Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžio prokuratūra prašo panaikinti Seimo nario Vito Matuzo teisinę neliečiamybę

Vitas Matuzas
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Vitas Matuzas
Šaltinis: BNS
0
A A

Panevėžio apygardos prokuratūra prašo generalinio prokuroro Dariaus Valio kreiptis į Seimą dėl valdančiosios konservatorių frakcijos nario Vito Matuzo teisinės neliečiamybės panaikinimo.

Tai BNS trečiadienį patvirtino Generalinės prokuratūros Viešųjų ryšių skyriaus vadovė Rūta Dirsienė. Anot jos, toks prašymas gautas antradienį.

R.Dirsienė taip pat pranešė, jog panaikinti parlamentaro V.Matuzo teisinę neliečiamybę prašoma „dėl to, kad norima jam pareikšti įtarimus dėl piktnaudžiavimo tarnyba“.

LNK žinioms V.Matuzas komentuodamas prokurorų sprendimus sakė: „Aš tai netikiu, kažkaip man nesitiki. (...) Aš ne taip gyvenau, kad būtų galima su manim taip elgtis. (...) Dorai gyvenau visą gyvenimą.“

R.Dirsienės teigimu, sprendimą dėl šio prašymo generalinis prokuroras D.Valys turėtų priimti per savaitę.

Išsamiau tyrimo detalių prokurorai nekomentuoja, tačiau R.Dirsienė patvirtino, kad prašymas dėl V.Matuzo neliečiamybės panaikinimo susijęs su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamu tyrimu dėl galimai neskaidrių „Panevėžio energijos“ viešųjų pirkimų.

Seimo nario žmonai Danutei Matuzienei šioje byloje yra pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba.

Praėjusių metų gruodį D.Matuzienė buvo sulaikyta dviem paroms, vėliau ji buvo paleista už 40 tūkst. litų užstatą, jai buvo skirtas namų areštas, po to pakeistas į rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

V.Matuzo viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje nurodyta, kad D.Matuzienė dirba bendrovėse „Distenas“, „Platina Group“ ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyboje.

V.Matuzas anksčiau yra teigęs tikįs sulaikytos žmonos nekaltumu.

Kaip antradienį pranešė LNK žinios, skandalą Panevėžyje tyrusi STT parlamentaro iki šiol neapklausė. Panevėžio STT vadovas Povilas Urbšys tikina, kad nuo trečiadienio jo išėjimo iš darbo nereikia sieti V.Matuzo tyrimu.

„Atvirkščiai, galiu pasakyt, kad viskas padaryta, kad Generalinė prokuratūra svarstytų, ar yra tinkamas pagrindas svarstyti, ar atimti teisinę neliečiamybę iš Seimo nario V.Matuzo“, – sakė P.Urbšys, kuris nuo trečiadienio išeina į pensiją.

Atnaujinta 11.22 val. Išplatintame pranešime spaudai V.Matuzas teigia neturintis jokios oficialios informacijos apie mestus įtarimus.

„Iki šiol neturiu jokios oficialios informacijos apie tai, kad kokia nors institucija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl kokių nors įtarimų mano atžvilgiu. Kai tik gausiu tokią informaciją, nedelsdamas atsakysiu į visus visuomenei rūpimus klausimus. Taip pat esu pasiryžęs atsakyti ir į visus teisėsaugos institucijų klausimus“, – pranešime spaudai cituojamas V.Matuzas. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min