2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Pareigūnų profsąjunga sako, kad su ja nesitarta dėl VSAT Migracijos valdybos pertvarkos

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) teigia, kad su ja nebuvo tartasi dėl Migracijos valdybos pertvarkos Valstybės sienos apsaugos tarnyboje (VSAT), tad sprendimai negali būti priimami, tarnyba tvirtina profesinę sąjungą apie pokyčius informavusi.
Migracijos valdyboje laukiantys žmonės
Migracijos valdyba / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Pareigūnus vienijanti profesinė sąjunga nurodė raštu kreipusis į vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę dėl informavimo ir konsultavimo procedūros pažeidimo pradėjus pertvarką.

Praėjusį ketvirtadienį VSAT vadas Rustamas Liubajevas teigė, kad pertvarka siekiama sustiprinti pajėgas prie valstybės sienos su Baltarusija.

R.Liubajevas teigė, jog visiems Migracijos valdybos pareigūnams bus pasiūlytos jų darbo patirtį ir specifiką atitinkančios pareigos arba centrinėje VSAT būstinėje Vilniuje, arba pasienio rinktinėse.

LTPF apie planus naikinti Migracijos valdybą tvirtino sužinojusi gegužės 31-ąją. Birželio 2 dieną federacija kreipėsi į VSAT dėl konsultacijų, susijusių su struktūriniais pokyčiais tarnyboje.

„Prieš pradedant konsultacijas buvo paprašyta pateikti informaciją: kokie, kaip ir kada bus konkrečiai vykdomi struktūriniai pertvarkymai, kokie šių pertvarkymų tikslai, koks – ekonominis efektas, kokias pareigybes numatoma siūlyti pareigūnams, kurių pareigybės naikinamos“, – nurodoma pranešime.

Anot federacijos, atsakymas iš VSAT buvo gautas, tačiau konsultavimo procedūra „nebuvo nei pradėta, nei vykdyta, jokie dokumentai šiais klausimais jai, kaip socialiniam partneriui, nebuvo pateikti.“

Profesinės sąjungos teigimu, Vidaus reikalų ministerijos sprendimas pritarti VSAT siūlymui yra neteisėtas ir nepagrįstas, prieštarauja Darbo kodekso nuostatoms dėl dėl informavimo ir konsultavimosi.

„Neatlikus informavimo ir konsultavimo pareigos, negali būti priimtas joks sprendimas jokiame lygmenyje, t.y. nei VSAT, nei VRM neturi teisės pritarti jokiai VSAT struktūrinių padalinių vidinei struktūrinei pertvarkai, jokiems pareigybių perskirstymams, panaikinimams, jeigu dėl šių klausimų buvo pateiktas prašymas atlikti konsultavimosi procedūrą. Pareiga atlikti informavimo ir konsultavimosi procedūrą yra imperatyvi ir negali būti pažeista“, – teigė federacija.

Tuo metu VSAT atstovas Giedrius Mišutis teigė, kad su profsąjungomis įvyko bent du neformalūs susitikimai.

„Vienas iš jų praėjusią savaitę, tai yra 16 dieną Liubajevo iniciatyva su šios profesinės sąjungos vadove, kur irgi pagrindinė tema buvo aptariama apie numatomus pokyčius, buvo diskutuojama, informuojama“, – pirmadienį BNS sakė G.Mišutis.

„Dar vienas panašus buvo prieš tai. Šią savaitę jau profsąjungos yra informuotos, kad įvyks posėdis darbo grupės veiklos tobulinimo, kur irgi tas klausimas pagrindiniu bus, numatytas ir dar vienas posėdis“, – pridūrė jis.

Anot jo, dėl pertvarkos tariamasi su visomis profsąjungomis.

„Galutinių dokumentų ir nėra, šią savaitę bus posėdis, kur bus aptariamos konkrečios detalės. Yra planas, kažkokia vizija, bet jis bus pristatomas ir bus kalbamasi“, – tvirtinto VSAT atstovas. Jis pridūrė, kad informacijos „pateikta tiek, kiek jos buvo.“

Dėl pertvarkos pirmadienį LTPF atstovai susitiks su Seimo socialdemokratų frakcija.

A.Bilotaitė teigė, kad Migracijos valdybos pertvarka leis sustiprinti pajėgumus ten, kurie yra patys reikalingiausi ir pabrėžė, kad migracijos funkcija nenukentės, tiesiog bus vykdoma atskiruose padaliniuose, o ne centralizuotai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aktorius Giedrius Savickas: džiaugiuosi įžiebęs Kalėdų eglę nematančių žmonių mintyse ir širdyse
Reklama
Kalėdas pasitinkantis Linas Adomaitis kviečia „išgirsti“ Kauno miesto Kalėdų eglutę
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Parašykite atsiliepimą apie 15min