „Versli Lietuva“ ir viešoji įstaiga Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra („Litfood“).

Ministrė tame renginyje nedalyvavo. Ji su premjere tuo metu buvo lėktuve, skrido į Lietuvą.

A.Armonaitės patarėjas Martynas Čerkauskas taip pat nurodė, kad A.Širinskienės įraše pateikiama melaginga informacija.

„Ministrė tame renginyje nedalyvavo. Ji su premjere tuo metu buvo lėktuve, skrido į Lietuvą. Seimo narės minimas renginys – ten net ne pusryčiai buvo, o Verslo forumo tęstinis renginys 138 žmonių – Lietuvos ir JAE verslininkai. Visus pusryčius ministrė valgė viešbutyje, kuriame gyveno“, – atsakyme nurodė M.Čerkauskas.

„Naftalininiai kliedesiai“

Apie A.Širinskienės įrašą pasisakė ir pati A.Armonaitė.

„Sorry, bet sugadinsiu Širinskienės istoriją faktais. Kaip gimsta Fake news? Šiandien iš Seimo narės Feisbuko sužinojau, kad sekmadienį su premjere Ingrida Šimonyte už 4500 eurų „pusryčiavau“ Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

Tai yra melas ir naftalininiai kliedesiai. Kolegė galėjo nesunkiai patikrinti, kad tuo metu mes su premjere jau buvome lėktuve pakeliui namo. Bet kam čia tikrinti. Juk tikri faktai būtų sugadinę tokį gerą „skandalą“, – feisbuke parašė ekonomikos ir inovacijų ministrė.

Anot A.Armonaitės, iš tikrųjų tuo metu sekmadienį JAE vyko tęstinis Verslo forumo, kuriame ji dalyvavo penktadienį ir šeštadienį, renginys.

Apie penkiasdešimt Lietuvos verslo įmonių buvo Dubajuje užmegzti kontaktus su šios valstybės verslais – investuoti, parduoti savo prekes.

„Mes su premjere dvi dienas buvome su Lietuvos verslininkais, kad padėtume jiems plačiau atverti vartus į šios turtingos valstybės rinką. Susitikinėjome su ministrais ir JAE verslininkais. Šiuose kraštuose politikų dalyvavimas tokiuose renginiuose yra labai svarbus.

A.Širinskienės paminėtas renginys buvo organizuotas 138 verslininkų. 4500 € investicija tokiam veiksmui nėra didelė. Bent vienas kontraktas kelis kartus atpirks šią Lietuvos investiciją“, – aiškino ministrė.

A.Armonaitei liūdna, kad Seime vis dar yra politikų, kurie nesupranta, kaip svarbu yra padėti Lietuvos verslui, nes jų uždirbti pinigai vėliau keliauja į Lietuvos biudžetą, iš kurio mokamos algos ir patiems politikams.

„Beje, mes ir toliau važinėsime į verslo misijas ir svečius kraštus tam, kad Lietuva daugiau uždirbtų ir įsitvirtintų pačiose įvairiausiose pasaulio rinkose!“, – rašė ekonomikos ir inovacijų ministrė.

Supainioti faktai

Tai, kad I.Šimonytė ir A.Armonaitė nedalyvavo minėtuose pusryčiuose, patvirtino ir „Verslios Lietuvos“ atstovė.

Laimos Penek / LRVK nuotr./Ingrida Šimonytė pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“
Laimos Penek / LRVK nuotr./Ingrida Šimonytė pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“

Šios viešosios įstaigos Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovė Jolita Mažeikienė sakė, kad „Versli Lietuva“ neapmokėjo mūsų šalies politinės delegacijos pusryčių.

„Nes būtent spalio 24 dieną, kada vyko šis renginys, nei I.Šimonytė, nei A.Armonaitė jame nedalyvavo. O, mano žiniomis, jos buvo pakeliui atgal į Lietuvą“, – teigė ji.

„Tikrai parlamentarės feisbuke skelbiama informacija nėra tikra, galima sakyti, melaginga, netiksli. Supainioti faktai“, – pridūrė J.Mažeikienė.

Kristinos Kuodienės nuotr./Jolita Mažeikienė
Kristinos Kuodienės nuotr./Jolita Mažeikienė

Pusryčiai, apie kuriuos įraše socialiniame tinkle paskelbė A.Širinskienė, pasak „Verslios Lietuvos“ atstovės, buvo spalio 24 dieną vykusio renginio dalis.

Tądien JAE tęsėsi Verslo forumas, kurį diena anksčiau atidarė I.Šimonytė, pranešimą skaitė A.Armonaitė.

Mes jas matėme šitame savo kontekste tiktai penktadienį Verslo forumo atidarymo metu ir viskas.

„Bet jos atvyko, pakalbėjo ir išvyko. Kaip aš sakau, net kavos nebuvo kada joms išgerti, nes turėjo labai įtemptą programą ir toliau politinė delegacija turėjo savo tikslus. Mes jas matėme šitame savo kontekste tiktai penktadienį Verslo forumo atidarymo metu ir viskas“, – komentavo J.Mažeikienė.

Spalio 24-ąją, kaip aiškino „Versli Lietuva“ atstovė, vyko verslo susitikimų diena, kurią organizavo ši viešoji įstaiga kartu su partneriais – „Litfood“ ir Lietuvos ambasada JAE.

Skųs A.Širinskienę

Šis susitikimas truko 4 valandas – nuo 9 val. ryto iki 13 val. Ir jame dalyvavo 138 žmonės – buvo parūpinti projektoriai, ekranai, mikrofonai, numatyti pranešėjai.

Panašu, kad tai buvo ne pusryčiai, o konferencija, bet A.Širinskienė savo įraše to nepažymėjo.

Reaguodami į opozicionierės pasisakymus, valdantieji konservatoriai žada dėl to kreiptis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją.

Pasak jų, A.Širinskienės paviešinta informacija neatitinka tikrovės, siekiama diskredituoti I.Šimonytę ir A.Armonaitę, visuomenei keliamos nepagrįstos abejonės jų nepriekaištinga reputacija.

Konservatoriai ketina prašyti Seimo etikos sargų „atlikti A.Širinskienės elgesio atitikties Lietuvos Respublikos politikų elgesio kodekso principams tyrimą ir įvertinti ar Seimo narė viešai paskleisdama tikrovės neatitinkančią informaciją apie Ministrę Pirmininkę ir ekonomikos ir inovacijų ministrę nepažeidė kodekse ar kituose teisės aktuose nustatytų valstybės politiko elgesio principų ar reikalavimų“.

Nesutinka, kad paskleidė neteisingus įtarimus

Nors renginyje nei I.Šimonytė, nei A.Armonaitė nedalyvavo, A.Širinskienė vis tiek tikino, jog kreipsis į VTEK.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Agnė Širinskienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Agnė Širinskienė

„Kreipsiuosi dėl tos priežasties, kad pusryčiai buvo ne tik A.Armonaitei ar I.Šimonytei, bet Lietuvos delegacijai, kur dalyvavo kiti valstybės tarnautojai ir turėtų lygiai taip pat būti taikomas viešųjų ir privačių interesų derinimas valstybės tarnyboje.

Matyt, teisingumas turėtų būti vienodas tiek ir I.Šimonytės delegacijos atžvilgiu, tiek ir ministro J.Narkevičiaus atžvilgiu“, – 15min komentavo A.Širinskienė.

Pasak politikės, VTEK turi išsiaiškinti, kokie valstybės tarnautojai dalyvavo pusryčiuose.

Paklausta, ar nemato reikalo atsiprašyti A.Armonaitės ir I.Šimonytės už tai, kad paskleidė neteisingus įtarimus, politikė leido suprasti, kad ne.

Nepaskleidžiau neteisingų įtarimų. Aš tiesiog savo feisbuke parašiau, kad yra „panašu, kad“.

„Nepaskleidžiau neteisingų įtarimų. Aš tiesiog savo feisbuke parašiau, kad yra „panašu, kad“.

Tai tas įspūdis yra, delegacija pusryčiavo, bet pusryčiavo mažesne apimtimi. Bet visai apimčiai yra tas pats įstatymas taikomas“, – kalbėjo A.Širinskienė ir teigė, jog už elgesį turėtų atsiprašyti valdantieji.

Prisiminė J.Narkevičiaus istoriją

Antradienį ji feisbuke pasidalijo Lietuvos delegacijos Dubajuje sąskaitos išrašu ir ironizavo, kad jos pusryčiai atsiėjo ne taip jau pigiai.

„Panašu, kad VšĮ „Versli Lietuva“, kurios savininko teises ir pareigas įgyvendina A.Armonaitės vadovaujama ekonomikos ir inovacijų ministerija, apmokėjo lengvus A.Armonaitės bei I.Šimonytės ir jas lydėjusių kitų delegacijos narių pusryčius Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

Pusryčiai buvo tokie „lengvi“, kad kainavo beveik 5 tūkstančius eurų, t. y. maždaug tiek, kiek tūlas lietuvis uždirba per pusmetį. Taip atrodo žemiau pridedama sąskaita, joje nurodytus JAE dirhamus pavertus mums įprastais eurais“, – dėstė A.Širinskienė.

Politikė prisiminė, jog panašioje situacijoje atsidūrė praėjusioje kadencijoje dirbęs susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, kurio pietus Abu Dabyje apmokėjo ministerijai pavaldi Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Jaroslavas Narkevičius
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Jaroslavas Narkevičius

„Kažkur girdėta, kad pavaldžios įmonės apmoka pietus? Girdėta. Garsieji J.Narkevičiaus kotletukai tuose pačiuose Emyratuose.

Tiesa, tuomet pavaldžios įstaigos sąskaita vykusi J.Narkevičiaus delegacijos vakarienė, kuri buvo konservatorių ir žiniasklaidos vadinta „prabangia“, kainavo 713 eurų.

Taigi, SEPTYNIS kartus pigiau“, – pažymėjo A.Širinskienė.

Dėl pusryčių, apmokėtų „Verslios Lietuvos“, politikė tikino besikreipsianti į VTEK.

Kaltina dviveidiškumu

„Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymas draudžia politikams imti dovanas, jeigu tai susiję su deklaruojančio asmens tarnybine padėtimi ar tarnybinėmis pareigomis. Tą ponios, turistaudamos Emyratuose, taip pat pamiršo.

Priminsiu. VTEK konstatavo, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius suvalgytus kotletukus priėmė kaip interesų konfliktą keliančią dovaną ir pažeidė įstatymą, kai leido jo maitinimosi išlaidas komandiruotės metu apmokėti ministerijos kontroliuojamoms įstaigoms.

Situacija iš esmės analogiška su ta, kurią matome šiandien.

Labai nedelsdama paprašysiu ir „lengvų“ pusryčių situaciją įvertinti VTEK.

Taigi, labai nedelsdama paprašysiu ir „lengvų“ pusryčių situaciją įvertinti VTEK. Vis tik dovanos suma įspūdinga, o ir teisingumas juk visiems vienodas?“ – klausė A.Širinskienė.

Ji abejojo, ar valdantieji deramai įvertins ministrės A.Armonaitės ir premjerės I.Šimonytės elgesį.

„Nespėliosiu, ar „lengvi“ penkis tūkstančius eurų atsiėję Armonaitės ir Šimonytės pusryčiai tarp konservatorių sulauks tiek dėmesio, kiek Narkevičiaus „kotletukas“. Manau, kad nesulauks.

Rąsto savo akyje jie paprastai nemato, užtat labai greitai suranda krislą pas kitus. Tad konservatorių principingumą, o gal greičiau – dviveidiškumą, tuoj pat pamatysime.

O karma yra karma. Ir pasitaikyk tu man, kotletukų kritikams, dar neseniai buvusiems „principingiems“ politikams tuose pačiose Emyratuose pakartoti istoriją“, – rašė A.Širinskienė.

Konservatorių kritika J.Narkevičiui

Beje, ji priminė, kaip opozicijoje praėjusiose kadencijoje dirbę konservatoriai įvertino J.Narkevičiaus veiksmus.

„Ministro turizmas už mokesčių mokėtojų pinigus privalo būti įvertintas. Reikalausime, kad ministras grąžintų pinigus.

Taip pat lauksime ministro paaiškinimo, kodėl Automobilių kelių direkcija buvo verčiama apmokėti ministro vakarienę. Tai – skandalinga“, – Seimo konservatorę Aistę Gedvilienę citavo A.Širinskienė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aistė Gedvilienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aistė Gedvilienė

O I.Šimonytė, pasak politikės, kalbėjo apie tai, kas nutiktų, jei jos Vyriausybės narys atsidurtų J.Narkevičiaus vietoje:

„Norėčiau tikėtis, kad jeigu man tektų vadovauti Vyriausybei, tai bet kuris Vyriausybės narys, pakliuvęs į kažką panašaus <...> tikrai susiprastų ir pasitrauktų pats ir nereikėtų jo varyti varu nei prezidentui, nei ministrui pirmininkui, nei visam Seimui kartu surėmus pečius.“

„Tad tikiuosi, kad, skambiai ėjusios į rinkimus, A.Gedvilienė bei I.Šimonytė savo žodžių šiandien neišsižadės, ir noriu išreikšti viltį, kad ministrės A.Armonaitės bei I.Šimonytės turizmas taip pat bus įvertintas ir jos, kaip J.Narkevičius, grąžins pinigus į pavaldžios įstaigos biudžetą, – reiškė viltį A.Širinskienė.

– Juolab kad kaip tik Seime svarstomi asignavimai VšĮ „Versli Lietuva“, kuri dabar ypač priklausoma nuo šių dviejų ponių malonės ir gali norėti joms įsiteikti pusryčių pavidalu, ar būti verčiama tuos pusryčius apmokėti.

Kitaip tariant, situacija tikrai dviprasmiška ir kelianti interesų konfliktą.“

15min: pirminėje teksto versijoje pateikta informacija buvo netiksli. Atsiprašome

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:21:02

Video

01:12
15:32
08:09

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min