Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 12d. 20:40

Paramos konvojus „Gelbėkit vaikus“ iš Anglijos vėl grįžta į Lietuvą

Iniciatyva „Gelbėkit vaikus“
Organizatorių nuotr. / Iniciatyva „Gelbėkit vaikus“

Po keturių mėnesių, iš dalies pakeitęs rudens kelionės maršrutą, didysis paramos konvojus iš Didžiosios Britanijos vėl grįžta į Lietuvą. Šį kartą jis net tris kartus didesnis. Lietuvos vaikus aplankys britų Susisiekimo darbuotojų sąjungos atstovai, paramą pristatantys net 9-iose specialiuose krovininiuose automobiliuose.

Šių metų gegužę apsilankę Paparčių Šv. Juozapo, Pabradės ir Utenos vaikų globos namuose, įkvėpti šilto vaikų sutikimo ir simbolinių padėkos ženklų, britų savanoriai čia sugrįžta dar kartą. Tuo pačiu jų dėmesio ir pagalbos šįsyk sulauks ir atokiuose šalies regionuose įsikūrusios dar dvi vaikus globojančios įstaigos: visuomeninės organizacijos (VO) „Gelbėkit vaikus“ kuruojamas vaikų dienos centras Akmenėje bei Skuodo rajono vaikų globos namai.

Kaip ir praėjusį kartą, pagal nusistovėjusias britų paramos teikėjų taisykles, visa perduodama parama yra sudaryta tik iš naujų arba mažai naudotų, tačiau labai aukštos kokybės daiktų. Svarbu tai, kad visas konvojus yra sudarytas tik pagal iš anksto globos institucijų atstovų sudarytus ir pateiktus poreikių aprašus, taigi viskas, ką perduoda minėti savanoriai, yra būtina ir reikalinga tiek patiems vaikams, tiek aplinkai, kurioje jie auga arba praleidžia didžiąją laiko dalį po mokyklos.   

Šis paramos konvojus tai jau 16 metų Anglijoje gyvuojanti pagalbos tradicija, kurią organizuoja britų Susisiekimo darbuotojų sąjunga (Communication Workers Union Humanitarian Aid), jungianti buvusius ir esamus britų Karališkojo pašto (Royal Mail), Telekomo (British Telecom) ir panašių bendrovių darbuotojus, kurie Anglijoje sukomplektuotą paramą veža savanoriškai. Sukomplektuoti automobiliais vežamą paramą jiems trunka iki pusės metų, nes visus daiktus renka ar perka patys sąjungos nariai, jų draugai ir pažįstami.

„Savo veikloje nuolat pabrėžiame, koks svarbus saugios ir patikimos aplinkos vaikui kūrimas. Vadinasi, nuolat kalbame apie nuolatinio ryšio užmezgimą ir palaikymą. Šįkart tokį ryšį užmezgėme su britų savanoriais, kurie, apsilankę Lietuvoje pavasarį, gana greitai apsisprendė iš dalies pakeisti kito paramos konvojaus kryptį ir atvykti aplankyti mūsų vaikų vėl. Išgirdę tikrų, nesurežisuotų ir nepagražintų mažųjų kasdienio gyvenimo istorijų, kurias darbuotojai nuoširdžiai stengiasi palengvinti, šią vasarą šie anglai gimtinėje ėmėsi neįtikėtino žygio: tam, kad savarankiškai surinktų aukų, skirtų kelioms labdaros organizacijoms, – tarp jų ir vaikų dienos centrui Vilniuje, – vienuolika jų ėjo 17 valandų 45 mylias nuo Pajūrio Sautendo iki Tauerio tilto. Jų niekas neprašo imti įgyvendinti tokius sumanymus. Jie tai daro nuoširdžiai ir be jokio atlygio. Tokie žygiai iš tiesų įkvepia nenuleisti rankų ir mums, nuolat ieškantiems naujų, nebandytų būtų, kaip pratinti visuomenę susikurti aukojimo vaikams tradicijas“, – sako visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min