Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 15d. 10:13

Pardavusi konfiskuotas prekes muitinė į biudžetą surinko beveik 1,5 mln. litų

Sandėlis, kuriame laikomos konfiskuotos prekės.
Muitinės departamento nuotr. / Sandėlis, kuriame laikomos konfiskuotos prekės.
Lietuvos muitinė per 11-a šių metų mėnesių realizavo konfiskuotų prekių už 1,47 mln. litų, teigiama Muitinės departamento išplatintame pranešime spaudai.

Sausio–lapkričio mėnesiais buvo surengti 23 konfiskuotų prekių aukcionai, juose parduota prekių už 362 tūkst. litų. Aukcionų dalyviai, sumokėję simbolinį mokestį, už patrauklią kainą įsigijo konfiskuotų prekių: automobilių, ikonų, laikrodžių, drabužių, suvenyrų, pastatomų dekoracijų, indų ir kitų naudingų daiktų.

Paskelbus 9 viešus konkursus prekėms realizuoti, aukcionams pateikta 60 prekių už 819 tūkst. litų. Įmonėms, su kuriomis sudarytos prekių realizavimo sutartys, pasiūlyta 180 pavadinimų prekių, už jas gauta 291 tūkst. litų.

Visos už konfiskuotas prekes gautos pajamos yra pervedamos į Lietuvos valstybės biudžetą.

Vadovaujantis ES teisės aktais, muitinės sulaikyti tabako gaminiai ir alkoholis turi būti sunaikinti. Šiais metais Lietuvos muitinė sunaikino 64,4 mln. vienetų nelegaliai gabenamų cigarečių bei 4 tonas alkoholio ir jo produktų.

Praėjusį mėnesį Lietuvos muitinėje pasibaigė viešasis pirkimas dėl konfiskuotų ir valstybės naudai perduotų tabako, tabako gaminių, jų pakuočių ir sudėtinių dalių naikinimo, paslaugai pirkti. Konkursą laimėjo bendrovė, pasiūliusi tabako gaminius naikinti kompostavimo būdu: susmulkintus rūkalus maišant su vandens valymo įrengimų nuotekų dumblu.

Toks nelegalių rūkalų naikinimo būdas Lietuvos muitinei kainuos apie 4 kartus pigiau nei iki šiol. Taip pat apie 10 kartų turėtų išaugti cigarečių naikinimo pajėgumas, leisiantis per dieną sunaikinti nebe 100, o 1 000 dėžių cigarečių.

Nelegalios konfiskuotos prekės naikinamos muitinei prižiūrint. Akcizinių prekių naikinimo procesą prižiūri tarpžinybinė komisija, sudaryta iš kelių institucijų: muitinės, Mokesčių inspekcijos, Ne maisto prekių inspekcijos ir įmonės, naikinančios konfiskuotas prekes, atstovų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min