Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 18d. 00:01

Panevėžio rajone penktai kadencijai išrinktas P.Žagunis prie derybų stalo kvies visas partijas

Povilas Žagunis
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr. / Povilas Žagunis

Panevėžio rajone nugalėjo ir jau penktą kadenciją meru bus Povilas Žagunis. Jį mero poste matyti panoro 60,68 proc. rinkėjų. 37,40 proc. surinko jo oponentas Antanas Pocius.

Panevėžio rajonas Lietuvos mastu buvo mažiausiai aktyvus šiuose rinkimuose. Iš 32591-o balso teisę turinčio rinkėjo savo valią pareiškė tik 27,85 proc. arba 8969-i asmenys.

Už Povilą Žagunį savo balsus atidavė 5549-i rinkėjai. Socialdemokratas Antanas Pocius surinko 3420 balsų.

– Meru tapote jau penktą kartą. Penkta kadencija iš eilės yra pakankamai solidus rezultatas. Kur jūsų sėkmės paslaptis?

– Aš niekada, nė vieneriuose rinkimuose nesakiau žmonėms, ko padaryti neįmanoma. Susitikimuose niekada nesakau, ko mes negalime padaryti.

Kaip priešingai kai kurios partijos. Turiu dabar tam tikrą nuoskaudą. Ir dabar žadėjo, kad mes tą ir tą padarysim. Nerealu. Aš manau, kad žmonės supranta, viską vertina ir jie, svarbiausia, priima teisybę. Va tai mes ir stengiamės daryti.

– O gal tiesiog neatsiranda stiprių oponentų?

– Aš galiu nutraukti jūsų klausimą. Oponentai yra ne tik mūsų rajone. Yra respublikiniu mastu formuojama. Ir socialdemokratai gavo tam tikrą dalį – 18 procentų pirmuosiuose rinkimuose. Tarp kitko, aš labiausiai vertinu pirmą turą. Ten buvo viskas labai aiškiai. Visi žmonės dalyvavo.

Dabar jie angažuoti antrame ture. Pasirinkimas tik iš dviejų – tas arba tas, o pirmame ture buvo penki pasirinkimai. Ir krikščionys demokratai gavo tam tikrą dalį, ir liberalų sąjūdis, ir Darbo partija. Visi turi savo rinkėją, savo žmogų ir visi turi atsakomybę prieš tą žmogų.

– Ar jau svarstėte ir galvojote, su kuo formuosite daugumą?

– Aš pakviesiu visas partijas. Mano ir rinkimų debatuose buvo sakyta, kad mes susėsime, šnekėsime su kiekviena partija, ką jie mato, kaip jie nori matyti rajoną ir kokią įtaką daryti. Opozicija – vien tik protestuoti? Na, tai yra ne tas darbas. Turi būti konkretūs veiksmai, pasiūlymai priimant sprendimus.

Va kaip ir mes priėmėme paskutinį Panevėžio rajono savivaldybės biudžetą – fantastika. Išsakė nuomonę vieni, išsakė kiti. Mes, valdantieji, kai kurių nuomonei pritarėme, kai kurių atmetėme, bet visi vienbalsiai sutarėme priimti biudžetą. Aš norėčiau, kad ateinančioje kadencijoje mes tardamiesi, konstruktyviai ir dėl rajono priimtume tokius sprendimus, kurie būtų patys realiausi.

– Kokie aktualiausi darbai laukia rajone?

– Šiuo metu didžiausia įtampa – 2014-2020-ųjų metų finansinis laikotarpis. Tai yra objektai, kurie paskelbti. Tai vietos veiklos grupių projektai. Tai ir kultūros objektų, infrastruktūros užbaigimas, keliai yra labai svarbūs mūsų rajonui, privažiavimas, žvyrkelių programos. Ir socialinės problemos, ir Gustonių namų renovacija. Šiandien galėčiau išvardyti aibę tų darbų. Susėdę turime susidėlioti, kas šiandien ir rytoj bus svarbiausia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min