Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 4d. 13:47

Panevėžio miesto politinis derbis tęsiasi – ringe kovoja suskilęs judėjimas

Kas jie – Panevėžio turtai, kurių kartais nepastebime
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Panevėžys

Po rinkimų tapo aišku, kad dar pernai galutinai suskilęs Panevėžį valdęs judėjimas „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ susiskaidė į dvi gana stiprias politines jėgas. Dėl mero posto kovos abiejų šių jėgų kandidatai, o savivaldybių tarybos narių rinkimų viršūnėje tarp šių jėgų įsiterpė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.

Galutiniai rezultatai Panevėžio miesto tarybos rinkimuose – nėra ypač ryškaus lyderio, kuris būtų surinkę pusę mandatų, kurių iš viso, be mero, yra 26.

Susigrūmė to paties lizdo paukščiai?

Visuomeninis rinkimų komitetas „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ turės daugiausia – 8 mandatus. Galima sakyti, kad 9, nes nuo šios politinės jėgos deleguotas kandidatas į merus Rytis Mykolas Račkauskas išėjo į antrą turą. Už jį balsavo 28,62 proc. rinkėjų. Iš viso už jį balsavo per 10 tūkst. panevėžiečių.

Tautvydo Stuko nuotr./Rytis Račkauskas
Tautvydo Stuko nuotr./Rytis Račkauskas

Antrieji – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, kurie iškovojo 5 mandatus, tačiau jų kandidatė į merus Indiana Grigienė į antrą turą nepateko.

Treti su keturiais iškovotais mandatais liko visuomeninis rinkimų komitetas „Kurkime jaukų miestą KARTU“. Šio judėjimo lyderis Seimo narys Povilas Urbšys antrame ture susirems su savo buvusiu bendražygiu R.M.Račkausku. P.Urbšys surinko šiek tiek daugiau kaip 18 procentų rinkėjų balsų.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Povilas Urbšys
Luko Balandžio / 15min nuotr./Povilas Urbšys

Bendra situacija taryboje keičiasi iš esmės, nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog valdžioje lieka didelė dalis tų pačių asmenų. Šiuo metu oficialiai taryboje ir dabartinis meras R.M.Račkauskas, ir Seimo narys P.Urbšys priklauso rinkimų komitetui „P.Urbšys už sąrašą KARTU“. Būtent iš šio sąrašo taryboje yra 8 asmenys.

Per praėjusius metus šis judėjimas subyrėjo su trenksmu. R.M.Račkauskas nušalintas nuo mero pareigų dėl įtarimų korupcija. Taip jis sutiko ir rinkimus. Nepaisant to – jis ir jo judėjimas yra rinkimų lyderis.

Panevėžio miesto taryboje turėtų būti Rytis Mykolas Račkauskas su savo komanda, kurią sudaro, Loreta Masiliūnienė, Arūnas, Balčiūnas, Vitalija Vasiliauskaitė, Birutė Valkiūnienė, Vaidas Staugaitis, Petras Luomanas, Rima Maselytė, Aleksas Varna.

TS-LKD atstovai: Indiana Grigienė, Marius Mališauskas, Vitalijus Satkevičius, Jurga Girdzijauskienė, Maurikijus Grėbliūnas.

Taryboje turėtų būti Povilas Urbšys ir jo judėjimo nariai Rimantas Ridikas, Ričardas Bakanauskas, Viktorija Polzunovaitė. Taip pat LVŽS atstovai Deividas Labanavičius, Kęstutis Lukoševičius, Rimantas Narkūnas. „Socdemai“ Romualdas Grilauskas, Ramūnas Vyžintas. „Žalieji“ Gema Umbrasienė ir Mantas Leliukas. Liberalai Laimutis Sėdžius ir Valdemaras Jakštas.

Panevėžio rajone dar labiau įsitvirtino „valstiečiai“

Panevėžio rajone užtikrintai į valdžios sostą atsisėdo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS). Jie iš 24 mandatų pelnė 11. Po penkis – socialdemokratai ir TS-LKD.

Antras merų rinkimų turas taip pat bus. Čia sugrums beveik 49 procentus surinkęs „valstietis“ Povilas Žagunis ir socialdemokratas Antanas Pocius.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Povilas Žagunis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Povilas Žagunis

Taryboje nebus nė vieno Lietuvos socialdemokratų darbo partijos atstovo. Dvi vietas iškovojo liberalai, o viena vieta tenkinsis „darbiečiai“.

Jei P.Žagunis taps meru, politinė situacija Panevėžio rajone bus pakitusi dar labiau valdančiųjų naudai – „valstiečių“ iki šiol taryboje buvo septyniese.

Panevėžio rajono taryboje turėtų būti „valstietis“ meras Povilas Žagūnis ir jo partiečiai: Vitalija Kuliešienė, Lina Kairytė, Audrius Zalatorius, Jonas Kaušakys, Alfonsas Bakšys, Antanas Zopelis, Algimantas Birbilas, Donatas Tumas, Angelė Narbutienė, Albinas Kisielis, Saulius Kronis.

Penki TS-LKD atstovai: Kazimieras, Algirdas Budrys, Osvaldas Dirsė, Jonas Masiokas, Vidas Augulis, Juozas Mikšys. Tiek pat socialdemokratų: Antanas Pocius, Modesta Petrauskaitė, Genė Jakaitienė, Jūratė Januškienė, Rimantas Pranys. Taryboje bus liberalai Daiva Juodelienė ir Dalius Dirsė bei „darbietis“ Alfonsas Morkvėnas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min