Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 29d. 22:46

Pareigų netekęs ambasadorius Renatas Juška: „Jei reaguojama į tokią nelegaliai paviešintą informaciją, aukų dar sulauksime labai daug“

Renatas Juška ir Artūras Žurauskas
Martyno Siruso/adfoto.lt ir Prezidentūros nuotr. / Renatas Juška ir Artūras Žurauskas

Buvęs ambasadorius Vengrijoje Renatas Juška parlamentinį tyrimą atliekančio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) prašo išsiaiškinti, kas nusprendė, kad nereikia atlikti ikiteisminio tyrimo, kai buvo paviešinti jo ir kitų diplomatų pokalbiai telefonu.

„Žinių radijo“ laidoje „Aktualioji valanda“ Renatas Juška, paklaustas, ar šis turi duomenų, kas išviešino minėtus pokalbius, teigė duomenų neturintis.

„Turiu tik įrodymų, kurie man atrodo labai svarbūs. Nors įrodymai, matyt, bus pasibaigus visoms teisinėms procedūroms. Dabar galime tai vadinti įtarimais, kuriuos aš reiškiu ir kuriuos šiandien išsakiau NSGK Seime“, – kalbėjo R.Juška.

Anot buvusio ambasadoriaus Vengrijoje, „ministerijos, Vyriausybės pareigūnų ar atitinkamų institucijų pareigūnų elgesys ir komentarai sudėjus į vieną visumą iš tikrųjų yra daugiau nei įtarimai“.

Paklaustas, ar tai buvo priešiškos valstybės, ar vis dėlto mūsų vidaus tarnybų darbas, pašnekovas atsakė:

„Kaip paaiškėjo mano asmeninio susirašinėjimo detalės yra žinomos Užsienio reikalų ministerijos pareigūnams. Pasirodo, jos buvo surašytos į kažkokį diskelį ir tas diskelis buvo skaitomas, tyrinėjamas ir man tai atrodo, kad yra tikrai rimtas įrodymas, kurį prašiau ištirti tiek kriminalinės policijos biuro, kuris vykdo tyrimą, tiek Seimo narių“.

Buvusio ambasadoriaus Vengrijoje manymu, „šioje situacijoje svarbus klausimas, kodėl buvo nepradėtas tyrimas ir kas tokį sprendimą priėmė“.

„Jeigu priėmė sprendimą nepradėti tyrimo, galbūt kažką žinojo daugiau. Buvo tai įvardyta kaip provokacija prieš Lietuvos valstybę, prieš diplomatinę tarnybą. Įvardijama kaip provokacija, bet netiriama, kas tos provokacijos autoriai“, – kalbėjo R.Juška.

Jei reaguojama į tokią nelegaliai paviešintą informaciją, tai aukų mes dar sulauksime labai daug, – sakė R.Juška.

Tyrimas turi vykti solidžiai

Tuo metu NSGK narė konservatorė Rasa Juknevičienė „Žinių radijo“ laidoje „Aktualioji valanda“ teigė, kad tyrimas esą turėtų vykti ne tyliai, o solidžiai.

„Matydama tą politinę aplinką, kurioje vyksta tie kalbėjimai ir žinant, kad NSGK pirmininkas yra Darbo partijos kandidatas prezidento rinkimuose, tai neišvengiamai, netgi to kai kam ir nenorint taip labai sąmoningai, šis klausimas pasidaro tokiu politizuotu klausimu. Akivaizdu, kad juo naudojamasi priešrinkiminėje kovoje ir prieš dabartinę prezidentę“, – sakė R.Juknevičienė.

Vis dėlto ji teigė pritarianti, kad ši situacija buvo išspręstas grubokai:

„Galima buvo solidžiau išspręsti šį pokalbių paviešinimą. Nors iš kitos pusės diplomatai nėra išmesti į gatvę, jie dirba darbą. Tuo labiau tai nėra koks nors ypatingas atvejis, stebint pasaulio specialiųjų tarnybų, žvalgybų darbą. Visus, kurie domisi tais reikalais, kviečiu atsiversti JAV ambasados puslapį ir labai lengvai surasite vieną paskutiniųjų Baracko Obamos kalbų apie žvalgybų rūpesčius dabartiniame pasaulyje, kur yra kalbama apie tuos pačius „BlackBerry“, t.y. tokius telefonus, kuriuos naudojo ir mūsų diplomatai“.

R.Juknevičienė: „Suprantu nuoskaudas“

R.Juknevičienės teigimu, R.Juška nepateikė nė vieno įrodymo:

„Vien tik spėliones, kad kažkas matė kažką nešant koridoriumi diskelį ir visą laiką minėjo pavardes dabartinės valdžios pareigūnų tokių kaip Linas Linkevičius, Algirdas Butkevičius, Nerijus Germanas. Aš kaip tik ir pasiūliau tai komisijai, besiknaisiojančiai nuolat kas ką pasakė ir kas kur buvo, kad jie pakviestų tuos žmones, kurie atsakytų į iškeltas tam tikras abejones. Bet įrodymų šiame posėdyje tai aš nė vieno neišgirdau. Gali būti spėlionės. Suprantu nuoskaudas. Manau, kad valstybė pasirūpins tais pareigūnais“.

Tuo metu R.Juška tvirtino jokių nuoskaudų nejaučiantis.

„Bandžiau paaiškinti šiandien Seime, kad nejaučiu jokios nuoskaudos. Dirbu tokioje tarnyboje, kurioje tikrai galėjau būti atšauktas ar per mėnesį, ar per dvi dienas – yra buvę ir taip. Bandžiau paaiškinti, koks mano pagrindinis tikslas. Aš tiesiog vykdau savo pilietinę pareigą, bandau atkreipti visų dėmesį, kad mano vietoje galėjo būti bet kuris – galėjo būti ponia R.Juknevičienė, bet kuris Seimo narys, bet kuris žurnalistas, verslininkas. Jeigu jau taip lengva visus įrašyti, bet kuris galėjo būti toje vietoje. Jei reaguojama į tokią nelegaliai paviešintą informaciją, tai aukų mes dar sulauksime labai daug, tai dėl to aš bandau netylėti, bandydamas sakyti, kad turėtų į neteisėtai paviešintą informaciją neturėtų sekti iš to jokie teisiniai veiksmai“.

Visą laidos „Aktualioji valanda“ įrašą rasite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie 15min