Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pareigūnai, rizikuojantys savo gyvybe: nenusipelnome sąlygų bloginimo

Vilniaus kelių policijos reidas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilniaus kelių policija
Šaltinis: 15min
0
A A

Profesinių sąjungų teigimu, kiekvieną dieną sveikatai ir net gyvybei pavojingą darbą dirbantys pareigūnai nenusipelno sąlygų bloginimo, tokių kaip pensinio amžiaus ilginimas. Anot jų, reikalingi apgalvoti socialinių garantijų mechanizmai, kitu atveju – neįstengsime pritraukti ir išlaikyti profesionalių darbuotojų, rašoma pareigūnų pranešime žiniasklaidai.

Vidaus reikalų ministerija dar prie buvusio ministro Dailio Alfonso Barakausko parengė projektą, kuriuo numatoma ilginti pareigūnų pensinį amžių nuo 20 iki 25 tarnybos metų. Už tai aktyviai pasisako ir Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Kristina Miškinienė. Naujasis ministras Saulius Skvernelis teigia siūlymą palaikantis, tačiau tam, anot jo, reikia sukurti socialiniai teisingą sistemą.

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) atstovai ragina nepamiršti, kad statutinių pareigūnų (policininkų, ugniagesių, pasieniečių, kalėjimų prižiūrėtojų) tarnyba susijusi su padidėjusia įtampa, stresu, rizika sveikatai ir gyvybei.

NPPSS vadovas Vladimiras Banelis įsitikinęs, kad tarnybos ilginimas negali būti argumentuojamas vien tik demografine padėtimi.

„Negalime prilyginti eilinio darbuotojo prie pareigūno, kurį kasdien lydi rizika ir pavojai. Darbas tokioje aplinkoje žaloja ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai, todėl būtina tinkama sveikatos priežiūra ir kitos garantijos. Norėdami išlaikyti darbingo pensinio amžiaus pareigūnus, turime sąlygas ne bloginti, kas vyko per pastaruosius penkerius metus, o gerinti. Galėtų padėti, pavyzdžiui, pareigūnų ir karių valstybinės pensijos dydžio kėlimas“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas V. Banelis.

Susivienijimo nuomone, norint imtis vienokių ar kitokių pokyčių būtina turėti argumentus, išsamiai išnagrinėti esamą situaciją.

Pensijos gali būti didinamos numatant, kad už kiekvienus tarnybos metus, įskaitytus į tarnybos laiką pensijai gauti, būtų skiriama po 1,6 procento. Be to, galima svarstyti ir papildomų asignavimų skyrimą profesinių pensijų fondų kaupimui.

Kitas galimas sprendimas – ne ilginti pensinį amžių, o sudaryti palankias sąlygas pareigūnams ir toliau dirbti net ir po 20 tarnybos valstybei metų.

Pavyzdžiui, dabar policijos pareigūnai gali tarnauti nors ir 30 metų ir tokių pasitaiko, kitaip sakant, galimybės sudarytos, tačiau dėl sudėtingos tarnybos profesionalūs pareigūnai dažnai pasirenka kitą kelią.

NPPSS savo siūlymus dėl valstybinės pensijos jau pateikė Vyriausybei, Vidaus reikalų, Teisingumo ministerijoms, Seimo komitetams. Profesinės sąjungos ragina bendradarbiauti, diskutuoti ir priimti tinkamus sprendimus. Tikimasi, jog į siūlymus bus atsižvelgta, o pakeitimai bus priimti tik detaliai apsvarsčius galimas pasekmes.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min