TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžio Laisvės aikštėje Kovo 11-osios proga bėgti pradėję kariškiai lakstys visą parą

Renginio akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Renginio akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienio vidurdienį Panevėžio Laisvės aikštėje prasidėjo visą parą truksiantis bėgimas, skirtas Kovo 11-osios 25-mečiui. Šios inciatyvos ėmėsi Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo husarų batalionas, pakvietęs prie renginio prisijungti specialiąsias tarnybas ir miestelėnus.

Papildyta 02.17 val.

Apie pirmą valandą Laisvės aikštėje pasirodė ir Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai. Pirmasis simbolinį ratą įveikė viršininkas Algirdas Rudys. Į bėgimą susirinko beveik 20 ugniagesių.

Iki antros valandos ryto distanciją iš viso jau buvo įveikę kiek daugiau nei 500 bėgikų.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Renginio akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Renginio akimirka

Vėliavą į rankas paėmė ir taip tapti rekordinio bėgimo dalimi panoro ne vienas panevėžietis ar miesto svečias, šią naktį laiką leidęs Aukštaitijos sostinės širdyje.

Apsukti vieną ratą Laisvės aikštėje neatisakė ir dainininkas, Panevėžio choro „Vanilinis Dangus“ vadovas Virgilijus Valuntonis.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Renginio akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Renginio akimirka

Papildyta 20.44 val.

19 val. prie karių prisijungė ir policijos pareigūnai. Sudalyvauti bėgime panoro 30 Panevėžio apskrities VPK darbuotojų. Pagundai įveikti vieną šventinį ratą su vėliava rankoje neatsispyrė ir būrelis miestelėnų.

Apie 1 val. nakties prie akcijos prisijungs ir Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai.

VIDEO: Šventinis bėgimas Panevėžyje

Bėgs visą parą

Antradienį Laisvės aikštėje prasidėjęs bėgimas truks 24 valandas. Kariškiai ratus miesto širdyje suks per naktį.

Specialiai šiam renginiui buvo sukurta ir 400 metrų ilgio trasa aplink Laisvės aikštę, kurią bėgikai įveiks rankose nešdami Lietuvos trispalvę. Bėgimas visą parą vyks esfafetės principu.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Renginio akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Lietuvos kariuomenės Ordinariato vyresnysis kapelionas mjr. dr. Virginijus Veilentas

Pirmąjį ratą renginio atidarymo metu apsuko Lietuvos kariuomenės Ordinariato vyresnysis kapelionas mjr. dr. Virginijus Veilentas. 

Bėgame norėdami kuo aukščiau iškelti kad ir tą mažą vėliavėlę, kurios reikšmė mums visiems yra neapsakomai didelė.

„Jau 25-erius metus žmonės stengiasi paminėti, įamžinti šį nuostabų įvykį – nepriklausomybės atkūrimą. Kas dainuoja, kas šoka, kas bėga. Kariai visada stengiasi parodyti kažką tokio, kas susiję su jėga, ištverme, meile tėvynei.

Daugelis šių karių buvo ir tarptautinėse misijose ir ten tikrai pajuto, kokia brangi yra tėvynė. Tokie bėgimai vykdavo ir Afganistane, neužmiršdavome šios progos. Bėgame norėdami kuo aukščiau iškelti kad ir tą mažą vėliavėlę, kurios reikšmė mums visiems yra neapsakomai didelė. Tegu visi mato mūsų džiaugsmą. Didžiuojamės galėdami nešti savo valstybės vėliavą“, – kalbėjo mjr.dr. V.Veilentas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Renginio akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Renginio akimirka

Mjr.dr. V.Veilentas patikino, kad kasmet nešama vis ta pati vėliavėlė. Anksčiau bėgimai vykdavo bataliono teritorijoje esančiame stadione, o šiemet nuspręsta renginį perkelti į miesto centrą.

Po mjr.dr. V.Veilento nubėgto rato, vėliavą į rankas paėmė ir paskutines kadencijos dienas skaičiuojantis miesto meras Vitalijus Satkevičius. Mojuodamas trispalve ir sveikindamas praeivius su švente, miesto vadovas išdidžiai įveikė visą ratą.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Renginio akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Panevėžio meras Vitalijus Satkevičius

Kartu su kariškiais parą truksiančioje bėgikų estafetėje dalyvaus ir moksleiviai. Trečiadienį paaiškės, kiek ratų per parą pavyko apsukti bėgimo dalyviams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min