Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžys spaudos veidrodyje: Už pašalpas teks mojuoti šluotomis

Kiemsargis
Šlavėjas
Šaltinis: 15min
0
A A

Dienraštis „Sekundė“ rašo, kad gaunantieji socialines pašalpas nuo šiol privalės imtis visuomenei naudingų darbų. Tokia prievolė teks visiems darbingo amžiaus panevėžiečiams, darbo nerandantiems ilgiau kaip pusę metų. Dienraštis taip pat skelbia, kad Panevėžio rajono savivaldybei po rinkimų veikiausiai teks ieškoti naujo Karsakiškio seniūnijos seniūno. Penkioliktus metus seniūnijai vadovaujanti socialdemokratė 57 metų Nijolė Gaižiūnienė nusprendė trauktis iš pareigų. Ji siekia užimti rajono Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjo pareigas.

Visuomenei naudingus darbus dirbti privalės

Po ilgų svarstymų miesto Savivaldybės taryba pagaliau patvirtino, kad gaunantieji socialines pašalpas nuo šiol privalės atidirbti. Tokia prievolė teks visiems darbingo amžiaus panevėžiečiams, darbo nerandantiems ilgiau kaip pusę metų. Tiesa, kai kurie valdininkai baiminasi, kad Savivaldybės atstovams teks minti teismų slenksčius ir bandyti įrodyti, jog visuomenei naudingi darbai nėra priverstinis darbas.

Panevėžio savivaldybės administracijos direktorės Kristinos Nakutytės teigimu, svarstymų už gaunamas socialines pašalpas gyventojams atidirbti būta ir anksčiau.

Kiemsargis
Šlavėjas

Tačiau pasigirdus nuogąstavimų, kad gali atsirasti teisinių ginčų dėl žalos atlyginimo, taip pat kad visuomenei naudingi darbai negali būti priverstiniai, mat Konstitucijoje aiškiai įtvirtinta nuostata, jog kiekvienas žmogus gali laisvai pasirinkti darbą bei verslą ir turi turėti tinkamas, saugias ir sveikas darbo sąlygas, gauti teisingą atlyginimą už darbą ir socialinę apsaugą nedarbo atveju, buvo atsisakyta šios idėjos, rašo „Sekundė“.

Buvo visokių nuogąstavimų ir svarstymų, ar socialiai būtų teisinga versti gaunančiuosius pašalpas už jas atidirbti, juk žmonės ne iš gero taip gyvena.

Be to, reikėtų papildomų lėšų visuomenei naudingiems darbams administruoti ir įdarbinti žmonių, kurie paskirstytų darbus ir prižiūrėtų, kaip jie atliekami.

„Buvo visokių nuogąstavimų ir svarstymų, ar socialiai būtų teisinga versti gaunančiuosius pašalpas už jas atidirbti, juk žmonės ne iš gero taip gyvena. Tačiau Panevėžio savivaldybė buvo viena iš nedaugelio, kurioje nebuvo prievolės atidirbti visuomenei naudingų darbų. Kita vertus, ir patys gyventojai pasisako, kad tokia tvarka mieste būtų“, – „Sekundei“ teigė K.Nakutytė.

Atidirbti už pašalpas reikėtų pilnamečiams darbingiems panevėžiečiams, kurie pašalpą gauna daugiau kaip pusę metų. Jie prisidėtų tvarkant aplinką, pagelbėtų socialinėse, švietimo, sveikatos, kultūros įstaigose teikiant socialines paslaugas ar organizuojant renginius.

Seniūnė tuoks jaunavedžius

Ilgametė Panevėžio rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Palmira Liolienė iš darbo išėjo sausio pabaigoje. Jai sukako 65 metai. Pagal Valstybės tarnybos įstatymą karjeros valstybės tarnautojui, kuriam suėjo 65 metai, valstybės tarnyba gali būti pratęsta, tačiau bendras pratęstas tarnybos laikas negali viršyti penkerių metų. Kitaip sakant, jeigu jis pageidauja, o darbdaviai tam neprieštarauja, gali dirbti iki 70 metų.

P.Liolienė pratęsti tarnybos laiko neprašė. Beje, Panevėžio rajono savivaldybėje laikomasi nuostatos nepratęsti sutarties su vyresniais kaip 65 metų valstybės tarnautojais, skelbia dienraštis „Sekundė“.

Sakoma, kad negerai ilgai užsisėdėti vienoje vietoje – darbą reikia keisti kas kelerius metus.

Karsakiškio seniūnė N.Gaižiūnienė sako, kad jau kuris laikas turėjo minčių keisti darbą. Ji patikino, kad dabartinės pareigos jai patinka, o seniūnės darbas davė neįkainojamos patirties, tačiau norisi pokyčių.

„Sakoma, kad negerai ilgai užsisėdėti vienoje vietoje – darbą reikia keisti kas kelerius metus“, – mano seniūnė.

Darbas Civilinės metrikacijos skyriuje yra būtent toks, kokio ji norėtų. Ši sritis jai įdomi, vienas iš privalumų tas, kad, kaip ir iki šiol, teks daug bendrauti su žmonėmis. Be to, eidama naujas pareigas nebus tokia užimta, kaip dabar, rašo „Sekundė“.

Lina Aiduke Photography nuotr./Žiemiškos vestuvės
Lina Aiduke Photography nuotr./Žiemiškos vestuvės

Tiesa, N.Gaižiūnienė dar nėra tikra, ar gaus norimas pareigas. Jos kandidatūrai pritarė tik rajono Savivaldybės valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo komisija, vadovaujama administracijos direktoriaus pavaduotojo Eugenijaus Lunskio.

Vedėja ji bus patvirtinta tik gavus STT patikrinimo išvadas.

Panevėžio rajono savivaldybė neskelbė konkurso eiti Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjo pareigas. Rajono Personalo administravimo skyriaus vedėja Stasė Venslavičienė sakė, kad pagal įstatymus to daryti nebuvo privaloma, nes N.Gaižiūnienė turėjo teisę būti paaukštinta, skelbia „Sekundė“.

Kasmet valstybės tarnautojų darbą vertinanti Savivaldybė šiais metais jos triūsą įvertino labai gerai. Toks įvertinimas seniūnei suteikė galimybę palypėti karjeros laiptais.

Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjo pareigybės kategorija yra 12, seniūnijos vadovo – 11. Pakeitusios darbą N.Gaižiūnienės alga beveik nesiskirtų nuo dabartinės, ji gautų maždaug 30 eurų daugiau.

Karsakiškio seniūnija šiais metais, matyt, bus ne vienintelė, kurioje keisis seniūnai. Birželį 65 metai sueis ir Velžio seniūnui Alfonsui Bakšiui, skaičiuoja „Sekundė“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Panevėžys
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min