TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Ukrainą išvykstantys lietuviai: „Pamatykite, kaip jūsų siuntinys pasieks Ukrainos karius“

Parama Ukrainos kariams
Parama Ukrainos kariams/ „АРМИЯ SOS.“ nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vienas iš „Facebook“ grupės „SOS Ukrainos kariams“ iniciatorių Vitalijus Keršis 15min.lt pasakojo, kad norinčių padėti broliškai valstybei netrūksta. Siuntos iš Lietuvos keliauja į Ukrainą. Dar daugiau žmonių prisidėtų, jei patys pamatytų, kaip nupirkti tvarsčiai, antiseptikai ar termoizoliaciniai apsiaustai padeda Ukrainai kovoti su Rusija ar net gelbėja karių gyvybes.

Tokia galimybė netrukus bus. Lietuviai į Ukrainą išvyksta jau rugpjūčio viduryje. Kiekvienas norintis gali nupirkti būtiniausių priemonių, perduoti jas iniciatyvinės grupės nariams ir portale 15min.lt pamatyti, kaip jos atsidurs antiteroristinės operacijos dalyvių rankose.

– Kaip atsirado tokia paramos grupė?

– Nuo pat pradžių sekiau įvykius Ukrainoje. Socialiniuose tinkluose ieškojau žmonių, kurie palaiko Ukrainos norą eiti demokratiškos Europos, o ne totalitarinės Rusijos link. Po Krymo aneksijos šis noras padėti virto realiais darbais – paramos rinkimu.

Vitalijus Keršis
Vitalijus Keršis

Su Ukrainoje esančiais aktyvistais susisiekiau per „Facebook“, greitai ėmėme  bendrauti ir telefonu bei elektroniniais laiškais. „Facebook“ sukūrėme pagalbos Ukrainai grupę „SOS Ukrainos kariams“. Šiuo metu aktyviai bendraujame su grupe „АРМИЯ SOS.“, kuri antiteroristinės operacijos dalyviams renka paramą visame pasaulyje.

– Sutikite, paramos prašymas, ypač, kai tai darome virtualioje erdvėje, gali atrodyti įtartinai?

Mes neprašome pinigų. Mums kur kas svarbesni tvarsčiai, antiseptikai, vaistai nuo skausmo, kraujavimą stabdančios priemonės, sausas maistas ir kiti karo veiksmų zonoje itin reikalingi dalykai.

– Tai puikiai suprantame, ir nesistebime sulaukę skeptiškų vertinimų. Kita vertus, mes neprašome pinigų. Mums kur kas svarbesni tvarsčiai, antiseptikai, vaistai nuo skausmo, kraujavimą stabdančios priemonės, sausas maistas ir kiti karo veiksmų zonoje itin reikalingi dalykai.

Mes suteikiame adresus Ukrainoje ir stengiamės, kad siuntinius siųstų patys žmonės. Daugelyje didžiųjų miestų turime kontaktinius asmenis.

Jei žmogus išsiųsti pats galimybės neturi, ar siuntinys jam atrodo per menkas, tai galime padaryti mes. Kitas kelias, surinkus didesnį paramos kiekį jį tiesiog nugabenti.

Mūsų grupės aktyvistai tai jau ne kartą darė.

– Ką vežėte į Ukrainą?

– Buvo gabenami medikamentai, maisto produktai, kelių ir alkūnių apsaugos, naktinio matymo prietaisai ir kiti dalykai. Tiesiog kai kurių prekių, kurios čia atrodo kaip savaime suprantamas dalykas, Ukrainoje tiesiog nėra. Kiekvienas vairuotojas Lietuvoje vaistinėlėje vežiojasi termoizoliacinį apsiaustą. Ukrainoje jų vaistinėse nenusipirksi.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Ukrainos kariai
AFP/„Scanpix“ nuotr./Ukrainos kariai

Rugpjūčio antroje pusėje paramą vėl vešime į Ukrainą. Be jau išvardintų dalykų, mes tikimės nuvežti uniformų, apsauginių akinių, taktinių pirštinių, kareiviškų batų. Šiuo metu mes sulaukiame paramos iš „Facebook“ grupės narių. Yra verslininkų, kurie gali nupirkti ir perduoti Ukrainos kariams itin reikalingus daiktus.

– Kas gali prisidėti prie šios iniciatyvos?

Prisidėti gali kiekvienas. Net jei jūsų siunta nėra didelė, mes ją galime priimti ir nuvežti į karinių veiksmų zoną.

– Prisidėti gali kiekvienas. Net jei jūsų siunta nėra didelė, mes ją galime priimti ir nuvežti į karinių veiksmų zoną.

Kreipėmės į farmacininkus, sausų sriubų gamintojus, kitas įmones. Kai kur mums buvo suteiktos didelės nuolaidos, tačiau labai daug verslininkų į paklausimus net neatsako. Suprantame, kad daugelis tokių prašymų rimtai nevertina.

Siunta į Ukrainą iš Žemaičių Naumiesčio
Siunta į Ukrainą iš Žemaičių Naumiesčio

Žmonės ir dabar gali stebėti, kur keliauja jų parama. Viską fiksuojame ir skelbiame mūsų „Facebook“ grupėje. Siuntos nuvežimą į Ukrainą ir perdavimą rugpjūčio mėnesį mes taip pat nuosekliai fiksuosime.

Šį kartą tikimės, kad Ukrainoje vykstančios antiteroristinės operacijos dalyvių gyvenimą parodysime ir portale 15min.lt. Viskas bus vieša – nuo paramos sukrovimo į mašinas iki jos perdavimo antiteroristinės operacijos dalyviams.

– Ar patys esate tikri, kad važiuojant nemenką atstumą nekils problemų?

– Mes turime garantijas, kad nebus problemų kirsti Ukrainos sieną. Važiuosime su oficialiais dokumentais, o kolegos iš Ukrainos mus pasitiks jau Lenkijoje. Būtent jų lydimi mes ir pasieksime paramos adresatus.

– Jei žmonės norėtų perduoti kad ir nedidelį siuntinį Ukrainos antiteroristinės operacijos dalyviams, kaip jie tai gali padaryti?

– Su manimi bet kada galima susisiekti telefonu +370 6 47 73298. Taip pat mus galima pasiekti elektroniniu paštu parama.info@gmail.com. Susiraskite mūsų „Facebook“ grupę, kurioje rasite detalią informaciją ir pamatysite, kaip visa tai atrodo iš arčiau.

– Ko šiuo metu Ukrainos armijos ir Nacionalinės gvardijos kariams reikia labiausiai?

– Kiekvieną vakarą tenka bendrauti su žmonėmis Ukrainoje. Iš pirmų lūpų girdžiu apie situaciją antiteroristinės operacijos zonoje, ligoninėse, pasienyje su Rusija. Grėsmė didelė. Rusijos kariiuomenė nesitraukia. Kova su teroristais tęsiasi.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Ukrainos karys taiso tanką
AFP/„Scanpix“ nuotr./Ukrainos karys taiso tanką

Pagalba itin svarbi sužeistiesiems, kurie nepagyja per savaitę. Trūksta labai konkrečių dalykų – pavyzdžiui, vamzdelių tracheotomijai atlikti arba adatų krūtinės ląstai pradurti. Nuo to priklauso, ar sužeistas kareivis išgyvens. Mes internete nuolat skelbiame, ko prašo patys ukrainiečiai. Žinome, kaip jiems tai svarbu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min