Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžyje į Nevėžio upę liejosi naftos produktai

Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Įvykio vietoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienio pavakarę Panevėžyje ant kojų buvo sukelti ugniagesiai gelbėtojai ir aplinkosaugininkai. Pranešta, kad į Nevėžio upę plūsta neaiškios kilmės teršalai.

Ugniagesiai nedelsiant ėmėsi priemonių, kad sustabdytų teršalų plitimą. Nevėžio upėje buvo sumontuoti teršalų rinktuvai. Ugniagesiai gelbėtojai vieną užtvarą pastatė ties alaus darykla „Kalnapilis“. Kitas rinktuvas nutiestas prie tilto Smėlynės gatvės pradžioje.

Kol ugniagesiai gelbėtojai montavo teršalų rinktuvus, aplinkosaugininkai puolė aiškintis, iš kur į upę patenka teršalai. Jie, anot aplinkosaugininkų, į Nevėžį pateko iš buvusios „Ekrano“ gamyklos teritorijos. Nustatyta, kad upė teršiama naftos kilmės produktais.

VIDEO: Nevėžis teršiamas naftos produktais

„Aplinkosaugininkai kartu su „Panevėžio gatvių“ specialistais atidarinėja visus nuotekų šulinius. Ieškome vietos, kur yra taršos židinys. Bandysime aiškintis, ar šie teršalai pakliuvo tiesiog nuo gatvės, ar su šiuo įvykiu susijusi ir kuri nors įmonė. Kol kas, paskutiniais duomenimis, tarša aptikta Senamiesčio ir Tinklų gatvių sankryžoje. Manoma, kad visi teršalai bėgo iš „Ekrano“ išleistuvo. Pasitelkėme į pagalbą ugniagesius. Sorbentą pila ir „Panevėžio gatvių“ darbuotojai. „Ekrano“ išleistuvas dabar užtvertas rankovine užtvara, ten budi specialistai“, – apie įvykį pasakojo Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento vyriausioji specialistė Ieva Jakupkaitė.

Nevėžio upė teršiama jau ne pirmą kartą. Kiekvienais metais ugniagesiai gelbėtojai ir aplinkosaugininkai gauna po keletą pranešimų apie į Nevėžį plūstančius teršalus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min