Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2012 07 26

Panevėžys nepritaria planuojamai šilumos ūkio pertvarkai regione

Ketvritadienį Panevėžio miesto savivaldybės taryba nutarė dėl šilumos ūkio pertvarkos kreiptis į Energetikos ministeriją. Kreipimusi nepritariama 2012 metų birželį Vyriausybės priimtam šilumos ūkio pertvarkos gairių projektui. Juo siekiama atskirti vertikaliai integruotas šilumos ūkio įmones pagal ES nuostatas (atskirti šilumos tiekimą ir gamybą), perduoti dalį savivaldos funkcijų valstybės kompetencijai, rašoma Panavėžios savivaldybės pranešime spaudai.
Šiluma
Šiluma / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

1997 m. įkurta AB „Panevėžio energija“ – regioninė šilumos tiekimo įmonė, tiekianti šilumą Panevėžio miesto, Kėdainių, Kupiškio, Pasvalio, Rokiškio, Zarasų ir Panevėžio rajonų vartotojams.

„15 metų veiklos patirtis akivaizdžiai įrodė, kad bendrovė pajėgi geriau valdyti piniginius srautus, įgyvendinti stambius investicinius projektus, pigiau skolintis iš bankų. Regioninė bendrovė leidžia vartotojams taikyti vienodą kainą (...). Termofikacinė elektrinė Panevėžio mieste gerina ne tik elektros energijos pardavimo veiklos rezultatus, iš to turi naudos ir visi šilumos vartotojai. Uždirbtas pelnas iš elektros energijos pardavimų naudojamas ne tik energetiniams projektams įgyvendinti, bet ir šilumos kainoms sumažinti visuose bendrovės aptarnaujamuose regionuose. Be to, 18 proc. visos tiekiamos šilumos bendrovė superka iš 4 kitų nepriklausomų gamintojų“, – teigiama kreipimesi.

Savivaldybės tarybos nuomone, AB „Panevėžio energija“ jau įgyvendino šalies šilumos ūkį pertvarkos tikslus, o pertvarkos rezultatai gali turėti neigiamų padarinių šilumos vartotojams. Todėl Energetikos ministerijos prašoma Vyriausybės nutarimo projekte numatytų priemonių dėl įmonių skaidymo netaikyti AB „Panevėžio energija“.

Šiuo metu Panevėžio miesto savivaldybės tarybai priklauso beveik 60 proc. AB „Panevėžio energija“ akcijų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius