Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 9d. 07:55

Paramos prašytojai budi naktimis

Pinigai
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Pinigai

Valstybės šelpiamų bedarbių, neįgaliųjų bei pensininkų būrį itin sparčiai pildo ir dirbantys žmonės. Panevėžyje jie jau sudaro didžiąją paramos prašytojų dalį.

Socialinės pašalpos gavėjų padaugėjo keturgubai, nemokamai maitinamų vaikų – dvigubai, gaunančiųjų kompensacijas būstui išlaikyti – trečdaliu. Tokia šių metų liepos ir rugpjūčio mėnesių socialinė Panevėžio statistika, palyginus ją su tuo pačiu 2008-ųjų laikotarpiu.

„Dauguma paramos prašytojų – ne bedarbiai, kaip būdavo ankstesniais metais, o darbą turintys žmonės. Kad pateiktų mums prašymus ir spėtų laiku nueiti į darbą, jie prie skyriaus durų užsiima eilę dar neišaušus rytui. Baigiantis darbo dienai jų vis dar gausu. Todėl nutarėme įvesti išankstinę interesantų registraciją. Tiek varguolių dar nesame aptarnavę per visus savo gyvavimo metus“ – LŽ sakė Panevėžio savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Zita Ragėnienė.

Anot jos, nuo metų vidurio sulaukta kaip niekada daug prašymų nemokamam mokinių maitinimui ir vienkartinei pašalpai, už kurią perkamos būtiniausios mokymosi priemonės, gauti. Į šią paramą gali pretenduoti visos šeimos, kurių mėnesinės pajamos yra mažesnės nei 525 litai vienam asmeniui.

„Palyginti su kitais prašymais, sulaukėme ne tiek jau daug prašymų kompensacijoms už šiltą ir šaltą vandenį gauti. Tačiau neabejoju, kad prasidėjus šildymo sezonui jų padaugės keliskart“, – įsitikinusi Z.Ragėnienė.

Nors paramos prašytojų drastiškai daugėja, juos aptarnauja tiek pat skyriaus specialistų, kuriems ir taip buvo sumažinti atlyginimai. Ar Socialinės paramos skyriaus darbuotojams sumažės darbo krūvis įvedus išankstinę interesantų registraciją?

„Darbas turėtų paspartėti“, – įsitikinusi Z.Ragėnienė. Anot jos, iš anksto žinodamas asmens pavardę ir jo poreikius, specialistas galės pasiruošti jį priimti, susirinkti būtinus duomenis. Nauja registravimo tvarka kol kas esą vertinama palankiai. Ją itin vertina žmonės, kuriems karštą vasarą yra tekę po keletą valandų praleisti grūstyje prie skyriaus darbuotojų kabinetų durų.

Paklausta, ar turintieji teisę į socialinę paramą tikrai jos sulauks, Z.Ragėnienė paaiškino, kad baigiantis vasarai pinigų jau būtų pritrūkę, tačiau Vyriausybė Panevėžiui skyrė papildomus pusantro milijono litų. Dar beveik porą papildomų milijonų litų tikimasi gauti iki metų pabaigos.

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min