Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 9d. 14:39

Pareigūnai: problemos, esančios aukščiausiuose policijos vadovybės sluoksniuose, turi būti sprendžiamos nedelsiant ir principingai

Saulius Skvernelis
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis
Lietuvos policijos profesinė sąjunga, iškilus naujiems faktams Drąsiaus Kedžio istorijoje, kai galimai aukščiausieji policijos vadovai laiku nesureagavo ir nesiėmė reikiamų veiksmų, dėl ko galbūt kilo minėtos istorijos pasekmės, nusprendė kreiptis į Lietuvos policijos generalinį komisarą Saulių Skvernelį prašydami principingai įvertinti tokių vadovų tinkamumą eiti užimamas pareigas.

„Šiandieniniai įvykiai pareigūnų bendruomenei priminė neseniai vykusius Kalvarijos įvykius, kai lygiai taip pat aukščiausia policijos vadovybė, kuruojanti visą šalies kriminalinę policiją, operatyviai nesureagavo į eilinių pareigūnų pateiktą svarbią informaciją. Tik Nacionaliniam pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimui, pareigūnų bendruomenei aktyviai įsikišus galiausiai pasiektas rezultatas ir byla pasiekė teismą. Mes abejojame policijos generalinio komisaro pavaduotojo V.Račkausko gebėjimais operatyviai priimti būtinus sprendimus konkrečiose situacijose, kai šių sprendimų labiausiai reikia tiek policijos bendruomenei, tiek visuomenei“, - sakė Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkas Vytautas Lamauskas.

Primename, kad kai Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) 2010 metų pradžioje viešai prabilo apie galimą aukštų policijos pareigūnų piktnaudžiavimą ir tarnybos pareigų neatlikimą, septyni Kalvarijos kriminalistai, atstovaujami šviesios atminties advokato Kęstučio Čilinsko, kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą. Tuo metu K. Čilinskas teigė, kad Kalvarijos kriminalistų pareiškimas prokurorams pradėti baudžiamąjį procesą aukštiems policijos ir prokuratūros pareigūnams  Lietuvos teisinėje praktikoje neturėjo precedento.
Praėjo vos vieneri metai ir Generalinė prokuratūra vėl pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl Policijos departamento pareigūnų galimo piktnaudžiavimo ir tarnybos pareigų neatlikimo.

Prokuratūros teigimu, Policijos departamento pareigūnai, kuruojantys kriminalinės policijos sritį, galimai nesuteikė prokurorams visos turimos informacijos apie asmenis, galinčius duoti parodymus dėl Kauno teisėjo Jono Furmanavičiaus ir Violetos Naruševičienės nužudymo aplinkybių.

Kaip ir prieš metus, taip ir dabar ikiteisminiai tyrimai pradėti dėl to, kad aukšti policijos vadovai, galimai neatliko savo tiesioginių pareigų, dėl kurių galėjo būti padaryta didelė žala valstybei ir mestas nepasitikėjimo šešėlis visai šalies kriminalinei policijai.

Šie įvykiai policijos bendruomenę ypač neramina, bei verčia pagrįstai abejoti dėl policijos sistemoje egzistuojančio teisingumo, skaidrumo, saugumo bei patikimumo. Policijos bendruomenę skambinti pavojaus varpais verčia jos viduje egzistuojančių problemų mastas, apie kurių egzistavimą šią savaitę vykusioje spaudos konferencijoje pasisakė generalinis komisaras S.Skvernelis: „Pats tyrimas rodo, kad kriminalinėje policijoje yra problemų, apnuogino tas problemas, kurios ilgą laiką buvo neigiamos ir slepiamos".

Atsižvelgdama į paminėtus faktus ir stebėdama aukštų policijos pareigūnų veiksmus (o tiksliau galimą neveikimą) šiuose įvykiuose, Lietuvos policijos profesinė sąjunga reikalauja, kad esančios problemos policijos vadovybės aukščiausiuose sluoksniuose būtų nedelsiant sprendžiamos, o tokių vadovų tinkamumas eiti užimamas pareigas principingai įvertintas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

02:37
01:14:11
00:36

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min