Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Parama Gruzijai Vilniuje: balandžiai, dainos, vėliavos ir ugningos kalbos (nuotraukos)

Šeštadienio popietę priešais Rusijos ambasadą skambėjo gruziniškos dainos, į dangų kilo taiką nešantys balti balandžiai, Lietuvos bei Gruzijos vėliavos – organizacija „Jaunimas už Gruziją” minėjo karo tarp šių šalių metines.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Šeštadienio popietę priešais Rusijos ambasadą skambėjo gruziniškos dainos, į dangų kilo taiką nešantys balti balandžiai, Lietuvos bei Gruzijos vėliavos – organizacija „Jaunimas už Gruziją” minėjo karo tarp šių šalių metines.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienio popietę Žvėryne priešais Rusijos ambasadą skambėjo gruziniškos dainos, į dangų kilo taiką nešantys balti balandžiai, Lietuvos bei Gruzijos vėliavos – organizacija „Jaunimas už Gruziją” minėjo karo tarp šių šalių metines.

Į akciją „Nuo „Borjomi“ embargo iki Gruzijos teritorijų aneksijos“ susirinko kelios dešimtys žmonių: jaunuolių, vaikų, pensininkų, politikų ir diplomatų. Su plakatais, ant kurių rusų, gruzinų, lietuvių ir anglų kalbomis buvo užrašyti karą bei agresyvią Rusijos politiką smerkiantys šūkiai, stovėjo tiek lietuviai, tiek gruzinai.

Taiką atneš balandžiai ir laiveliai

Skambant Gruziją palaikančioms kalboms, konservatorių bei Liberalų sąjūdžio politikai piešdami išreiškė savo mintis apie šį karą.

Į orą buvo paleisti balti balandžiai, o šalia esančiame tvenkinyje į taiką plukdyti popieriniai laiveliai, su Gruzijos miestų pavadinimais.

Akciją vainikavo Lietuvos ir Gruzijos vėliavų paleidimas į orą – tiesa, netikėtai pūstelėjus stipresniam vėjo gūsiui, abi vėliavos įstrigo medyje tiesiai priešais Rusijos ambasados langus.

Žmonių grandinė apjuosė Gruziją

Nuo penktadienio, minint karo metines, Gruzijoje paskelbtas gedulas.

„Gedulo mes neišreiškiam vien ašaromis. Mes susikibome už rankų ir stovėjome vieni šalia kitų – kartu ir pozicija, ir opozicija.  Didžiulėje  žmonių grandinėje sustojo visa šalis", – žiniasklaidai pasakojo Gruzijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Georgijus Kerdikošvilis.

Apie karą išgirdo iš artimųjų Lietuvoje

Jo dvidešimtmetis sūnus Saba Kerdikošvilis prieš metus prasidėjus karui buvo Gruzijoje. Vaikinas žurnalistams pasakojo, kad kariniai veiksmai prasidėjo jam iš sostinės Tbilisio nuvykus į Gorio miestą.

„Pamačiau gatvėje pravažiuojančius mūsų tankus taip pat praskrido  ir kariniai lėktuvai. Mano tėtis tuo metu buvo Lietuvoje – jis mums paskambino ir pranešė, kad prasideda karas. Nenorėjau išvykti iš savo šalies, tačiau su manimi buvo dar brolis ir mama. Mes kartu nusprendėm, kad reikia išvažiuoti“, – prisiminė S.Kerdikošvilis. Gedulo mes neišreiškiam vien ašaromis. Mes susikibome už rankų ir stovėjome vieni šalia kitų – kartu ir pozicija, ir opozicija, – kalbėjo Gruzjos ambasadorius G.Kerdikošvilis.

Rusijai neapykantos nejaučia

Anot jo, gruzinai jau buvo susitaikę su mintimi, kad kas nors panašaus turės įvykti, tačiau vis vien kilo panika – tiek kai atvažiavo savi tankai, tiek ir tada, kai pasirodė rusų artilerija.

Ambasadoriaus sūnus teigė, kad jo tauta Rusijai nejaučia neapykantos – tiesiog nekantriai laukia, kada viskas pasibaigs ir viskas grįš į senas vėžes.

Nesutarimai trunka dešimtmetį

Gruzija ir Rusija jau daugiau nei dešimtmetį nesutaria dėl Gruzijai priklausančių separatistinių teritorijų – Pietų Osetijos ir Abchazijos – kontrolės. Rusija taip pat priešinasi Gruzijos siekiui tapti NATO nare.

Šis konfliktas kulminaciją pasiekė kai Pietų Osetijoje prasidėjo kariniai veiksmai, kurie netrukus apėmė ir kitus Gruzijos regionus.

Prieš metus, rugpjūčio 8-osios naktį Pietų Osetijoje prasidėjo ginkluoti Gruzijos kariuomenės ir separatistų, remiamų Rusijos, susirėmimai. Gruzinams pavyko užimti šio regiono sostinę Cchinvalį, tačiau Rusijos atsakas buvo griežtas – į Gruziją įvesta kariuomenė, bombarduojama visa šalies teritorija.

Rusijos kariai nesitraukia

Įsikišus tarptautinei bendruomenei pasirašytas taikos planas, pagal kurį Rusija įsipareigojo grįžti į pozicijas, buvusias prieš konfliktą, tačiau iki šiol šis įsipareigojimas neįvykdytas.

Pietų Osetija ir Abchazija pasiskelbė nepriklausomomis, tačiau jų nepriklausomybę pripažino tik Rusija ir Nikaragva.

Iki karinio konflikto pagal galiojusius susitarimus Rusija turėjo teisę dislokuoti Pietų Osetijoje apie 500 taikdarių, o Abchazijoje - iki 3000. Šiuo metu Pietų Osetijoje ir Abchazijoje yra apie 8000 Rusijos karių, nors pagal susitarimą šiuose reginiuose gali būti dislokuoti tik taikdariai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min