Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 28d. 11:39

Pareigūnai reaguotų, jei Gedimino prospekte terorizuojamos praeivės kreiptųsi į juos pagalbos

Dar viena persekiojama moteris...
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / „15min.lt“ žiniomis, po publikacijos apie šį jaunuolį patruliams nurodyta pasidomėti, kuo jis užsiima.

Vilniaus policijos atstovai po 15min.lt pasakojimo apie pinigų reikalaujantį jaunuolį siekia visuomenę nuraminti, jog toks elgesys nėra nebaudžiamas.

Naujienų portale 15min.lt pasirodžius informacijai apie sostinės Gedimino prospekte siautėjantį jaunuolį, Vilniaus policijos pareigūnai nutarė visuomenę papildomai informuoti, kaip nepatenkinti piliečiai gali reaguoti į gatvėje pristojusį ir įkyriai pagalbos prašantį asmenį.Piliečiai, kuriuos vargina įkyrūs pagalbos prašytojai, turėtų apie įvykį pranešti policijai. Policija, gavusi piliečio pranešimą, tirs įvykį.

Policijos atstovams svarbu, kad niekas nesusidarytų klaidingo įspūdžio, jog pareigūnai tokiu atveju nenorėtų ar negalėtų užtikrinti viešosios tvarkos.

15min.lt publikaciją papildančiame pranešime rašoma: „Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos specialistas Jonas Danys pataria, kad tokiais atvejais reikia įkyriai pagalbos prašančio asmens paprašyti netrukdyti ir pasiūlyti kreiptis į valstybines institucijas, kurios yra atsakingos už pagalbos suteikimą nelaimėn patekusiems žmonėms (Darbo birža, medicinos įstaigos, labdaros organizacijos, savivaldybė). Jei asmuo ir toliau įkyriai prašo jam padėti, suteikti finansinę pagalbą, dėl tokio asmens chuliganiško elgesio reikėtų kreiptis į teisėsaugos įstaigas.

Piliečiai, kuriuos vargina įkyrūs pagalbos prašytojai, turėtų apie įvykį pranešti policijai. Policija, gavusi piliečio pranešimą, tirs įvykį.

Nustačius teisės pažeidimą, bus priimamas sprendimas dėl nuobaudos taikymo. Administracinių teisės pažeidimų kodekso 174 str. ,,Nedidelis chuliganizmas“ (,,Nedidelis chuliganizmas, tai yra necenzūriniai žodžiai ar gestai viešosiose vietose, įžeidžiamas kibimas prie žmonių ar kiti panašūs veiksmai, pažeidžiantys viešąją tvarką ir žmonių rimtį“) užtraukia baudą nuo 100 iki 300 litų arba administracinį areštą iki 30 parų.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:18
01:17
00:44

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min