Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 21d. 12:12

Pareigūnai: policijos vadovai dangsto korupciją

Policija
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Policija

Policijos departamento pranešimas, kad Kalvarijos policijos komisariato vadovo pavaduotojas Dainius Gaižauskas į žemesnes pareigas paskirtas teisėtai, panašėja į korupcijos dangstymą, o policijos vadovų pareiškimai prasilenkia su etika.

Panaikinus Kalvarijos policijos viršininko pavaduotojo pareigas policijos ir Teisės akademijų diplomus, kvalifikacines kategorijas įgijusiam D.Gaižauskui, kuris Kosove vadovavo ypatingos paskirties padaliniui, lygiaverčių buvusioms, atitinkančių jo kvalifikaciją, pareigų policijos sistemoje neatsirado. Lygiaverčių pareigų Marijampolės apskrities VPK vadovas Kęstutis Kalinauskas D.Gaižauskui nepasiūlė.

D.Gaižauskas pretendavo į Marijampolės apskrities VPK nusikaltimų tyrimo skyriaus Ekonominių nusikaltimų tyrimo poskyrio viršininko pareigas, tikėjosi, kad turi pirmenybę likti darbe, tačiau kvalifikacijos vertinimo komisija nusprendė, jog pareigūnas tokios pirmenybės neturi. Kitokio komisijos sprendimo tikėtis buvo naivu, juolab, kad komisiją paskyrė ne kas kitas, o Marijampolės apskrities VPK viršininkas K.Kalinauskas, dėl kurio galimai nusikalstamų veiksmų teismas nurodė atlikti ikiteisminį tyrimą. Šiame ikiteisminiame tyrime D.Gaižauskas yra liudytojas.

Dėl pirmenybės likti darbe apgynimo, sprendimo dėl vertinamojo pokalbio komisijos sudarymo panaikinimo D.Gaižauskas skundu kreipėsi į Kauno apygardos teismą.

Taip susiklosčius situacijai D.Gaižauskas pasirinko vieninteles laisvas – tyrėjo – pareigas Kalvarijos policijos komisariate. Savo pasirinkimą jis motyvavo tuo, kad jo pasitraukimas iš pareigų Kalvarijos policijos komisariate galėtų turėti neigiamos įtakos pradėtam tyrimui, kuriame pareigūnai piktnaudžiavimu tarnyba kaltina Marijampolės policijos vadovą K. Kalinauską, jo pavaduotoją E. Bukotą, Policijos generalinio komisaro pavaduotoją V. Račkauską, buvusį Kauno apygardos prokurorą K. Betingį.

Lietuvos policijos profesinė sąjungą kreipėsi į Vilniaus m. savivaldybę dėl leidimo š.m. sausio 31 d. surengti protesto akciją prie Policijos departamento. Susirinkimu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į nepakankamus ir neadekvačius valdžios institucijų bei Policijos departamento veiksmus, susijusius su Marijampolės vyriausiojo policijos komisariato Kalvarijos policijos komisariato pareigūnų atskleistais korupciniais ryšiais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min