Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 19, 19:30

Panevėžio miesto politikui gresia interpeliacija: kaltinamas sulaužęs Tarybos nario priesaiką

Paaiškėjus, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) priėmė nepalankų sprendimą Panevėžio miesto Tarybos nariui, frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovui Ričardui Bakanauskui, kuris pažeidė viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą, valdančiosios daugumos atstovai šiandien vykusiame Tarybos posėdyje perskaitė pareiškimą, kuriame akcentavo, jog politikas sulaužė Tarybos nario priesaiką.
Ričardas Bakanauskas
Ričardas Bakanauskas / Rimvydo Ančerevičiaus/www.jp.lt nuotr.

Pareiškimą nuo valdančiosios daugumos perskaitė frakcijos „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ narė Loreta Masiliūnienė.

Turėtų pateikti prašymą trauktis

Pareiškime priminta, kad VTEK, gegužės 11 dieną priėmė nutarimą, kad Tarybos narys R. Bakanauskas pažeidė viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą, kitaip tariant – sulaužė tarybos nario priesaiką.

„Kadangi R.Bakanauskas į Tarybą atėjo su Povilo Urbšio vadovaujamu rinkimų komitetu, kuris deklaravo: „Skaidrumas – tai valdžios sąžinės principas. Sistemingai atsiskaitysime ir prisiimsime asmeninę atsakomybę už savo veiklą“. Akivaizdu: realūs politiko veiksmai prasilenkia su viešai deklaruotais principais. Logika sakytų, kad žmogus, deklaravęs asmeninę atsakomybę už savo veiklą, jau turėjo būti pateikęs prašymą trauktis iš miesto tarybos. Logika sakytų, kad pačiam nesuprantant, jam tai turėtų priminti komanda. Bet logika ir dviveidystė niekada neturi nieko bendro. Povilo Urbšio bei jo komandos principai prasideda ir baigiasi vien šūkiais“, – kalbėjo L.Masiliūnienė.

Prielaidos – skelbti interpeliaciją

Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas naujienų portalui JP sakė, kad frakcijos „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ pareiškimas aiškiai išreiškė poziciją dėl R.Bakanausko padaryto pažeidimo.

„Kad padarytas pažeidimas, nustatė ir VTEK. Priimtame sprendime aiškiai paakyta, kad Tarybos narys R. Bakanauskas, pasirašydamas dvi patalpų nuomos sutartis 2020 metų rugsėjo ir spalio mėnesį, pažeidė viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą. Politikas sulaužė tarybos nario priesaiką. Todėl yra visos prielaidos ir sąlygos skelbti R. Bakanauskui interpeliaciją ir taip panaikinti jo, kaip tarybos nario mandatą“, – teigė Panevėžio meras ir tęsė:

„Nors pats R.Bakanauskas bando sakyti, kad toks VTEK sprendimas nieko tokio, bet tai yra labai rimtas pažeidimas su galimomis pasekmėmis. Todėl ir sureagavome politiškais.“

Pažadai skiriasi nuo darbų

Pasak mero, R.Bakanauskas į Taryba buvo išrinktas su Povilo Urbšio vadovaujamų rinkimų komitetu ir deklaravo skaidrumą bei žadėjo sistemingai atsiskaityti ir prisiimti asmeninę atsakomybę už savo veiklą.

„Vertėtų šiai komandai pasižiūrėti į veidrodį ir įvertinti savo veiksmus, nes jų principai prasideda ir baigiasi vien šūkiais. Matysime, ar P. Urbšio kompanija atsigręš į savo pačių deklaruotas vertybes, ar atlikę politinį kūliaverstį ir iš griežtai nepartinių tapę partijos „Vardan Lietuvos“ nariais, tradiciškai liks tuo, kuo buvo iki šiol – patosiškų, bet su realybe prasilenkiančių kalbų sakytojais. Panevėžiečiai tai galės įvertinti“, – kalbėjo Panevėžio meras R.Račkauskas.

Trauktis nežada

Tuo tarpu VTEK priimtas sprendimas, kad pažeidė viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą, R. Bakanauskui neatrodo labai svarbus ir rimtas.

„Pareiškimas su interpretacijomis, bet, jei žiūrėsi formaliai, frakcijos „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ pareiškimas – teisingas. VTEK priimtame sprendime daug epizodų, o užkliuvo tik vienas su mano parašu nuomos sutartyje. Negalėjau, kaip Tarybos narys pasirašyti, bet tą padariau. Tik man labai keista, kas mane moko, kurie iš teismų neišeina. Moko moralės ir aiškina, kad turiu atsistatydinti. Tačiau kyla klausimas, o ką tuomet turėtų daryti miesto meras R. Račkauskas?“, – svarstė R.Bakanauskas ir teigė nesiruošia atsistatydinti ir atiduoti Panevėžio miesto tarybos nario mandatą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Jūsų Panevėžys“/www.jp.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min