Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Policijos profsąjunga reikalauja nedelsiant nutraukti vieno iš Kalvarijos komisariato vadovų veiklos patikrinimą

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos policijos profesinė sąjunga (LPPS) kreipėsi į policijos generalinį komisarą reikalaudama nedelsiant nutraukti tarnybinį patikrinimą, pradėtą dėl Kalvarijos policijos komisariato viršininko pavaduotojo Dainiaus Gaižausko veiklos.

D.Gaižauskas yra vienas iš septynių Kalvarijos kriminalistų, apskundusių aukštus teisėsaugos pareigūnus dėl spaudimo nutraukti kai kuriuos ikiteisminius tyrimus.

Todėl, kaip teigiama profsąjungos išplatintame pranešime, Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) sprendimas pradėti patikrinimą dėl šio pareigūno veiklos rodo, kad Marijampolėje baudžiami ne prasikaltę, o apie nusikaltimus prakalbę pareigūnai.

„Tai yra ne kas kita kaip bandymas užčiaupti apie Marijampolės AVPK vadovų sąsajas su kriminaliniu pasauliu prakalbusius pareigūnus ir nukreipti dėmesį nuo tikrųjų problemų“, – tvirtinama LPPS pranešime.

Pasak pranešime cituojamo LPPS pirmininko Vytauto Lamausko, Dainių Gaižauską norima nubausti už tai, kad jis neva „nevykdė savo tiesioginio viršininko nurodymo nutraukti interviu davimą žiniasklaidai darbo (tarnybos) metu.

„Bent jau taip teigiama pranešime dėl jo tarnybinio nusižengimo. Kita vertus tarnybinį patikrinimą iniciavo Marijampolės AVPK vadovas, kurio paties veiksmus Kalvarijos pareigūnai paprašė prokurorų įvertinti ir apie kurio atsakomybę jau prabilo policijos generalinis komisaras. Gaila, tačiau kol kas gyvename valstybėje, kur baudžiami ne nusikaltėliai, o apie nusikaltimus prakalbę žmonės“, –  pranešime cituojamas LPPS pirmininkas V.Lamauskas.

Anot jo, šis Marijampolės AVPK sprendimas parodo, kad viešumas yra pats baisiausias dalykas teisėsaugos institucijų kauke prisidengusiam kriminalui. Apie neleistinus teisėsaugos ir įtariamųjų ryšius prabilęs pareigūnas dabar pradėtas persekioti už tai, kad bendravo su žurnalistais apie bylą, kuri jau išnagrinėta teisme.

15min.lt primena, kad praėjusią savaitę Kalvarijos kriminalistai prabilo apie įtarimus, kad aukšti Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai dalyvauja nusikalstamo pasaulio veikloje, o jų veiklą dangsto aukštesnių teisėsaugos įstaigų vadovai.

Kalvarijos rajono policijos komisariato kriminalistai kreipėsi į Generalinį prokurorą, prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo Edvardo Bukotos, to paties komisariato viršininko Kęstučio Kalinausko, taip pat Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro Kęstučio Betingio ir Policijos departamento Generalinio komisaro pavaduotojo Visvaldo Račkausko veiklos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min