Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžys spaudos veidrodyje: Viešbutis už penkis milijonus litų niekam nereikalingas?

Panevėžio viešbutis
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Panevėžio viešbutis
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Panevėžio žiniasklaida ir toliau eskaluoja gatvių apšvietimo klausimą, daugiabučių namų renovacijos planus. Taip pat dėmesio sulaukė ir miesto centre pastatytas, sovietmetį menantis viešbutis. Pasirodo, kad jį galima įsigyti vos už penkis milijonus litų.

Panevėžio centro vizitinė kortelė – keturis dešimtmečius skaičiuojantis trylikaaukštis viešbutis – pardavinėjamas varžytinėse, tačiau už penkis milijonus litų ne tik neatsiranda norinčiųjų įsigyti sovietmetį menantį miesto akcentą, bet ir juo besidominčiųjų, skelbia dienraštis „Sekundė“.

Nors į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo pastaruosius keletą metų tik vegetavusiam viešbučiui kreipėsi jo pagrindinių akcininkų Gvido Drobužo ir Remigijaus Juodviršio valdomos kitos dvi įmonės, atrodo, šį kartą milijonierių požiūriai į bendrą verslą išsiskyrė, o viešbutį skalaujančios povandeninės srovės talžo ir jo buvusį direktorių, ir net bankroto administratorių.

Stovėtų toks viešbutis Vilniuje ar Klaipėdoje, gal už tiek būtų nupirktas, bet ne Panevėžyje.

Ketvirtą kartą paskelbtos sovietinio „dangoraižio“ varžytinės nesulaukė nė vieno dalyvio. Bankroto administratoriaus Stasio Poškaus nuomone, potencialius pirkėjus atbaido už milžiniškų investicijų reikalaujantį pastatą kreditorių pageidaujama gauti suma. Pastarąjį kartą viešbutį „Panevėžys“ bandyta parduoti už 5 mln. 174 tūkst. Lt.

„Stovėtų toks viešbutis Vilniuje ar Klaipėdoje, gal už tiek būtų nupirktas, bet ne Panevėžyje“, – „Sekundei“ teigė bankroto administratorius.

Miesto gyventojams kur kas svarbesnis ne viešbučio, bet jų pačių likimas. Nuolat gvildenama gatvių apšvietimo tema galiausiai pasiekė valdininkų ausis. Buvo nuspręsta imtis priemonių ir gatvių apšvietimui skirti daugiau dėmesio.

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorė Kristina Nakutytė surengė pasitarimą dėl miesto gatvių apšvietimo. Jame dalyvavo ne tik Savivaldybės, bet ir jos įmonių, mokyklų, policijos atstovai, seniūnaičiai.

Susitarėme, kad visu pajėgumu miestas bus apšviestas rytais nuo 6 iki 8 val. ir vakarais nuo 16 iki 23 val.

„Šiuo metu miesto apšvietimas yra optimalus. Visgi to nepakanka gyventojų saugumui užtikrinti, todėl su skirtingomis suinteresuotomis grupėmis aiškinomės, kaip minimaliomis sąnaudomis pagerinti esamą situaciją. Susitarėme, kad visu pajėgumu miestas bus apšviestas rytais nuo 6 iki 8 val. ir vakarais nuo 16 iki 23 val. Tai savivaldybei papildomai kainuos 25 tūkst. Lt per mėnesį. Kitomis valandomis apšvietimas bus paliktas toks, koks buvo iki šiol“, – naujienų portalui „Aina“ sakė Kristina Nakutytė.

Toks principas kasmet galiotų nuo spalio 1 iki balandžio 1 d. Šiuo metu apšvietimas organizuojamas dviem programomis. Pagal pirmąją apšviečiamos su policija suderintos gatvės, kuriose didžiausia kriminogeninė situacija, miesto centras ir pagrindinės gatvės, kuriose intensyviausias eismas. Čia šviečia visi šviestuvai. Kitose gatvėse – kas antras.

Taip pat skelbiama ir apie daugiabučių namų renovacijos naujienas. Sudaryta Panevėžio miesto savivaldybės darbo grupė kvartalinės renovacijos programai parengti. Jai vadovauja administracijos direktoriaus pavaduotojas Žydrūnas Kvedaras, rašo „Aina“.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Renovuojamas Gerosios Vilties g. 18 namas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Renovuojamas namas

Iš Miesto ūkio, Architektūros ir urbanistikos, Ekologijos, Statybos ir statinių priežiūros, Investicijų, Ekonomikos ir turto valdymo, Kultūros paveldo skyrių specialistų sudaryta darbo grupė miesto kvartalinės renovacijos programą turėtų parengti iki gruodžio 19 dienos.

„Tai naujovė visoje šalyje. Iki šiol buvo skatinamas atskirų daugiabučių namų atnaujinimas, tuo tarpu dabar kalbama apie kompleksinį tam tikro apibrėžto rajono renovavimą. T. y. ne tik daugiabučių, bet ir visuomeninės paskirties pastatų, komunikacijų, viešųjų erdvių ir pan. Atrinktose zonose atskirų programų lėšomis kartu galėtų būti tvarkoma gatvių infrastruktūra, pėsčiųjų ir dviračių takai, sporto, vaikų žaidimų, šunų vedžiojimo aikštelės, įrengiamos automobilių stovėjimo vietos, rekonstruojamas apšvietimas ir pan. Šiuo metu kvartalinės renovacijos programą rengia Aplinkos ministerija. Mes tai darysime lygiagrečiai, kad būtume pasiruošę naujovėms“, – naujienų portalui „Aina“ sakė administracijos direktoriaus pavaduotojas Ž. Kvedaras.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min