Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gegužės 20d. 11:40

Policijos vadovybė: pareigūnams, negerbiantiems savo munduro, policijoje – ne vieta

Policija
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Policija

Pastaruoju metu šalyje padaugėjo atvejų, kai policijos pareigūnai, būdami neblaivūs, yra sulaikomi vairuojantys transporto priemones arba padaro eismo įvykius. Pastebėtina, kad absoliučią daugumą tokių atvejų nustatė patys policijos pareigūnai, rašoma Policijos departamento pranešime.

Pasak Policijos departamento, tai rodo, kad pati sistema kovoja su įstatymų negerbiančiais ir jų nesilaikančiais pareigūnais. Ateityje taip pat bus dedamos visos pastangos, kad neliktų pareigūnų, kuriems nerūpi munduro garbė.

Policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas padalinių ir policijos įstaigų vadovus dar kartą įpareigojo nuolat, tiek darbo metu, tiek švenčių bei poilsio dienomis, asmeniškai vykdyti teisėtumo pažeidimų pavaldiems pareigūnams kontrolės ir prevencijos priemones, imtis iniciatyvos išaiškinant tokius atvejus.

Policijos vadovybė pabrėžia, kad netoleruoja ir niekuomet netoleruos pareigūno vardą diskredituojančių veiksmų, imsis visų įmanomų priemonių, kad tokios problemos kaip pareigūnų girtavimas, korupcija ar kitokie pažeidimai būtų eliminuotos. Ypač dėmesys kreipiamas į pareigūnų drausmę vairuojant tarnybines ir individualias transporto priemones. Pareigūnų vairavimas esant neblaiviems ar apsvaigusiems vertinamas kaip policijos pareigūno vardo pažeminimas, už kurį teisės aktai numato pareigūno atleidimą iš vidaus tarnybos. Čia nebus taikomos jokios alternatyvos ir tai turi prisiminti kiekvienas pareigūnas, išdrįsęs neblaivus sėstis prie vairo, teigia policijos vadovai.

Korumpuotiems, pažeidžiantiems įstatymus, girtaujantiems ar negerbiantiems savo kolegų pareigūnams policijos sistemoje – ne vieta, net nežiūrint į anksčiau pasiektus galbūt geriausius darbo rezultatus. Tai principinė policijos vadovybės pozicija.

„Mums labai svarbi ir visuomenės parama. Todėl labai principingai reaguojame į visus visuomenės pranešimus apie policijos pareigūnų daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Visuomenės supratimas ir parama padeda išsiaiškinti tokius atvejus ir į tai atitinkamai reaguoti. Ir toliau kviečiame žmones būti nepakančius blogiui, pasitikėti mumis, atvirai bendrauti su pareigūnais, drąsiai pranešti apie daromus ar žinomus pažeidimus ir taip talkinti policijai“, – rašoma Policijos departamento pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min