Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 21d. 14:15

Pareigūnai dėl nelegaliai sieną kertančių migrantų siūlo keisti bausmių vykdymo kodeksą

Penki afganistaniečiai, kurių EŽTT neleido išstumti iš Lietuvos teritorijos (Ignalinos r.)
Gabrielės Navickaitės / 15min nuotr. / Afganistaniečiai Lietuvos teritorijoje
Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) kreipėsi į Teisingumo ministeriją (TM), siūlydami keisti bausmių vykdymo kodeksą dėl nelegaliai į Lietuvą patenkančių migrantų, rašoma pranešime spaudai.

Pasak LTPF pirmininkės Loretos Soščekienės, pasiūlymo esmė – asmenims, kurių buvimas bei gyvenimas Lietuvoje yra neteisėtas, pritaikius lygtinį paleidimą iš pataisos įstaigos, probacijos vykdymas apylinkės teismo nutartimi būtų keičiamas į išsiuntimą iš Lietuvos teritorijos. Taip pat siūloma tokiems asmenims uždrausti atvykti į Lietuvą likusios neatliktos laisvės atėmimo bausmės laikotarpiu.

„Tokią mintį mes išsakome ne pirmą kartą. Ir ne mes vieni – TM tokias nuostatas pateikė ir Vidaus reikalų ministerija ir Probacijos tarnyba ne viename bendrame susitikime. Dėl mums nežinomų priežasčių TM ignoruoja didesnę patirtį turinčių pareigūnų pasiūlymus. “, – stebisi LTPF pirmininkė.

L.Soščekienė akcentuoja, kad Probacijos tarnyba šiuo metu ir taip yra perkrauta, nuolat tenka kovoti dėl kiekvieno euro, etatų, darbo sąlygų. „O čia kalbame apie asmenis, kurie neturi teisės būti mūsų šalyje. Jų priežiūra iš vis reikalauja išskirtinių sąlygų, nes retas jų kalba tokiomis kalbomis, kuriomis gali su jais susikalbėti mūsų pareigūnai. Esmė paprasta – taip kaip lietuvis, patekęs į kurią nors šalį neteisėtai ir joje nusikaltęs, būna deportuojamas į Lietuvą, taip ir į mūsų šalį patekę nelegalai, turi būti deportuojami į gimtąsias šalis“, – pabrėžia pareigūnų atstovė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min