Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paramos skirstytojus pačius slegia vargai

Anot R.Senkienės, lėšų iš savivaldybės biudžeto Klaipėdos senelių globos namams reikėtų bent dukart daugiau, nei yra skiriama.
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr. / Anot R.Senkienės, lėšų iš savivaldybės biudžeto Klaipėdos senelių globos namams reikėtų bent dukart daugiau, nei yra skiriama.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sunkmečiu išaugus nepritekliaus spaudžiamų klaipėdiečių skaičiui, pagrindinę socialinių paslaugų organizatorę, tai yra savivaldybę, taip pat užgriuvo ne tik sunkumai, bet ir nemalonumai.

Specialiųjų tyrimų tarnybos tyrimas dėl galimo kyšininkavimo, didžiulės uostamiesčio gyventojų eilės, darbuotojų stygius, naujas šiųmetinis socialinių paslaugų plano pristatymas komisijoms – tokiomis nuotaikomis šiuo metu gyvena Klaipėdos savivaldybės Socialinės paramos skyrius.

Šią savaitę pristatomas 2011 metų planas apie tai, kokios bus šiemetinės galimybės socialinės paramos sferoje. Tačiau jis nežiba itin optimistiniais ketinimais. Tai pajuto ir kai kurios socialines paslaugas teikiančios viešosios įstaigos ar nevyriausybinės organizacijos, iš kurių savivaldybė perka paslaugas.
Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos „Carito“ vedėja bei Senelių globos namų atstovė Rasa Senkienė apgailestavo, kad savivaldybė neskiria pakankamai lėšų jų įstaigoje gyvenantiems klaipėdiečiams. „Širdį skauda, kai skaičiai nedidėja. Mūsų senelių globos namams pernai savivaldybė skyrė 20 tūkstančių litų. Tačiau poreikis yra bent dukart didesnis“, – dėstė R.Senkienė. Pinigų ši įstaiga dar gauna iš globotinių artimųjų, užsienio labdaringų organizacijų.

Kaip liudija statistiniai duomenys, socialinės pašalpos gavėjų skaičius Klaipėdos mieste padidėjo keliskart: 2009 m. pabaigoje buvo 1902 asmenys, o pernai – jau 6330 asmenų. Kaip teigė Klaipėdos savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė, šiemet socialinių paslaugų teikimas bei finansavimas išliks toks pat kaip ir 2010-aisiais. Šiais metais kiek didesnės bus valstybės biudžeto specialiosios tikslinės dotacijos – jos sieks apie 3 mln. litų. Klaipėdos savivaldybė socialinėms paslaugoms skirs panašią sumą kaip ir pernai – apie 7 mln. litų.

Naujos paslaugos

Šiemet įgyvendinamos ir kai kurios naujovės. Klaipėdos miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ nuo šių metų pradėjo teikti dienos socialinės globos paslaugas psichikos negalią turintiems žmonėms jų namuose. Ši paslauga reikalinga neįgaliųjų artimiesiems, kurie savo artimųjų negali palikti vienų, ir todėl praranda galimybę dirbti.

Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ specialistai gali suteikti įvairias paslaugas – konsultuoti, padėti pasirūpinti asmens higiena, maitinimu, ugdyti gyvenimo įgūdžius – visa, kas reikalinga globotiniui pagal jo savarankiškumo lygį. Dienos globa priklauso neįgaliems asmenims, turintiems priežiūros arba slaugos pažymą. Prižiūrimas asmuo už socialines paslaugas turės mokėti iki 20 procentų nuo visų savo gaunamų pajamų.

Taip pat planuojama nuo šių metų liepos 1 d. trumpalaikės socialinės globos grupę vaikams perkelti į Šeimos ir vaiko gerovės centrui perduotas patalpas, adresu Debreceno g. 48, jose atlikus remonto darbus ir pritaikius teikti socialines paslaugas. Šiose patalpose planuojama įkurti ir vaikų dienos centrą 40-čiai jaunuolių, kuriame būtų organizuojamas vaikų užimtumas, teikiama kompleksinė specialistų pagalba.

Toliau sieks naujų etatų


Didėjant socialinės paramos prašytojų skaičiui Socialinės paramos skyriaus darbuotojai susidūrė su kita problema – jie nebespėja „suktis“. Dar praėjusių metų gruodžio pabaigoje vykusiame Klaipėdos tarybos posėdyje nebuvo pritarta idėjai didinti savivaldybės darbuotojų skaičių, nors ir argumentuota, kad to reikia dėl sunkmečiu išaugusio valdininkams tenkančio krūvio.

Socialinės paramos skyriui buvo prašoma naujų 4 etatų, nes per ekonominį sunkmetį smarkiai padaugėjo dėl pašalpų besikreipiančių interesantų. Darbuotojų krūviai padidėjo bei susidarė socialinių išmokų gavėjų eilės. Anot A.Liesytės, prašyti etatų vėl bus bandoma sausio pabaigoje vyksiančiame tarybos posėdyje.

STT neatmeta kyšininkavimo versijos

Su išaugusiomis interesantų eilėms susijęs ir kilęs ažiotažas dėl galimo kyšininkavimo. Įtariama, kad darbuotojai leisdavo suprasti, jog reikia 50 litų už galimybę greičiau susitvarkyti dokumentus išmokoms. Viešai apie tai tarybos posėdyje prabilo viena uostamiesčio politikė

Tyrimo ėmėsi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Anot STT Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio vadovo Leono Barišausko, taip galėjo vykti, nes sąlygų tam buvo. „Savivaldybėje esant tokiai tvarkai galimybės ir sąlygos papirkinėjimui buvo. Žinome visokių gandų, žmonės neslepia: tam kad nereikėtų laukti didelėse eilėse sumoka po 50 litų, tačiau tokios sąlygos juos tenkina“, – kalbėjo L.Barišauskas.

Anot jo, jei būtų nustatytos tikslios kyšio davėjo ir priimančiojo pavardės – jiems grėstų baudžiamoji atsakomybė.

Nors tyrimas iki šiol tebesitęsia, bet STT atstovas beveik neabejojo, kad bus apsiribojama Klaipėdos savivaldybės vicemero pažadu sušaukti antikorupcinę komisiją, kuri ieškos sprendimų, kad Socialinės paramos skyriuje būtų užkirstas kelias bet kokiam kyšininkavimui.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min