Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 21d. 13:18

Panevėžys spaudos veidrodyje: Maisto banko akcijos metu panevėžiečiai tryško dosnumu

„Maisto banko“ akcija
„Maisto banko“ akcija

Antradienį Panevėžio spauda skaičiuoja Maisto banko akcijos rezultatus ir didžiuojasi, kad šį kartą panevėžiečiai buvo itin dosnūs. Paaiškėjo, kad miestelėnai sunkiau gyvenantiems žmonėms pirko ne tik pigesnes akcines prekes, bet ir daugiau kainuojančius gaminius. Taip pat vietos spaudoje pranešamos ir geros naujienos verslininkams bei įmonių vadovams.

 AINA rašo, kad preliminariais duomenimis, spalio 17-18 dienomis vykusioje rudeninėje Maisto banko labdaros akcijoje pasiektas rekordas – visoje Lietuvoje paaukota maisto už daugiau nei 1 mln. 230 tūkst. Lt. Tai kone penktadaliu daugiau nei pavasarį. Pagal dosnumą panevėžiečiai tarp kitų miestų buvo ketvirti – vargstantiesiems nupirkta produktų už 60 tūkst. Lt (18 tūkst. vnt.).

Tradiciškai daugiausia produktų surinko Maisto banko savanoriai („Maxima“ Ukmergės g. 18). Antras – Pagalbos centras („Maxima“ Klaipėdos g. 92) ir agentūra „SOS vaikai („Maxima“ Klaipėdos g. 103).

Daugiausia aukota kruopų, makaronų, cukraus, aliejaus. Pasak laikinosios Maisto banko Panevėžio regiono padalinio vadovės Urtės Šliažaitės, šįkart nemažai nupirkta saldumynų, aukoti tėvelius dažnai skatino mažieji panevėžiečiai.

Mato Dauginio/15min.lt nuotr./Vilniečiai raginami aukoti maisto produktus skurstantiems
Mato Dauginio/15min.lt nuotr./„Maisto bankas“

Dar viena gera žinia, kurią skelbia „Paninfo“, turėtų nudžiuginti verslininkus, mat miesto savivaldybės administracija tarybai vėl siūlys mažinti verslo liudijimų mokesčius.

„Norime paskatinti žmones užsiimti verslu, kurti naujas darbo vietas. Net ir Savivaldybės biudžeto sąskaita (mat visos surinktos lėšos keliauja į miesto biudžetą). Todėl verslo liudijimo kainą siūlome diferencijuoti“, – „Paninfo“ teigė laikinoji Savivaldybės administracijos direktorė Janina Gaidžiūnaitė.

Pačioms nepopuliariausioms veiklos rūšims (23 iš 105), tokioms kaip batų, laiptinių valymas, mokamų tualetų ir svėrimo paslaugos, tekstilės pluoštų paruošimas ir verpimas, žvejybos reikmenų gamyba, lagaminų, rankinių taisymas, žvakių gamyba, kalvystė ir kt. siūlomas simbolinis 12 eurų metinis mokestis.

Mokesčių inspekcijos duomenimis, 2013 m. verslo liudijimus įsigijo atitinkamai 3675 panevėžiečiai, per 9 šių metų mėnesius – 3266. Į miesto biudžetą sumokėta atitinkamai per 1 mln. ir beveik 841 tūkst. Lt.

Net 80 proc. gyventojų pasinaudoja 50 proc. mokesčio už verslo liudijimus lengvatomis.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Valstybinė mokesčių inspekcija

Kol sau dirbantys verslininkai džiaugiasi dėl būsimų verslo liudijimo mokesčių, darbininkai ir tarnautojai rengiasi rinkimams. Ne bet kokiems, o „Geriausio boso“. Tokie tradiciniai rinkimai Panevėžyje gyvuoja jau trejus metus.

Tikimės sulaukti ne mažiau 100 kandidatų

„Geriausio boso rinkimai organizuojami jau trečią kartą. Šiųmetė rinkimų naujovė – bosus, t.y. savo įmonių vadovus gali pasiūlyti ir darbuotojai. Tikimės sulaukti ne mažiau 100 kandidatų. Žinoma, sunku bus išrinkti geriausią, bet tai tikrai padarysime“, – „Paninfo“ teigė Panevėžio pramonės, prekybos ir amatų rūmų generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius.

Geriausią 2014 m. Panevėžio bosą nuo spalio 22 d. bus galima rinkti trumpąja SMS žinute ir elektroniniu paštu. Geriausias bosas bus paskelbtas Panevėžio pramonės, prekybos ir amatų rūmų kontaktų vakare spalio 30 dieną.

„Paninfo“ rašo, kad geriausiu 2012 metų Panevėžio miesto įmonės bosu išrinktas bendrovės „G4S Lietuva“ Panevėžio regiono vadovas Linas Kakarieka. Pernai geriausiu bosu tapo „Naftėno“ vadovas Dainius Janėnas.

Boso dieną populiaru švęsti Amerikoje. Šią šventę pasiūlė Patricija Bays Haroski iš Ilinojaus valstijos. Spalio 16-ąją ji pasirinko todėl, kad ši diena – jos tėčio gimtadienis, o ji tuo metu dirbo tėčio įmonėje sekretore. Šventę ji įregistravo 1958 metais JAV Prekybos rūmuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:52
01:12
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min