Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 18d. 12:37

Panevėžys spaudos veidrodyje: Dėl V.Alanto gatvės bus sudaryta taikos sutartis

V.Alanto gatvė
Andriaus Repšio nuotr. / V.Alanto gatvė

Ketvirtadienį Panevėžio spauda skelbia apie tai, kad galiausiai pajudėjo ledai dėl V.Alanto gatvės. Į teismų karuselę įsisukusi savivaldybė galiausiai situaciją išspręsti panoro taikiu būdu. Kita tema – regėjimo negalią turinčių žmonių problemos ir jų (ne)sprendimo būdai.

Panevėžio miesto savivaldybės taryba sutiko, kad Savivaldybės administracija, AB „Panevėžio keliai“, UAB „Aukštaitijos vandenys“ ir Panevėžio statybos tresto filialas „Gerbusta“ sudarytų taikos sutartį dėl naujosios V.Alanto gatvės baigimo darbų.

Sutartimi įsipareigojama, kad vamzdynai, dėl kurių kilo ginčas, liks „Aukštaitijos vandenų“ nuosavybė, tad nebus keičiama registracija Registrų centre. Statybos darbus atlikusi UAB „Gerbusta“ įsipareigojo Savivaldybei grąžinti beveik 71,5 tūkst. Lt už neatliktus vamzdynų keitimo darbus, Savivaldybė – galutinai atsiskaityti su „Panevėžio keliais“ (beveik 456 tūkst. Lt) už V.Alanto gatvės statybos baigimą, rašo „Aina“.

Sutartis įsigalios, jei ją patvirtins Panevėžio miesto apylinkės teismas. Įvykdžius sutarties įsipareigojimus Savivaldybė kreipsis į Valstybinę teritorijų priežiūros ir statybos inspekciją, kad V.Alanto gatvės baigimo darbus užfiksuotų komisija ir būtų pradėta gatvės eksploatacija.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Protesto akcijos akimirka
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Protesto akcijos akimirka

Panevėžio ir Utenos regionų aklųjų centrui buvo skirta 13 tūkstančių litų, kad jo darbuotojai kaime gyvenančius regėjimo neįgaliuosius palydėtų pas gydytojus, į įvairias įstaigas, padėtų susitvarkyti dokumentus, lavintų jų meninius gabumus. Tačiau žmonės šių paslaugų negavo. Jie apskritai nežinojo, kad gali jas gauti, nors jų pavardės buvo įrašytos į projekto dalyvių sąrašus, skelbia dienraštis „Sekundė“.

Rajono Socialinės paramos skyriui pateikti paslaugas gavusiųjų sąrašai neatitinka realybės.

Tokią išvadą padarė Panevėžio rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba, atlikusi patikrinimą pagal rugsėjį gautą rajono gyventojos Audronės Karpavičiūtės skundą. Moteris piktinosi, kad rajono Savivaldybės minėtam centrui neįgaliųjų reabilitacijos paslaugoms skirti pinigai naudojami ne pagal paskirtį.

„Seniūnijose mes aplankėme aštuonis neįgaliuosius, turėjusius gauti asmeninio asistento paslaugas, ir su jais pasikalbėjome. Iš tų žmonių tik vienas ir du jo šeimos nariai jas gavo. Rajono Socialinės paramos skyriui pateikti paslaugas gavusiųjų sąrašai neatitinka realybės“, – „Sekundei“ teigė rajono Kontrolės ir audito tarnybos vadovė Regina Viškelienė.

Skundai, kad Panevėžio ir Utenos regionų aklųjų centras Savivaldybės pinigus leidžia ne pagal paskirtį, pasiekė ir Neįgaliųjų reikalų departamentą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą. Pastaroji atsisakė atlikti tyrimą dėl palyginti nedidelės valdiškų pinigų sumos panaudojimo ne pagal paskirtį.

Fotolia nuotr./Akys
Fotolia nuotr./Akys

Departamentas Panevėžio rajono savivaldybei nurodė atsakingiau kontroliuoti, kaip išleidžiamos neįgaliesiems skirtos lėšos, ir pažadėjo pats sustiprinti kontrolę.

Panevėžio ir Utenos regiono aklųjų centro vadovas Aloyzas Vilimas teigia, kad skandalas laužtas iš piršto. Esą neįgalieji nesuprato, ko iš tiesų jų klausia kontrolieriai. Šie tvirtina su žmonėmis kalbėję aiškia lietuvių kalba ir neuždavę jiems sunkiai suvokiamų klausimų.

Temos: 1 Panevėžys
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min