Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžys spaudos veidrodyje: Sužeistos gulbės ir parduotos asilės istorijos

 Lietuvos zoologijos sode gimė asiliukas
Lietuvos zoologijos sodo nuotr. / Lietuvos zoologijos sode gimė asiliukas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Panevėžio žiniasklaidoje dominuoja gyvūnijos temos. Rašoma apie sužeistą gulbę, kuri, atrodo, rūpi tik patiems gyventojams. Tuo metu gamtos mokykloje gyvenusiai asilo jauniklei Avižėlei pasisekė kiek labiau. Ją už 4 000 litų nupirko asilų mylėtojas.

Dienaraštis „Sekundė“ rašo, kad nuo pavasario Bernatonių karjeruose įsikūrusiai ir sodininkų bendrijų gyventojus džiuginusiai gulbių šeimynai iškilo grėsmė. Tačiau prieš savaitę sužalota gulbė rūpi tik geraširdžiams žmonėms, bet ne gyvūnų globos tarnyboms.

Visi nusikrato atsakomybės ir gelbėti sparnuočių net neplanuoja

„Kai pamačiau sužeistą paukštį, puoliau skambinti įvairioms gyvūnų globos institucijoms, aplinkosaugininkams. Tačiau visi nusikrato atsakomybės ir gelbėti sparnuočių net neplanuoja. Pats negaliu padėti, nežinau nei kaip, nei su kuo jas pagauti. O ir apgyvendinti neturėčiau kur“, – „Sekundei“ pasakojo panevėžietis Kęstutis Jucys.

Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininko pavaduotojas Gaudentas Baikauskas aiškina, kad tokiais gyvūnais rūpintis ne jų kompetencija. Jis siūlė apie sužeistą paukštį pranešti Gyvūnų globos asociacijai arba skambinti Bendrajam pagalbos centrui.

Gulbė Panevėžio gatvėse.
Gulbė Panevėžio gatvėse.

Tokią pat išeitį mato ir Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos specialistas Egidijus Kirkliauskas.

„Mums išgelbėti sužeistus paukščius praktiškai neįmanoma. Mes ne veterinarai, neturim priemonių, kaip juos paimti, ir laikymo sąlygų. Negalime taip paprastai atvažiuoti, paimti gulbę ir nežinia kur nuvežti. Tuo privalo rūpintis Gyvūnų globos asociacija ir veterinarai“, – dienraščiui „Sekundė“ aiškino specialistas.

Kiek labiau pasisekė kitai gyvūnijos pasaulio atstovei asilei Avižėlei, rašo naujienų portalas „Panskliautas“. Panevėžio gamtos mokykloje surengtame aukcione už 4 tūkst. litų parduotą jaunutę asilę nusipirko sujetiškis.

Panevėžio gamtos mokykloje buvo sprendžiamas pusės metų asilės Avižėlės likimas. Neramiai pro tvorą į išvarytą jau ketvirtą atžalą žvelgė jos tėvai Ausytė ir Vabalas. Darbuotojų laikoma už pavadžio muistėsi ir pati mažoji užsispyrėlė.

R.Marozas pasiūlė didžiausią – 3750 litų kainą ir kitiems beliko nuleisti rankas.

Netrukus prie jos priėjo būsimasis šeimininkas Ričardas Marozas iš Panevėžio rajono, Sujetų kaimo. Jis asilę aukcione nusipirko per minutę. R.Marozas pasiūlė didžiausią – 3750 litų kainą ir kitiems beliko nuleisti rankas.

Gamtos mokyklos darbuotojos negailėjo liaupsių smalsiai ir ramiai Avižėlei, tik nutylėjo, ar ši, kaip ir visi asilai, užsispyrusi. Už Avižėlę gauti pinigai bus panaudoti auginti kitiems gyvūnams, rašo „Panskliautas“.

Asilų aukcionuose R.Marozas dalyvavo ne pirmą kartą, tačiau laimėjo – pirmą. Kodėl taip troško asilo, vyras neatsakė. Jo sodyboje daugiau kitų egzotiškų gyvūnų nėra, tik šuo.

Nešnekus pirkėjas tik pasidžiaugė, kad įsigijo draugą ilgam laikui, nes asilai gyvena iki 50 metų.

Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Asilas
Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Asilas

Gamtos mokyklos darbuotojos „Panskliautui“ tvirtino neturinčios galimybių pasilikti asilų porelės atžalų. Pernai vasarą vienerių metų Šalavijas buvo parduotas už 2200 litų. Jis iškeliavo į Kelmės rajoną. Užpernai asiliukas išvažiavo į pajūrį. Koks buvo pirmojo asiliuko likimas, Gamtos mokyklos darbuotojai jau nebepamena.

Komentarai
Temos Panevėžys
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min