Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viešbučio „Romantic“ valdytojai gali tekti grąžinti 2 mln. litų europinės paramos

Dalia Kuklierienė
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Dalia Kuklierienė
Šaltinis: BNS
0
A A

Panevėžio viešbutį „Romantic“ valdančiai bendrovei „Via Unica“ gali tekti grąžinti apie 2 mln. litų europinės paramos, panaudotos plėtrai.

Susigrąžinti Europos Sąjungos (ES) lėšas siūlo Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA), BNS patvirtino jos Komunikacijos skyriaus vedėja Eglė Žemaitienė. Galutinį sprendimą turinti priimti Ūkio ministerija kol kas išsamiau nekomentuoja.

„Ūkio ministerija rugsėjo 17 dieną gavo agentūros pažeidimo tyrimo išvadą dėl „Via Unica“ projekto, šiuo metu ji nagrinėjama. Ūkio ministerija per teisės aktuose numatytą terminą priims sprendimą šiuo klausimu. Kol nėra priimtas galutinis sprendimas, dokumentų pateikti negalime“, – BNS sakė Ūkio ministerijos Viešųjų ryšių ir protokolo skyriaus vedėja Aušra Ramoškaitė.

LVPA atstovė BNS patvirtino, kad „Via Unica“, pirkdama plėtros darbus, pažeidė teisės aktus.

Įtariama, kad prieš 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionatą galėjo būti parengtas planas neteisėtai už Panevėžio savivaldybės lėšas rekonstruoti viešbutį „Romantic“.

„Via Unica“ direktorė Dalia Kuklierienė leido nustatyti reikalavimus rangovo konkurso dalyviams, taip sudarydama sąlygas laimėti konkrečiam rangovui. Taip pat leido rangovui pasirinkti kitus du konkurso dalyvius bei reikalavo ir paėmė atlygį iš konkurso laimėtojo“, – BNS sakė E.Žemaitienė.

Pasak jos, „Via Unica“ vertinimo kriterijus buvo mažiausia kaina, konkursą laimėjo „Ignalinos statyba“, su kuria viešbučio valdytoja 2010 metų gruodžio 6 dieną pasirašė daugiau nei 2 mln. litų vertės sutartį.

„Taip pat atsižvelgiant į tai, kad nustatyti ir kiti pažeidimai, įsigyjant projektui reikalingą įrangą bei viešinant projektą, LVPA priėmė sprendimą pripažinti daugiau nei 2 mln. projekto išlaidų netinkamomis finansuoti ir pateikė siūlymą Ūkio ministerijai nutraukti projekto finansavimo ir administravimo sutartį bei susigrąžinti visas iki šiol šio projekto vykdymui sumokėtas lėšas“, – BNS sakė LVPA atstovė.

Parama „Via Unica“ buvo skirta iš Sanglaudos skatinimo veiksmų programos.

Dėl įtarimų sukčiavimu, dokumentų klastojimu Dalia Kuklierienė 2013 metų pradžioje buvo laikinai sulaikyta.

Teisėsaugininkai įtaria, kad prieš 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionatą galėjo būti parengtas planas, kaip neteisėtai už Panevėžio miesto savivaldybės lėšas rekonstruoti viešbutį „Romantic“.

Anot teisėsaugininkų, 2010 metais tarp savivaldybės ir Lietuvos krepšinio federacijos buvo pasirašyta daugiau kaip 2 mln. litų vertės sutartis dėl Europos vyrų krepšinio čempionato organizavimo, krepšinio populiarinimo ir plėtros mieste programos, nors galėjo būti žinoma, kad ši sutartis nebus tinkamai vykdoma, išrašytos sąskaitos už atliktus darbus bus suklastotos.

Dėl įtarimų sukčiavimu, dokumentų klastojimu D.Kuklierienė 2013 metų pradžioje buvo laikinai sulaikyta.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min