Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 23d. 13:27

Panevėžys spaudos veidrodyje: Rajono garbę atidavė politikui

V.R.Gritėnas (trečias iš kairės) užsitraukė nemalonę nusifotografavęs prie Sovietų Sąjungą šlovinančios vėliavos.
Panevėžio rajono savivaldybės nuotr. / V.R.Gritėnas (trečias iš kairės) užsitraukė nemalonę nusifotografavęs prie Sovietų Sąjungą šlovinančios vėliavos.

Dienraštis „Sekundė“ rašo, kad artėjant savivaldos rinkimams Panevėžio rajonas Garbės piliečiu išsirinko buvusį kolūkio pirmininką, socialdemokratą, rinkimuose į rajono Tarybą vėl dalyvaujantį Vytautą Rapolą Gritėną. Tarybos opozicija siūlo boikotuoti iškilmingą posėdį, kuriame jam bus įteiktos regalijos ir solidi premija. Tuo metu naujienų agentūra „Aina“ skelbia gerą žinią Panevėžio plaukikams – renovuotas „Žemynos“ progimnazijos baseinas.

Panevėžio rajono taryba 14 balsų už ir 8 prieš šiais metais Garbės piliečiu išsirinko ilgametį Tarybos narį 76-erių Vytautą Rapolą Gritėną. Jo kandidatūrai nepritarusios rajono Tarybos opozicijos atstovas Jonas Katinas paragino kolegas neiti į iškilmingą Vasario 16-osios posėdį, kur V.R.Gritėnui bus įteiktos regalijos ir beveik 3 tūkst. eurų (10 tūkst. litų) premija.

Kad buvęs kolūkio pirmininkas, socialdemokratas, rinkimuose į rajono Tarybą vėl dalyvaujantis V.R.Gritėnas nebūtų pagerbtas, vakar rytą prie Panevėžio rajono savivaldybės piketavo būrelis pagyvenusių žmonių. Jie laikė plakatus su užrašais: „Ar kolaboravimas – garbė?“, „Rapolai, jei dar turi sąžinės, atsisakyk“.

Labai liūdna, kad taip suvokiama garbė. Jeigu mes Garbės piliečiu renkame tokį asmenį, parodome, ką galvojame apie šalies Nepriklausomybę, – kalbėjo V.Grigienė.

Piketuotojai mojavo ir padidinta nuotrauka, kurioje V.R.Gritėnas su kitais rajono Savivaldybės atstovais Baltarusijoje pozuoja sovietinės vėliavos, šlovinančios Sovietų Sąjungą, fone. 2010 metų gegužę, kai buvo daryta skandalą sukėlusi nuotrauka, politikas ėjo vicemero pareigas ir vadovavo Panevėžio rajono savivaldybės delegacijai Baltarusijoje.

Ši nuotrauka V.R.Gritėnui atsirūgo ir vakarykščiame rajono Tarybos posėdyje svarstant, ar jis vertas tapti Garbės piliečiu. Opozicijoje dirbanti Violeta Grigienė ir jos kolegos teigė, kad rajonui turėtų būti gėda rinkti Garbės piliečiu asmenį, kuris patenkintas stovi šalia okupantų vėliavos.

„Labai liūdna, kad taip suvokiama garbė. Jeigu mes Garbės piliečiu renkame tokį asmenį, parodome, ką galvojame apie šalies Nepriklausomybę“, – kalbėjo V.Grigienė.

Atnaujinta plaukikų kalvė

Panevėžio miesto vadovai vyko apžiūrėti atnaujinto „Žemynos“ progimnazijos baseino. Savo akimis įsitikinti, kaip pagerėjo plaukimo sąlygos, pakvietė mokyklos direktorius Romualdas Grilauskas.

Renovacijos rezultatus aprodęs R.Grilauskas sakė: „Atnaujintu baseinu labai patenkinti ir vaikai, ir tėvai. Dabar tai geriausias miesto baseinas su bene aukščiausia vandens kokybe“.

Manau, baseino naudą pirmiausia ir turi pajusti vaikai.

„Principinis klausimas tėra vienas – mūsų prioritetai. Kam pirmiausia skirtas baseinas – vaikams mokytis plaukti, užimtumui ar profesionalų sportui. Manau, baseino naudą pirmiausia ir turi pajusti vaikai. Šiuo metu jį lanko apie 360 mažųjų panevėžiečių“, – sako Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja J.Gaidžiūnaitė.

„Žemynos“ baseinui atnaujinti Savivaldybei skirta 800 tūkst. Lt iš valstybės biudžeto. Pakeistas stogas, plytelės, starto bokšteliai, sėdėjimo vietos, sutvarkytos lubos, sienos, įrengtos naujos chloravimo, vandens persipylimo, lietaus nuvedimo sistemos ir kt.

Pasak R.Grilausko, vasarį progimnazija turėtų sulaukti Kūno kultūros ir sporto departamento verdikto – ar bus skirtas finansavimas tolesnei renovacijai (persirengimo kambarių, dušinių). Trečiuoju etapu įstaiga planuoja atnaujinti likusias patalpas (treniruoklių salę ir kt.).

Temos: 1 Panevėžys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

05:58
03:39
01:19

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min