Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pareigūnų profesinės sąjungos rengiasi protestui

Policininko amunicija
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Policininko amunicija
Šaltinis: 15min
0
A A

Policijos, priešgaisrinės apsaugos ir muitinės pareigūnų profesinės sąjungos stebisi vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio išsakytomis mintimis, kad situacija teisėsaugos sistemos įstaigose nėra bloga.

„Tokie ir panašūs ministro teiginiai tik parodo, kad jis nežino realios susiklosčiusios situacijos arba tiesiog ją slepia“, – teigia Vytautas Bakas, Nacionalinio pareigų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas.

Pasak V.Bako, situacija daugelyje teisėsaugos įstaigų yra tiesiog katastrofiška, o pareigūnai dažnai nebegali atlikti savo tiesioginių funkcijų – užtikrinti Lietuvos žmonių saugumą.

„Pavyzdžiui, Alytuje, kur gyvena beveik 70 tūkstančių žmonių, dėl sumažėjusio sistemos finansavimo naktimis ir savaitgaliais patruliuoja vos vienas policijos ekipažas. Tad apie kokį operatyvumą ir saugumo užtikrinimą galime kalbėti?“ – stebisi V. Bakas.

Ignalinos rajone esančioje Puškų pasienio užkardoje šildymas atjungtas kovo 9 dieną, o naktį užkardos teritoriją apšviečia tik dvi lempos. Esant tokiam apšietimui pasienyje įdiegta moderni vaizdo stebėjimo sistema yra nefunkcionali. Panaši situacija ir kitose pasienio užkardose – postai nėra šildomi, sumažinus kuro normas vengiama patruliuoti, o 60 kilometrų ilgio išorinės sienos ruožą prižiūri vos viena sargyba.

Tokia pat padėtis yra susiklosčiusi visose teisėsaugos sistemos įstaigose, todėl, NPPSS vertinimu, ryškus kriminogeninės situacijos blogėjimas, kurio pirmiejo ženklai jau matomi, yra tik laiko klausimas.

Balandžio 2 dieną NPPSS visoje Lietuvoje planuoja rengti įspėjamąją protesto akciją.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min