Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 16d. 10:34

Panevėžyje stringa gatvių asfaltavimo darbai

Asfalto klojimas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Panevėžyje stringa gatvių asfaltavimo darbai.

Jau kelis metus nekantriai asfalto dangos laukiantiems 33 Panevėžio miesto gatvių gyventojams dar ir šiais metais greičiausiai teks ryti dulkes.

Gatvių rekonstrukcijos darbų konkursą balandžio mėnesį laimėjęs rangovas vis dar negali pradėti darbų, nes užsakovė Panevėžio miesto savivaldybės administracija nėra perdavusi rangovui techninio darbo projekto, kuriuo vadovaujantis turi būti vykdoma rekonstrukcija.

„Užsakovas, kaip objekto statytojas, šiandien dar nėra įvykdęs esminių prievolių perduoti rangovui techninę dokumentaciją ir perduoti statybvietę. Be šių pagrindinių užsakovo veiksmų mes negalime pradėti jokių darbų, net to neleidžia statybas reglamentuojantys teisės aktai. Be techninio darbo projekto ir statybvietės perėmimo pradėti darbai, vadovaujantis statybos techniniais reglamentais, traktuojami kaip nelegali statyba“, – sakė AB „Panevėžio keliai“ generalinis direktorius Virmantas Puidokas.

Rangovus stebina, kad Panevėžio miesto savivaldybė, kaip statytojas, nepajėgia vykdyti jai priskirtų funkcijų,  negali laiku atlikti elementarių privalomų veiksmų. Toks neveikimas gresia tiesioginiais nuostoliais miestui. Gatvių rekonstrukcija finansuojama ES Ekonomikos augimo veiksmų programos lėšomis, bet kol kas projekto vykdymo plane numatytos veiklos nevykdomos, dėl ko galimos ES paramą administruojančių institucijų sankcijos, apimančios ir numatytos ES paramos sumažinimą.

Įvertinus tą aplinkybę, kad net rugpjūčio viduryje rangovui dar nėra sudarytos sąlygos pradėti darbus, o kelių statybos darbai yra sezoninio pobūdžio, jau šiandien aišku, kad pirmosios 20 miesto žvyruotų gatvių, kurias buvo planuota rekonstruoti 2012 metais,  šiemet išasfaltuotos nebus.

„Įmonės telefonas įkaitęs nuo asfalto dangos savo gatvėse laukiančių gyventojų skambučių. Žmonės piktinasi pagrįstai, nes apie žvyruotų gatvių asfaltavimo II etapo pradžią skelbiama jau seniai, gyventojai laukia ne vienerius metus“, – sakė AB „Panevėžio keliai“ atstovė ryšiams su visuomene Rasa Čepienė.

Kaip jau buvo skelbta, AB „Panevėžio keliai“ šių metų birželį su Panevėžio miesto savivaldybės administracija pasirašė projekto „Panevėžio miesto žvyruotų gatvių asfaltavimo darbai, II etapas“ rangos darbų sutartį. Liepos viduryje savivaldybei patvirtinus darbų grafiką, žvyruotų gatvių rekonstrukcijos darbus ketinta pradėti liepos paskutiniąją savaitę, ir 2012 metais rekonstruoti net 20 gatvių. Kitas 13 gatvių planuota rekonstruoti 2013 metais.

Iš viso minėto projekto vykdymo metu 2012-2013 metais Panevėžio mieste turėjo būti išasfaltuotos 33 gatvės arba jų atkarpos, kurių bendras ilgis – per 9 km. Projekto trukmė – 14 mėnesių.  Sutarties kaina su PVM – 7,08 mln. Lt.

Panevėžio žvyruotų gatvių rekonstrukcijos II etapo projektas apima ne tik kelio dangos konstrukcijos įrengimą.

Ten kur numatyta projekte, bus atlikta ir vandens nuleidimo įrenginių rekonstrukcija, pritaikant esamą atvirų šoninių vandens nuvedimo griovių ir pralaidų sistemą, rekonstruojant senus ir įrengiant naujus sistemos elementus.

Projekte numatyta sureguliuoti vandentiekio ir nuotėkų šulinių dangčius, atsižvelgiant į esamas apkrovas, dangčius atnaujinti ar pakeisti naujais. Dviejose gatvėse – Z.Kanevičienės ir Gėlainių – rekonstruojamose dalyse numatyta įrengti gatvių apšvietimą. Dar 8 gatvėse elektros linijos bus rekonstruojamos. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min