Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 22d. 13:37

Pareigūnams – šaunuoliams išdalins premijų už pusę milijono

Policija
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Policija

Vyriausybė trečiadienį ekonominius nusikaltimus tyrusiems pareigūnams paskirstys premijų už 550 tūkst. Lt. Piniginio paskatinimo sulauks 195 pareigūnai. Pirmąjį šių metų ketvirtį pareigūnams jau buvo išdalintos premijos už 300 tūkst. Lt.

Ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis po pirmadienį įvykusio Vyriausybės pasitarimo sakė, jog premijų sulauksiančių pareigūnų darbas į biudžetą antrąjį metų ketvirtį padėjo surinti 42 mln. Lt.

„Įvairių institucijų vadovų nuomone, ši sistema pasiteisino: gerokai paspartėjo bylų nagrinėjimo laikas, teismus pasiekia kokybiškiau parengtos bylos, atsiranda stipri motyvacija pareigūnams kuo greičiau ir efektyviau gaudyti ekonominius nusikaltėlius“, – aiškino D.Matulionis.

Paskatinimo sulauks 47 Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, 29 policijos, 24 Valstybinės sienos apsaugos tarnybos, 32 muitinės, 37 Valstybinės mokesčių inspekcijos ir 26 Generalinės prokuratūros pareigūnai. Per metus pareigūnams planuojama išdalyti 5 mln. Lt.

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis pirmadienį sakė, kad pareigūnų skatinimas, jo nuomone, duoda neblogų rezultatų. „Šis prioritetas yra labai svarbus, nes valstybei svarbu pagaliau išspręsti finansinius reikalus ir pagaliau nustoti skolintis. Nes kol kas mes tik skolinamės, skolinamės ir skolinamės. Jeigu taip bus ir toliau, ateis laikas, kai mes tesugebėsime sumokėti palūkanas, o biudžeto asignavimų išmokėti nebebus iš ko“, – sakė jis.

Planas buvo per didelis

Anksčiau paskelbti duomenys rodo, kad biudžetas negauna planuotų pajamų iš akcizų – trūksta daugiau kaip 100 mln. Lt. Paklaustas, ar verta skatinti pareigūnus, kai stipriai atsiliekama nuo plano, D.Matulionis teigė, kad į tai reikia pažiūrėti iš pozityviosios pusės: „Lyginant su praėjusiais metais, akcizų surinkimas yra itin pagerėjęs. Per 7 mėnesius akcizų surinkta už 130 mln.Lt. Žinoma, tas planas, kad iš šešėlio reikia ištraukti milijardą, yra labai didelis". Jis tikino, kad itin pasistūmėta akcizų surinkime už tabako gaminius bei dyzeliną.

Jis aiškino, kad iš Baltarusijos kontrabandinis benzinas nebevežamas, tačiau ši problema dar egzistuoja pasienyje su Rusija. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min