Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pareigūnų profesinės sąjungos: politikai, netušuokite politinės atsakomybės pareigūnų mundurais!

Šaltinis: 15min
0
A A

„Valdančiųjų partijų politikai turi suvokti, kad ieškoti kaltų tarp viešąją tvarką užtikrinančių pareigūnų yra blogiausia, ką galima padaryti susiklosčiusioje situacijoje“, – į Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pareiškimą, esą pareigūnai netinkamai atliko savo pareigas reaguoja Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovai.

Tokie pareiškimai tėra bandymas perkelti atsakomybę už politinius sprendimus ant teisėsaugos institucijų ir parodo ryšio tarp politinių sprendimų ir visuomeninių procesų suvokimo stoką, teigia Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (ITĮPS) pirmininkas Tomas Vaitkunskas.

„Pareigūnų profesinės sąjungos, analizuodamos Lietuvos ekonominio nuosmukio pasekmes, ne kartą perspėjo Vyriausybę dėl tokių žingsnių padarinių viešajam saugumui ir galimas socialines įtampas bei ragino užtikrinti vidaus reikalų sistemos ir policijos adekvačius poreikius naujų grėsmių kontekste“, teigia protesto akcijoje viešąją tvarką saugojęs Vilniaus miesto darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Vladas Sanda.

Protesto akcijos metu teisėsaugos veiksmus būtina vertinti kompleksiškai: nuo įvykių prognozavimo, išteklių analizės iki konkrečių veiksmų įvykių metu. Dar praėjusių metų lapkritį žiniasklaida, Vyriausybė buvo supažindinta su kriminogeninės situacijos prognozėmis, gruodyje profesinės sąjungos įspėjo Vyriausybę apie policijos problemas naujų kriminogeninės aplinkos iššūkių kontekste. Deja, šiandien visuomenė bei politikai tapo pasitvirtinusių prognozių liudytojais.

„Šiandienos politikų pareiškimai skubotai vertinant policijos veiksmus iš vienos pusės, o iš kitos – siekimas užmaskuoti neapgalvotų politinių sprendimų pasekmes prisidengiant uniformuotais pareigūnais, kelia pareigūnų bendruomenės nerimą dėl tolesnio situacijos neadekvataus vertinimo. Socialinių ekonominių interesų subalansavimas yra efektyviausia tokių masinių reiškinių prevencija. Demokratinėje valstybėje nėra efektyvesnių instrumentų, kurie galėtų užkardyti masinius nepasitenkinimus valdžios sprendimais, išskyrus teisingą ir subalansuotą socialinę politiką. Būtina išsivaduoti nuo sovietinio mentaliteto rudimentų, kuomet jėgos struktūrų paskirtis buvo suprantama kaip veikla, nukreipta į tai, kad bet kokiomis priemonėmis būtų slopinamos visuomenės iniciatyvos, slopinamos ir varžomos piliečių laisvės. Policija - ne karinė struktūra, jos paskirtis demokratinėje valstybėje yra užtikrinti viešąją tvarką, padarant kiek įmanoma mažiau žalos piliečiams, apginti visuomenę, o ne šaudyti, traiškyti ir daužyti neapgalvotų sprendimų išprovokuotus žmones“ – policijos veiksmus ir valdžios lūkesčių interpretacijas apibendrina NPPSS pirmininkas Vytautas Bakas.

Pareigūnų profesinės sąjungos primena, kad Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai kartu su radikaliomis ir populistinėmis partijomis organizuojant šios dienos protesto akcijas, Pareigūnų profesinės sąjungos atsiribojo ir rekomendavo pareigūnams nedalyvauti manifestacijoje, nepritardamos abstrakčiai suformuluotiems, politinių jėgų ir jų ekonominiams interesams atstovaujantiems reikalavimais. „Nepaisant to, kad pareigūnams buvo palikta laisva valia apsispręsti dėl dalyvavimo akcijose, akcijos organizatorių planai savo gretose turėti protestuojančių uniformuotų pareigūnų kolonas, neišsipildė ir tai rodo, nepaisant sunkumų, pareigūnų bendruomenės brandą ir atsakomybę“, – teigia ITĮPS pirmininkas Tomas Vaitkunskas.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min