15min be reklamos
2023 02 02, 20:22

Panevėžio apygardos teismas buvusį Anykščių merą K.Tubį pripažino kaltu dėl korupcijos

Panevėžio apygardos teismas buvusį Anykščių rajono merą Kęstutį Tubį ketvirtadienį pripažino kaltu dėl korupcijos, skelbia regioninis naujienų portalas „Anykšta“.
Anykščių rajono Meras Kęstutis Tubis
Anykščių rajono Meras Kęstutis Tubis / Asmeninio archyvo nuotr.

Anot jo, teismas savo nuosprendžiu iš dalies patenkino Panevėžio apygardos prokuratūros apeliacinį skundą ir politiką viename iš trijų epizodų pripažino kaltu.

K.Tubiui teismas skyrė 9,9 tūkst. eurų baudą, 1 tūkst. eurų vertės turto konfiskavimą ir uždraudė dirbti valstybės tarnyboje ketverius metus.

Pagal antrąjį ir trečiąjį baudžiamosios bylos epizodus paliktas galioti Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmų išteisinamasis sprendimas.

Nuosprendis per tris mėnesius gali būti skundžiamas Aukščiausiajam teismui.

BNS primena, kad dar pernai kovą Panevėžio apygardos prokuratūra apskundė buvusio Anykščių mero išteisinimą galimos korupcijos byloje.

Prokurorų nuomone, Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmai K. Tubį dėl prekybos poveikiu išteisino neteisėtai ir nepagrįstai.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, tuometinis Anykščių rajono savivaldybės meras ir savivaldybės tarybos narys K.Tubis nuo 2018 metų spalio iki 2019 metų vasario galimai naudojosi savo tarnybine padėtimi, siekdamas naudos sau ir savo vadovaujamam visuomeniniam rinkimų komitetui.

Pareigūnai buvo gavę duomenų, kad iš dviejų verslininkų politikas reikalavo finansinės paramos minėtam visuomeniniam rinkimų komitetui, besiruošiančiam 2019-ųjų metų savivaldybių merų ir tarybų rinkimams.

Meras kaltės dėl pareikštų kaltinimų nepripažino.

2015 metais K.Tubis į Anykščių rajono merus buvo išrinktas kaip Liberalų sąjūdžio keltas kandidatas. 2019-aisiais jis antros kadencijos siekė subūręs visuomeninį rinkimų komitetą „Kęstučio Tubio sąrašas „Anykščių krašto labui“, tačiau nesėkmingai.

Šiuo metu K.Tubis yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų kandidatas į Anykščių rajono mero postą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min