Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžio teisėjų byloje – nauji įtarimai ėmus pinigus (atnaujinta 12.06 val.)

Teisėjas
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Teisėjas
Šaltinis: BNS
0
A A

Prokurorų pateikta nauja papildoma medžiaga trečiadienį sutrukdė Seimo laikinosios tyrimo komisijos nariams patvirtinti rezoliucijos projektą dėl Panevėžio apygardos teismo teisėjų Rimanto Savicko ir Arnoldo Šukaičio teisinės neliečiamybės panaikinimo.

„Yra kai kurių naujų aplinkybių, dėl kurių mes turime į posėdį kviestis ir Generalinės prokuratūros atstovą, konkrečiai prokurorą Justą Laucių, ir teisėją R.Savicką“, – trečiadienį po komisijos posėdžio žurnalistams sakė jos pirmininkas konservatorius Pranas Žeimys.

Jis atsisakė atskleisti, kokios naujos medžiagos parlamentarams pateikė Generalinė prokuratūra. Politikas tik patvirtino, kad apie šią galimą teisėjo R.Savicko veiką generalinis prokuroras Algimantas Valantinas iš Seimo tribūnos nebuvo užsiminęs.

„Tai papildoma veika, informacija apie kurią gauta pirmadienį darbo dienos pabaigoje“, – teigė P.Žeimys.

BNS žiniomis, prokuroro rašte teigiama, kad esama operatyvinių duomenų, jog teisėjas R.Savickas galėjo paimti maždaug 2500 litų kyšį. Tačiau ši informacija esą nepatikrinta.

Ketvirtadienį laikinoji Seimo komisija privalo baigti savo darbą arba kreiptis į parlamentą, kad jos veikla būtų pratęsta.

Jeigu Seimo rezoliucijos projekte numatoma patenkinti generalinio prokuroro teikimą, jis gali būti priimtas, kai už projektą balsuoja daugiau kaip pusė, t. y. ne mažiau nei 71, visų Seimo narių.

„Tikimės, kad rytoj pakaks komisijai medžiagos susidaryti visą vaizdą ir pritarti ar nepritarti parengtam rezoliucijos projektui“, – sakė komisijos vadovas.

BNS žiniomis, komisijos nariams pateiktas rezoliucijos projektas, kuriuo Seimui rekomenduojama duoti leidimą patraukti baudžiamojon atsakomybėn minėtus teisėjus.

Laikinoji tyrimo komisija surengė keturis posėdžius. Nagrinėdami generalinio prokuroro A.Valantino prašymą leisti patraukti teisėjus R.Savicką ir A.Šukaitį baudžiamojon atsakomybėn parlamentarai išklausė prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovus, pačius teisėjus, vartė baudžiamąją bylą.

Balandžio 28 d. generalinis prokuroras A.Valantinas kreipėsi į Seimą, prašydamas leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Panevėžio apygardos teismo teisėjus R.Savicką ir A.Šukaitį.

Prokuroras parlamentarus informavo, kad atliekami du ikiteisminiai tyrimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba, dokumento suklastojimo ir jo panaudojimo, sukčiavimo bei kyšininkavimo ir papirkimo. Jie pradėti šių metų sausio 14 d. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdyboje.

Anot A.Valantino, turimi duomenys leidžia įtarti, kad Panevėžio apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas R.Savickas organizavo tikro dokumento suklastojimą. Teisėjas 2008 m. lapkričio 6 d. esą kreipėsi į vieną Panevėžio bendrosios praktikos gydytoją, kad ši išduotų nedarbingumo pažymėjimą jokia liga nesergančiai J.S.

„Gydytoja, tenkindama R.Savicko prašymą, suklastojo tikrą dokumentą. Pilietės J.S. vardu išduotame nedarbingumo pažymėjime įrašė tikrovės neatitinkančius duomenis apie J.S. ligos faktą ir diagnozę bei dėl to turėtą nedarbingumą nuo 2008 m. lapkričio 6 iki 12 dienos“, – sakė prokuroras.

R.Savickas ir jo kolega A.Šukaitis įtariami per kelis kartus paėmė dovanų – tris butelius viskio ir automobilio padangas. Už tai bankroto administratoriais paskirtas jų bendras pažįstamas Algis Kleiva ir jo brolio žmona.

„Ikiteisminio tyrimo surinkti duomenys liudija ir tai, kad Panevėžio apygardos teismo Civilinių bylų teisėjas R.Savickas piktnaudžiavo tarnyba, siekdamas turtinės ir kitos asmeninės naudos iš bankroto bylose paskelbtos bankroto administratorės I.K. naudai, jos prašymu, priėmus procesinius sprendimus, 2008 m. spalio viduryje iš I.K. priėmė 60 litų vertės viskio butelį ir maisto produktų, kurių vertė apie 30 litų. 2008 m. lapkričio viduryje iš I.K. priėmė apie 100 vertės butelį viskio, o gruodžio 29 d. per Panevėžio apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją A.Šukaitį iš I.K. priėmė apie 135 litų vertės viskio butelį“, – vardijo generalinis prokuroras.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2008 m. lapkričio 4 d. ir gruodžio 1 d. iš bankroto administratoriaus A.Kleivos už tai, kad jis būtų paskirtas bankroto administratoriumi ir „taip užtikrintų jam pajamų šaltinį“ R.Savickas su A.Šukaičiu priėmė keturias 990 litų vertės automobilio padangas, kurios buvo uždėtos ant teisėjų medžioklei naudojamo automobilio ratų.

„Dėl šių R.Savicko ir jam padėjusio A.Šukaičio veiksmų didelę žalą patyrė valstybė, nes buvo pažemintas teisminės valdžios autoritetas ir diskredituotas teisėjo vardas“, – pareiškė A.Valantinas.

R.Savickas teismuose dirba nuo 1989-ųjų balandžio, o Panevėžio apygardos teismo teisėju buvo paskirtas 1995-ųjų sausį.

A.Šukaitis karjerą teismuose pradėjo 1989-ųjų gruodį – dirbo Anykščių teisme. Nuo 1995-ųjų sausio taip pat dirba Panevėžio apygardos teisme.

STT atlieka ikiteisminį tyrimą dėl bankroto administratoriaus A.Kleivos veikos. Jis įtariamas kyšio priėmimu, svetimo turto pasisavinimu, didelės vertės sukčiavimu bei piktnaudžiavimu tarnyba. Jam pateikti įtarimai dėl neteisėto daugiau nei 32,5 tūkst. litų pasisavinimo.

Jeigu Seimo rezoliucijos projekte numatoma patenkinti generalinio prokuroro teikimą, jis gali būti priimtas, kai už projektą balsuoja daugiau kaip pusė, t. y. ne mažiau nei 71, visų Seimo narių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Panevėžys
Parašykite atsiliepimą apie 15min