Dabar populiaru
Publikuota: 2021 liepos 26d. 20:45 , Atnaujinta: 2021 liepos 26d. 23:18

Pareigūnai jėga nustūmė žmones nuo kelio prie Rūdninkų poligono, 8 teko sulaikyti

Policijos pareigūnai pirmadienį jėga patraukė žmones nuo kelio prie Rūdninkų poligono, kur jie blokavo važiuojamąją dalį, protestuodami prieš neteisėtų migrantų apgyvendinimą šioje Šalčininkų rajono teritorijoje. Kiek anksčiau vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės atstovė spaudai pareiškė, kad trukdymas statyti palapinių miestelį migrantams Rūdninkų poligone galimai yra susijęs su antivalstybine veikla.

Policijos pareigūnai pirmadienį sulaikė aštuonis asmenis, atsisakiusius pasitraukti nuo kelio prie Rūdninkų poligono, patvirtino policijos atstovas spaudai Ramūnas Matonis.

„(Sulaikyti) už teisėtų reikalavimų nevykdymą. Protokolai jiems bus surašyti vietoje“, – sakė R.Matonis.

Keliasdešimt žmonių bandė blokuoti į poligoną vedantį kelią, kad į jį nepatektų sunkvežimiai, vežantys migrantų palapinių miesteliui įrengti reikalingus daiktus.

Protestą stebėjusiems pareigūnams galiausiai pareikalavus pasitraukti nuo kelio, o daliai žmonių tai padaryti atsisakius, policininkai, susibūrę į maždaug dešimties grupelę, juos nustūmė.

Šiuos veiksmus lydėjo protestuotojų šūkiai „Gėda!“ ir vieno vyro, pasipiktinusio dėl „mušamų žmonių“, riksmai.

R.Matonis teigė, kad praėjus kuriam laikui po numalšinto protesto poligoną saugoję Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai buvo priversti ašarinėmis dujomis vaikyti prie poligono likusius žmones, tačiau detalių incidento aplinkybių nurodė nežinantis.

Anot jo, policijos pareigūnai poligono prieigose liks budėti per naktį.

Netrukus po to, kai žmonės buvo nustumti nuo kelio, jie gyvomis eilėmis sustojo prieš poligono vartus, tačiau po kelių minučių atvykusi riaušių policija jas išardė, BNS pranešė įvykio vietoje dirbusi korespondentė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gyventojų susirėmimas su policijos pareigūnais prie Rūdninkų poligono
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gyventojų susirėmimas su policijos pareigūnais prie Rūdninkų poligono

Policija tvirtina nenaudojusi perteklinės jėgos, o žmonės buvo nustumti jiems keliskart atsisakius vykdyti pareigūnų nurodymus pasitraukti nuo kelio.

Pranešama, kad vienas protestuotojų, gulėjęs ant kelio, vėliau pasiskundė prasta sveikata. Patikrinti jo būklės atvyko greitoji medicinos pagalba.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gyventojų susirėmimas su policijos pareigūnais prie Rūdninkų poligono
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gyventojų susirėmimas su policijos pareigūnais prie Rūdninkų poligono

Įvykio liudininku tapo ir 15min fotografas Žygimantas Gedvila. Apie 21 val. jis pasakojo, kad pareigūnai nustūmė kelią užtvėrusius žmones.

„Atvažiavo riaušių policija su šalmais, išstumdė, įvežė tą furgoną. Dabar stop juosta aptvėrė kelią, kad ant jo niekas nestovėtų“, – sakė jis.

Netrukus po to žmonės keliomis gyvomis eilėmis sustojo prieš poligono vartus, kur galimybės įvažiuoti laukia sunkvežimis, gabenantis migrantų palapinių miesteliui reikalingą įrangą.

Pastatytos kelios palapinės

Ž.Gedvila greta Rūdninkų poligono atvyko po 19 val. Jis pasakojo, kad ant kelio stovi sunkvežimis į poligono teritoriją gabenantis palapines ir kitus migrantams apgyvendinti reikalingus dalykus.

Jam kelią užtvėrė keliasdešimt žmonių. Ž.Gedvilos skaičiavimais, jų šiuo metu gali būti apie 50–70. Kaip pastebėjo fotografas, nuo jo atvykimo besibūriuojančių prie poligono kiek padaugėjo.

Taip pat jis matė keliasdešimt automobilių. Kai kurie jų apklijuoti Didžiojo šeimos gynimo maršo lipdukais. Į vietą yra atvykę ir keletas policijos ekipažų.

Kiek anksčiau 15min skelbė, kad poligono teritorijoje ruošiamasi migrantų apgyvendinimui.

Dar vienas pilietis čia pasakojo, kad bijo, jog iš to poligono per Merkį pabėgs žmonės. Sako: „Jeigu Izraelyje perbrenda upę, tai čia irgi perbris ir bijom, kad ateis čia pas mus“, – pasakojo įvykio vietoje dirbantis fotografas Ž.Gedvila.

Viešojo saugumo tarnybos poligono teritorijoje planuojama apgyvendinti apie 1,5 tūkst. migrantų.

Anot Vidaus reikalų ministerijos, sunkioji technika jau nuo ryto vežė įrangą palapinių miesteliui į poligoną, o susirinkę protestuotojai trukdė pravažiuoti keliems paskutiniams sunkvežimiams.

Pasak ministrės Agnės Bilotaitės atstovės spaudai, trukdymas statyti palapinių miestelį migrantams poligone galimai yra susijęs su antivalstybine veikla.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rūdninkų poligone ruošiantis apgyvendinti migrantus, blokuojamas patekimas į teritoriją
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rūdninkų poligone ruošiantis apgyvendinti migrantus, blokuojamas patekimas į teritoriją

Vietų migrantų apgyvendinimui ieškoma Lietuvai susiduriant su rekordiniais neteisėtos migracijos mastais. Per Baltarusiją į šalį šiemet jau bandė patekti daugiau nei 2,7 tūkst. migrantų, daugelis jų yra iš Artimųjų Rytų ir Afrikos.

Dėl neteisėtų migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

15min primena, kad pirmadienį protestavo ir Alytaus rajone buvusioje Verebiejų mokykloje apgyvendinti migrantai. Jie atsisakė valgyti, neįsileido valytojos ir reikalavo daugiau laisvės. Policija nurodė, nerimauti nėra ko – situacija valdoma.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:36
52:13
17:22

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min