Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2019 kovo 17d. 21:50 , atnaujinta: 2019 kovo 17d. 23:04

Panevėžio miesto meru išrinktas R.M.Račkauskas, rajone nugalėjo P.Žagunis

Ryčio Mykolo Račkausko štabe
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr. / Ryčio Mykolo Račkausko štabe

Sekmadienį 20 val. baigėsi balsavimas antrame savivaldybių metų rinkimų ture. Antrojo turo prireikė tiek Panevėžio mieste, tiek rajone.

Panevėžio miesto ir rajono merai perrinkti dar vienai kadencijai

Suskaičiavus visų Panevėžio miesto apylinkių balsus pergalę rinkimuose šventė Rytis Mykolas Račkauskas. Jis surinko 58,72 proc. balsų. Jam nusileidęs Povilas Urbšys iškovojo 38,50 proc.

Panevėžio rajone nugalėjo ir jau penktą kadenciją meru bus Povilas Žagunis. Jį mero poste matyti panoro 60,68 proc. rinkėjų. 37,40 proc. surinko jo oponentas Antanas Pocius.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Ryčio Mykolo Račkausko štabe
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Ryčio Mykolo Račkausko štabe

Per žingsnį nuo pergalės

Panevėžio rajone jau suskaičiuoti 39 apylinkių balsai. Panašu, kad likusios vienos apylinkės duomenys iš esmės situacijos nebepakeis. Povilas Žagunis jau surinko 60,64 proc. balsų, o Antanas Pocius – 37,44 proc.

Panevėžio mieste balsai taip pat jau baigiami skaičiuoti. Duomenys gauti iš 25 apylinkių. Dar liko sužinoti rinkėjų apsisprendimą keturiose apylinkėse. Šiuo metu lyderiauja R.M.Račkauskas, turintis 58,66 proc. balsų. Atsiliekantis P.Urbšys surinko 38,58 proc.

Antrasis turas Panevėžio mieste ir rajone – skaičiuojami balsai

Panevėžio mieste tarp į antrą turą patekusių Povilo Urbšio ir Ryčio Mykolo Račkausko verda įtempta kova.

Suskaičiavus balsus iš 18 apylinkių kol kas lyderiauja R.M.Račkauskas, turintis 58,62 proc. balsų. 38,79 proc. yra surinkęs Povilas Urbšys.

„Kiekvienas kandidatas tikisi geriausio. Dabar yra toks metas, kai kiekvienas gyvena savo viltimi, kad tas rezultatas bus geriausias. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos skyrius vietinis pasakė, kad jie rems R.M.Račkauską, liberalai pasidalijo į dvi dalis, socdemai gali apsispręsti link manęs. Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai gali remti mane. Tačiau tai yra politinių jėgų sprendimai. Bet yra rinkėjų apsisprendimas. Kiek ta parama gali suveikti ir apspręsti rezultatą prognozuoti yra sudėtinga. Jei pavyktų nugalėti, sieksiu išlaisvinti savivaldybę nuo korupcinės bylos šleifo, išsiaiškinti sustojusių darbų priežastis, išjudinti Panevėžio atsinaujinimą ir užtikrinti darbingą daugumą“, – sakė Povilas Urbšys.

R.M.Račkauskas pasibaigus balsavimui tvirtino, kad tiki savo pergale rinkimuose.

„Nuotaikos vis dar laukimo. Tendencijos neblogos, bet kai sulauksime galutinių rezultatų, tada ir atšvęsime. Visada tikėjome ir dabar tikiu, kad nugalėsime. Mes tikrai nesistengėme ieškoti kažkokių draugysčių iš reikalo. Turi praeiti du turai ir tada politinė jėga formuos daugumą. Ponas Urbšys pradėjo prisiekinėti amžiną draugystę su konservatoriais, bet aš manau, kad tai nėra padoru rinkėjų atžvilgiu. Negalima manipuliuoti žmonėmis. Aš manau, kad tai atsispindės rezultatuose. O tapus meru darbų laukia daugybė. Kas pradėta, viskas turi būti tęsiama. Einame į šiuos rinkimus baigti pradėtų darbų“, – kalbėjo R.M.Račkauskas.

Panevėžio rajone jau suskaičiuoti 36 apylinkių duomenys. Dar liko sulaukti duomenų iš 4 apylinkių.

Čia tvirta persvara pirmauja dabartinis Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, kuriam iki pergalės pirmame ture pritrūko vos kelių procentų rinkėjų balsų.

Už Povilą Žagunį savo balsą jau atidavė 61,91 proc. rinkėjų. P.Žagunio oponentas, socialdemokratas Antanas Pocius sulaukė 36,07 proc. balsavusiųjų palaikymo.

„Pirmiausia noriu pasakyti, kad mes labai džiaugiamės pirmuoju turu, kur už mane balsavo 48 su viršumi procentų. Tai tikrai fantastinis rezultatas. O šiame ture tikimės pergalės. Viską sprendžia žmonės. Jų minčių dabar skaityti neįmanoma. Bet jei tapsiu ir vėl meru, bandysime išlaikyti pozicijas, kurias turime tarp savivaldybių reitingų. verslo vystymas, kultūros sritis, švietimas. Darbų begalės. Svarbiausias reikalas – protingai įgyvendinti Europos sąjungos projektus“, – pasibaigus balsavimui kalbėjo Povilas Žagunis.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Povilas Žagunis
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Povilas Žagunis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min