Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžio vaikų darželiuose rado nešvarių žaislų ir per žemų tvorų

Vaikų darželis.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vaikų darželis.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Panevėžio visuomenės sveikatos centras 2013 metais patikrino 64 Panevėžio miesto ir rajono ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo įstaigas. 20 proc. ikimokyklinio ugdymo įstaigų atsakingiems asmenims taikytos administracinės nuobaudos. Net 77 proc. visų nuobaudų taikyta už netinkamą patalpų priežiūrą, 30 proc. - už nešvarius žaislus.

Išvis pernai atliktos 39 periodinės (planinės), 19 grįžtamųjų (neplaninių, siekiant išsiaiškinti, ar pašalinti ankstesnės kontrolės metu nustatyti pažeidimai) ir 6 operatyviosios (neplaninės, pagal skundą) visuomenės sveikatos saugos kontrolės.

Per tikrinimus nustatyta, kad didžioji dalis (64 proc.) ikimokyklinio ugdymo įstaigų teritorijų buvo aptvertos žemesne kaip 1,5 m aukščio tvora. Šis pažeidimas dėl lėšų stygiaus neištaisomas jau ne vienerius metus.

Taip pat sveikatos centro darbuotojams kliuvo darželių patalpų įrengimas. Kai kuriuose darželiuose grindų danga nelygi, įstiklintos durų dalys iš abiejų pusių neapsaugotos nuo atsitiktinio susidūrimo, vaikų ugdymo patalpose neįrengtos apsaugos priemonės nuo tiesioginių saulės spindulių. Ne visur patalpos ir vartotojai buvo aprūpinti būtinu inventoriumi (8 proc.).

Didžioji dalis ikimokyklinio ugdymo įstaigų teritorijų buvo aptvertos žemesne kaip 1,5 m aukščio tvora.

Be to, pastebėta, kad ne visi tėvai kiekvienais metais laiku pristato Vaiko sveikatos pažymėjimus.

Centro specialistai primena, kad visi ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo įstaigoje esantys žaislai neturi kelti pavojaus vaikų sveikatai ar rizikos juos nuryti, įkvėpti ar susižeisti jais palietus odą, gleivinę, akis. Žaislai turi atitikti vaikų amžių ir būti švarūs.

Specialistai 2013 metais patikrino 64 Panevėžio miesto ir rajono ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo įstaigas. Atliktos 39 periodinės (planinės), 19 grįžtamųjų (neplaninių, siekiant išsiaiškinti, ar pašalinti ankstesnės kontrolės metu nustatyti pažeidimai) ir 6 operatyviosios (neplaninės, pagal skundą) visuomenės sveikatos saugos kontrolės.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min