Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžio savivaldybė nebeišsimoka „Sodrai“

Laisvės aikstė Panevėžyje
Vlado Bukėno/BFL nuotr. / Laisvės aikštė Panevėžyje
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Skolose skendinčiai Panevėžio savivaldybei net mokesčiai „Sodrai“ tapo nepakeliama našta. Miesto administracijos vengimas juos mokėti atsirūgo drastiškomis sankcijomis – Aukštaitijos sostinė nebegali disponuoti savo sąskaita.

Visi į Panevėžio savivaldybės administracijos sąskaitą nuo šiol įplauksiantys pinigai be jokių išlygų atiteks „Sodrai". Tokių priemonių ji ėmėsi pateikusi atitinkamą reikalavimą bankui, mat Aukštaitijos sostinės merija nemoka mokesčių „Sodrai" už savo darbuotojus.

Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius Stasys Karčinskas dienraščiui teigė, jog skola „Sodrai" jau siekia milijonus.

Pasak S.Karčinsko, skola už liepą – 300 tūkst. litų, o rugpjūčio mėnesio skola sudaro net 3 mln. litų.

„Iki šios dienos į miesto biudžetą nesame surinkę 14 mln. litų planuotų pajamų, dėl to "Sodrai" ir prasiskolinome", – aiškino jis.

Kaip teigia S.Karčinskas, Panevėžio savivaldybės administracija iš surenkamų lėšų pirmiausia siekia išmokėti atlyginimus merijos darbuotojams, kad šie turėtų iš ko gyventi. Antroje vietoje pagal svarbą – mokesčiai „Sodrai". Likę pinigai, pasak administracijos direktoriaus, turėtų būti skirti savivaldybės įstaigų komunalinėms paslaugoms apmokėti.

Panevėžio „Sodros" Draudėjų ir apdraustųjų skyriaus vedėja Gražina Balčiūnaitė pasakojo, jog imtis sankcijų prieš miesto savivaldybės administraciją pareikalauta rugsėjo 18-ąją. Iki tos dienos vis dar laukta, kad merija sumokės „Sodrai" mokesčius už liepos mėnesį.

Kadangi tokios viltys nepasitvirtino, į miesto administracijos sąskaita įplaukiančiais pinigais savivaldybė galės disponuoti tik tada, kai bankas nuskaičiuos „Sodrai" susidariusią skolą.

G.Balčiūnaitė pabrėžė, kad finansinių sankcijų nutarta imtis po ilgų, bet nesėkmingų derybų su Panevėžio savivaldybės administracija. Anot „Sodros" atstovės, tokių sankcijų dar neteko imtis nei prieš Panevėžio rajono savivaldybės, nei prieš Panevėžio apskrities viršininko administracijas.

G.Balčiūnaitė tvirtino negirdėjusi, kad Lietuvoje būtų daugiau savivaldybių administracijų, nemokančių „Sodrai" mokesčių. Skyriaus vedėja taip pat pažymėjo, jog aplinkybė, kad Panevėžio merija laiku neatsiskaito su „Sodra", stumia miesto valdžią į dar gilesnę finansinę bedugnę. Už kiekvieną pavėluotą dieną iš savivaldybės administracijos sąskaitos išskaičiuojami delspinigiai.
Tai, kad Panevėžio savivaldybė taip nusigyveno ir nebesugeba net mokesčių susimokėti,

Aukštaitijos sostinės meras Povilas Vadopolas aiškina esą netinkama valstybės politika ir buvusių miesto vadovų palikimu. Jam atrodo neteisinga, jog iš panevėžiečių surinkto pajamų mokesčio miestui lieka tik 84 proc, o 16 proc. perskirstoma kitoms savivaldybėms.
 

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min