Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 26d. 13:43

Paplūdimiuose nori dalyti pelenines (video)

Martin Daukantas tarybos nariams pristatė plastmasinę peleninę, į kurią įpilama vandens ir paplūdimyje galima saugiai sumesti nuorūkas.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Martinas Daukantas tarybos nariams pristatė plastikinę peleninę, į kurią įpilama vandens ir paplūdimyje galima saugiai sumesti nuorūkas.

Klaipėdos ekologų klubas „Žalioji žemė“ uostamiesčio ir Palangos savivaldybėms siūlo paplūdimiuose dalyti pelenines rūkaliams.

Praėjusiais metais ekologinių klubų bei rėmėjų lėšomis peleninių pagaminę iniciatoriai jų išdalijo 12–13 tūkstančių. Pasak klubo vadovo Martino Daukanto, poilsiautojai džiugiai sutiko šią naujieną.

Pirmadienį vykusiame Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio komiteto posėdyje M.Daukantas tarybos nariams teigė, kad savivaldybė galėtų teikti paraišką Europos Sąjungos fondams ir iš gautų lėšų nupirkti šių peleninių. Vienos jų kaina – 0,3 cnt. Anot jo, taip būtų gerinama paplūdimių aplinkos kokybė.

Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda iniciatoriui priminė, kad nuo šių metų uostamiesčio paplūdimiuose jau uždrausta rūkyti, tad peleninės sukels dviprasmišką situaciją.  „Žmonės užkasa nuorūkas, o dabar užkas ir su visu indu“, – baiminosi L.Dūda.

Tarybos nariai teigė, kad leidus dalyti pelenines niekinis taps tarybos sprendimas, be to, taip bus skatinama rūkyti.

Vienkartinė peleninė gali tarnauti visą dieną. Išeinant iš paplūdimio ją reikia tiesiog išmesti.
Vienkartinė peleninė gali tarnauti visą dieną. Išeinant iš paplūdimio ją reikia tiesiog išmesti.

Pasak tarybos nario Naglio Puteikio, poilsiautojai negalės rūkyti tik paplūdimio zonoje, kurios ribos yra aiškiai nubrėžtos – nuo persirengimo kabinų iki vandens.  „Jei aš paeisiu už ženklo „Paplūdimys“ arba stovėsiu jūroje, nepažeisiu draudimo rūkyti“, – kalbėjo N.Puteikis. Jis siūlė pelenines dalyti specialiose rūkymo zonose.

Ekologų klubo atstovas M.Daukantas teigė, kad Europoje jau seniai draudžiama rūkyti paplūdimiuose, tačiau nereiškia, jog rūkaliai nenučia dūmo ir nešiukšlina smėlio. Pasak jo, praėjusiais metais tris dienas vykdytas eksperimentas parodė, kad poilsiautojai šiuos indus išmetė į šiukšlines. Tokią informaciją jiems suteikė Palangoje paplūdimius prižiūrinti bendrovė.

„Išdaliję kelis tūkstančius peleninių, paplūdimiuose jų radome vos kelis“, – sakė M.Daukantas. Be to, pasak jo, tas, kuris nenuneš peleninės iki šiukšlinės, paplūdimyje paliks ir butelių, kitų atliekų, tad sakyti, kad šiukšlių padaugės, būtų neteisinga.

M.Daukantas teigė, kad jei nesulauks savivaldybės pritarimo, šiemet ekologų klubas savomis lėšomis dalyti peleninių neketina.  

Temos: 1 Peleninė
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min