Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pareigūnų profesinės sąjungos: dialogas su dabartine valdžia nėra įmanomas

Pareigūnų protesto akcija: su žmonomis, draugėmis, draugais ir vaikais
Gedimino Gasiulio/ 15min.lt nuotr. / Pareigūnų protesto akcija: su žmonomis, draugėmis, draugais ir vaikais
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Priešgaisrinės apsaugos, muitinės, pasienio ir policijos pareigūnus vienijančios profesinės sąjungos teigia, kad valdžios noras dar labiau taupyti žmonių saugumo sąskaita jau primena neatsargius žaidimus su ugnimi.

Taip pareigūnai vertina antradienį Seime pristatytą peržiūrėtą šalies 2009 m. biudžetą, kuriame finansavimą Lietuvos teisėsaugos įstaigoms siūloma papildomai sumažinti 55 milijonais litų, teigiama pranešime spaudai.

„Iš pradžių teigėme, kad politikai iš mūsų šaiposi. Panašu, kad klydome – iš pareigūnų ir teisėsaugos yra atvirai tyčiojamasi. Vyriausybės vadovas, nekreipdamas dėmesio į konkrečius ir jam tikrai žinomus skaičius, nuolat teigia, kad pareigūnų darbo užmokestis nėra sumažėjęs. Politikai toliau planuoja mažinti vos bekvėpuojančių teisėsaugos įstaigų finansavimą, o vidaus reikalų ministras tik skėsčioja rankomis ir kartoja, kad nieko negali padaryti. Netrukus turėsime precedento Europoje neturinčią situaciją, kai policininkai, ugniagesiai, pasieniečiai bus išleidžiami nemokamų atostogų.“, – teigia Vytautas Bakas, Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas.

Profesinių sąjungų atstovai pabrėžia, kad siūlymas dar labiau mažinti teisėsaugos įstaigų finansavimą kol kas yra vienintelis valdžios atsakymas į pareigūnų parengtas ir pateiktas įstatymų pataisas ir papildymus. Anot V. Bako, tokia Vyriausybės pozicija tik dar kartą patvirtina, kad konstruktyvus dialogas su ja nėra įmanomas.

Todėl pareigūnai aktyviai rengiasi balandžio 25 dienos visuotinei pareigūnų protesto akcijai – jau paruoštas prašymas Vilniaus miesto savivaldybei suteikti leidimą rengti akciją.

Profesinės sąjungos primena, kad rengiant 2009 m. Lietuvos biudžetą, jie Vyriausybei buvo pateikę konkrečius lėšų taupymo teisėsaugos sistemoje būdus. Ir nors kai kurie iš jų siūlymų buvo įgyvendinti, sutaupytos lėšos nebuvo skirtos teisėsaugai stiprinti, o tiesiog „paskendo“ 2009 m. biudžete.

Naujoji Vyriausybė finansavimą viešąjį saugumą užtikrinančioms įstaigoms jau sumažino daugiau kaip 200 milijonų litų. Priėmus 2009 m. valstybės biudžetą, per pirmuosius šių metų mėnesius pirminės ir viduriniosios grandies pareigūnai neteko iki trečdalio savo pajamų, iki minimumo sumažintos kuro normos, sutrumpinti patruliavimo maršrutai.

Komentarai
Temos Biudžetas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min