2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Panevėžio miesto ir rajono mokyklose nesimoko daugiau nei 500 vaikų

Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklas lanko keli šimtai tūkstančių moksleivių, tačiau dalis mokyklinio amžiaus vaikų ugdymo įstaigų durų šiandien taip ir nepraveria. 2022–2023 mokslo metais mokyklos šalyje nelankė beveik 16 tūkstančių vaikų. Praėjusiais metais į Panevėžio miesto mokyklas ir priešmokyklinio ugdymo grupes neatėjo 367 mokiniai. Panevėžio rajone – gyvena, bet nesimoko 198 vaikai.
Mokslo metų pradžios šventė Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje
Mokiniai / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Švietimo specialistai tvirtina, kad tokiems skaičiams didelę įtaką daro emigracija ir tai, jog Lietuvą palikusios šeimos nenurodo pakeitusios savo gyvenamąją vietą.

Gyvena užsienyje

„Tokie skaičiai yra dėl to, kad vaikai yra išvykę į užsienį ir nėra išsideklaravę iš Lietuvos. Specialistai asmeniškai kreipiasi į kiekvieną šeimą ir gauname atsakymą, kad jie yra išvykę. 8–16 metų vaikai, į mokyklas nėra prisiregistravę, nes gyvena užsienyje“, – teigė Panevėžio miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Silvija Sėrikovienė.

Pasak Švietimo skyriaus vedėjos, tėvai vaikų iš Lietuvos neišdeklaruoja, nes visada tikisi sugrįžti į Lietuvą.

„Išsideklaruoti iš Lietuvos nėra būtina, o tėvai visada tikisi sugrįžti“, – teigė S. Sėrikovienė.

Naudojasi spraga

Kalbant apie priešmokyklinio amžiaus vaikus, anot Švietimo skyriaus vedėjos, vyrauja kiek kita tendencija.

„Kaip žinia, priešmokyklinis ugdymas vaikams yra privalomas, bet, jeigu ir vaikas nesimoko priešmokyklinio ugdymo grupėje, jis gali pradėti pradinio ugdymo programą. Būna taip, kad tuos priešmokyklinius metus šeima nusprendžia praleisti kartu užsienyje. Kai priešmokykliniai metai eina į pabaigą, vasarą jie grįžta ir, jeigu nusprendžia gyventi Lietuvoje, vaikas rugsėjį pradeda lankyti pradinį ugdymą. Šia galimybe, dar visai šeimai pabūti kartu, jie ir pasinaudoja“, – teigė S. Sėrikovienė.

Mieste nesimoko 367 mokiniai

Panevėžio miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos duomenimis, praėjusiais mokslo metais miesto mokyklų ir priešmokyklinio ugdymo grupių nelankė 367, iš jų 362 vaikai išvykę į užsienį, likę 5 vaikai turi neįgalumą ir kitas priežastis.

Priešmokyklinio ugdymų grupių nelanko 53 vaikai, vienas iš jų – neįgalus. Kaip minėta anksčiau, visi nelanko įstaigų dėl tos pačios priežasties – negyvena Lietuvoje.

Šiai dienai skaičiuojama, kad Panevėžio mokyklas lanko 9 tūkst. 879 mokiniai, tačiau, įpusėjus rugsėjui, vaikų skaičius dar gali keistis. Priešmokyklinio ugdymo grupes lanko apie 983 vaikai.

Rajone – 198 mokiniai

Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausios specialistės Dianos Žukauskienės duomenimis, Panevėžio rajone naujus 2023 m. mokslo metus pradėjo 2 857 mokiniai bendrojo ugdymo mokyklose, priešmokyklinukų – apie 233.

Praėjusių metų duomenimis, Panevėžio rajone gyveno, bet nesimokė 198 mokiniai, iš jų 161 gyvena užsienyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min